Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szerintetek belekezdjek?...

Szerintetek belekezdjek? Hogyan közöljem a szüleimmel? (vegán, többi lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy április óta vega életmódot élek. Ez ilyen egyik percről a màsikra ötlet volt. Szüleimmel nem egyeztettem mivel azt hitték,hogy ez csak ilyen 2napos valami meg ,hogy úgysem fogom bírni. De nem lett igazuk. Igazából eléggé alacsony a vastartalmam (nem tudom,hogyan kéne megfogalmazni :D ) ,de próbálom pótolni.

Az a helyzet,hogy nagyon gondolkodom a vegán életmódon is. De a család már most is állandóan félt már most is és nagyon próbálnak lebeszélni a vegánságról is ,de nagyon nem sikerül. Azhiszem a szüleim nagyon de nagyon nem támogatnák a vegán döntésem,szóval nemtudom hogy hogyan is kérdezzem meg őket. (Bio ételeket magam is betudnék szerezni ,tudnék készíteni)

13/L

Esetleg vegánok nyugodtan írjanak,akár üzenetben is,történeteket vagy bármit,nálatok hogyan alakult ki a vegánság.



2017. jan. 14. 17:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Én vegan vagyok, de felnőtt, megvan a keresetem, tudok főzni elmosogatok magam után stb stb...

Egy havi kajám 30-40.000 között mozog.

Nem tudom milyen anyagi helyzete van a szüleidnek, hogy megengedhetik e maguknak, hogy neked egy teljesen külön étrendet tartsanak fent...

Én pl egész életemben vonzott a vegan-ság, de azt is beláttam, hogy nincs meg hozzá az anyagi keretem... 25 évesen tudtam csak megteremteni magamnak... most 35 vagyok.

Azt mondom, ha a szüleid képesek ginanszírozni, + te hajlandó vagy tanulno a témában olvasni... sokat... akkor megpróbálhattok belevágni.. de ha te görcsösen inkább nem eszel csak nehogy egyél valami állatit, abból előbb lesz hiánybetegség, mint életforma.

2017. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hajrá, csak figyelj oda! Nagyon sok helyről lehet már tájékozódni, ajánlom a vegánállatvédelem, veganinja és a veganlettem (.hu) oldalakat, ezeken rengeteg szuper infó van. Facebookon több vegán csoportot is találsz, ahol szívesen segitenek neked, például vegan in hungary, ezt ettem ma vegán vagy kezdő és haladó vega állatbarátok. Ha youtubra beírod, hogy vegan food, healthy vegan food vagy cheap vegan food, akkor angol nyelvű videók ezreit fogja kidobni, onnan szuper ötleteket lehet meríteni, de mindig mérlegelj, mert sajnos itt is előfordulnak celebek, akik kellő hozzáértés nélkül rossz tanácsokat adnak. Amit én tudok javasolni: a dm árul kifejezetten vegánoknak vitamint, nem túl drága, ellenben elég jó kiegészítés, hogy biztos ne szenvedj hiányt semmiben. A legjobb az, ha nem félkész, meg agyon-feldolgozot kajákat eszel, hanem friss, teljes ételeket, növényeket: hüvelyeseket (bab, lencse, borsó), gabonákat (búza, zab, hajdina, köles), zöld leveleseket (spenót, kel), zöldségeket, gyümölcsöket, magvakat, dióféléket. Ezeket amúgy könnyű elkészíteni, és aztán ízlés szerint fűszerezheted őket.

Ha a szüleid nem támogatnak, akkor úgy tudod esetleg meggyőzni öket, ha látják, hogy pontosan tudod, mit moért, hogyank kell enni, hogy egészséges maradj, ezért érdemes rendesen utánajárni. Ha az meggyőzi őket, kereshetsz egy olyan dietetikust, aki támogatja a vegán táplálkozást, és konzultálhattok vele. Sok sikert, és ha van kérdésed, írj nyugodtan!

2017. jan. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 évesen közöltem a szüleimmel, hogy vegán lettem. Próbáltam megbeszélni velük a döntésem okát, de nem érdekelte őket. Eleinte (1-2 hónapig) napi szinten cseszegettek, látványosan lenéztek és utáltak, de aztán abbahagyták a cirkuszt... Azóta magamnak főzök. A különleges, kicsit drágább vegán cuccokat magam veszem, mert nem akarom, hogy azzal piszkáljanak, hogy milyen drága ez az életmód stb. Pl: 200g sajt 800ft, ami egyáltalán nem drága, normál sajtokhoz viszonyítva sem, de a vegán ételekhez (rizs, tészták, szezonális zöldségek, stb) képest drágább.

Ha segíteni szeretnél a szüleidnek, hogy mégis mit vegyenek neked, ha nem húst, tejtermékeket, akkor menj el velük bevásárolni. Tescoban, lidl-ben, aldiban sok vega és vegán felvágott, sajt, virsli, tofu van. Herbaházba is elmehetsz, ott vannak a legalacsonyabb áron ezek a cuccok.

2017. jan. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mondenkinek. Most nagyon felvagyok pörögve ettől,azthiszem belevágok😃😏Sokat segítettetek 😊😉
2017. jan. 15. 18:00
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert! Ha bármi vegánsággal kapcsolatos témában tanácstalan lennél, bátran kérdezz!
2017. jan. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid megkérdezik, hogy "MIÉRT?", akkor tudni fogsz válaszolni? Mi a célod?


Szerintem az első lépés a vegán életmód felé, hogy ezt képes legyél jól átgondoltan és őszintén megválaszolni. Ha nem tudod, vagy csak kliséket és közhelyeket tudsz rá válaszolni, az azt jelzi, hogy csak figyelemre vágysz, különbözni vágysz, és valójában nem a vegán élet az, ami kell neked.

2017. jan. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen és el is mondtam nekik. Erre azt mondták,hogy ilyet máskor ne is vegyek a számra,hagyjam őket a hülyeségeimmel,meg vagyok hibbanva,nem normális amit csinálok. Szóval nehéz lesz megoldani úgy,hogy alig van pénzem,azthittem támogatni fognak (oké nem,de reménykedtem benne)...Amúgy simán kiandá az anyagi helyzetükből.
2017. jan. 17. 19:31
 8/20 A kérdező kommentje:

ÉS EL NE FELEJTSEM NEM NEM AZÉRT SZERETNÉK VEGÁN LENNI MERT AZ "Ú DE MENCI"...EZ HÜLYESÉG ,ENGEM AZ EMBEREK AMIÓTA MÁR VEGA VAGYOK RENGETEGEN LENÉZNEK ÉS ELITÉLNEK! A VEGÁNSÁGGAL MÉGINKÁBB ÍGY LENNE!!!

ELMONDOM MIÉRT SZERETNÉM :

AZ ÁLLATOKÉRT

A BOLYGÓÉRT (sok d.filmet néztem)

ÈS VÉGÜL MAGAMÉRT!!!

2017. jan. 17. 19:35
 9/20 anonim ***** válasza:
Tudod, 1 dolog amit te hiszel az anyagi helyzetükről, meg 1 dolog a valóság...
2017. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Anyum orvos,apum magánvállalkozó 400 000+ keresetukk van fejenként nem dicsekvésből,de abból lehet látni,hogy tényleg lenne rá pénz,hogy hova és milyen gyakran járunk nyaralni,hogy néz ki a ház,a kert...Már csak tudom,hogy mennyi a keresetük,mert ha nem keresnének annyit amennyit akkor nem is próbálnám erőltetni a dolgot...
2017. jan. 17. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!