Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tudnátok nekem mondani olyan...

Tudnátok nekem mondani olyan ételt amihez lehet vörösbort önteni, de mellette vegetáriánusok is ehetik?

Figyelt kérdés
Hétfőn otthon leszek, szabadnapon, a párom viszont dolgozik én F ő L, szeretnék valami finomat csinálni neki, nagyon szereti a vörösbort és emellett vegetáriánus. Tudomásom szerint inkább hús ételekhez adnak bort, de biztos van olyan amit lehet csinálni csak hús nélkül. Van ötletetek?
2016. dec. 10. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, h van-e valós receptje mobilrol most nem keresek rá, de anno ettünk vörösboros gyümölcs levest - hidegen és párolt zöldséges krumpli alatt is láttam már
2016. dec. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én sajnos nem tudok ilyet, de egy romantikus vacsora (vegetáriánus étellel), és mellé valami minőségi vörösbor szerintem mindenképpen megnyerő egy ötlet, esetleg egy hangulatvilágítással :)
2016. dec. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
A második javaslata a jobb, hogy a vörösbort nem az ételbe, hanem az ételhez adod. Én ugyan szeretem a vörösbort, de szivesebben iszom, minthogy belefözzék.
2016. dec. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Töltött gomba egri vörösboros mártással.

Hideg meggyleves.

2016. dec. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
vegetáriánus lasagna, gombával és padlizsánnal, igazán isteni, mi szoktunk bele vörösbort rakni.
2016. dec. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld kezek, akkor megfogadom inkább a tanácsotokat és a bor külön lesz.
2016. dec. 10. 20:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Ekkora butaságot hogy csak borételekhez adnak húst :D


14 éve vagyok vegetáriánus, és rendszeresen van borvacsora nálunk, de kifejezetten neves éttermekben is kínálnak vegetáriánus borvacsorát...


A kérdés az persze, hogy milyen vörösborhoz kellene az étel, vagy fordítva, milyen ételhez választanád a vörösbort?


pl. egy Cabernet Sauvignon jól illik grillezett zöldséghez, fűszeres nehéz gombához, bbc szószhoz, hagymás, fokhagymás ételekhez, erőteljes ízű sajtokhoz. Egy Sangiovese jól passzol a tésztaételekhez, paradicsomos dolgokhoz pl. vegetáriánus lasagne, de a szójaszószos, teriyaki szószos ételekhez is kínálható. Curry,édesburgonya mellé Merlot. Pinot Noir mediterrán ételekhez passzol.


Ha leírod milyen ételre gondoltál vagy milyen bor van otthon/milyet tervezel venni könnyebb lenne tanácsot adni.


Érdekességnek itt egy kész vega borvacsora menüje pl.:

1st course

Talley Estate Chardonnay

Roasted Brussels Sprouts | bell pepper jam | arugula | avocado


2nd course

Talley Rincon Vineyard Pinot Noir

Napa Cabbage Wraps | eggplant puree | carrots | potatoes | pickled pumpkin | heirloom tomato-jalapeno sauce


3rd course

Talley Estate Pinot Noir

Kenny’s Cheese Plate | tomme de nena | pauline | toasted pretzel bread | sorghum-fig jam


ha nem tudsz angolul szívesen lefordítom a menüt de szerintem ezzel talán még a google is elbánik :)

2016. dec. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A sajthoz és gyümölcshöz megy (meg ez a kettő egymáshoz) csinálhatsz tálat, fondüt, gyümölcssalátát, sütit, ezek mellé mind jó a bor, egyébként is inkább mellé könnyebb.
2016. dec. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
okok ment a zöld kéz.
2016. dec. 20. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!