Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szerintetek belekezdjek?...

Szerintetek belekezdjek? Hogyan közöljem a szüleimmel? (vegán, többi lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy április óta vega életmódot élek. Ez ilyen egyik percről a màsikra ötlet volt. Szüleimmel nem egyeztettem mivel azt hitték,hogy ez csak ilyen 2napos valami meg ,hogy úgysem fogom bírni. De nem lett igazuk. Igazából eléggé alacsony a vastartalmam (nem tudom,hogyan kéne megfogalmazni :D ) ,de próbálom pótolni.

Az a helyzet,hogy nagyon gondolkodom a vegán életmódon is. De a család már most is állandóan félt már most is és nagyon próbálnak lebeszélni a vegánságról is ,de nagyon nem sikerül. Azhiszem a szüleim nagyon de nagyon nem támogatnák a vegán döntésem,szóval nemtudom hogy hogyan is kérdezzem meg őket. (Bio ételeket magam is betudnék szerezni ,tudnék készíteni)

13/L

Esetleg vegánok nyugodtan írjanak,akár üzenetben is,történeteket vagy bármit,nálatok hogyan alakult ki a vegánság.



2017. jan. 14. 17:15
1 2
 11/20 anonim válasza:
100%

Szerintem csak vágj bele! Én áprilisban lettem vegán 11 hónap vegaság után kb úgy ahogy te csináltad. Anyukam durvan husimado és nagyon nem támogatott senki, az egész családom meg kb mindenki aki megtudta ellenezte a vegánságot. Kb fél évig minden nap minden egyes ételt amit ettem magamnak kellett megcsinálnom, de a kitartásomnak meg is lett az eredménye. Most már anyukám főz nekem külön és amikor elmennek vásárolni mindig vesz nekem vegán kajákat amiket amúgy nem venne + szokott rendelni netről különlegesebb alapanyagokat is.

Szóval hajráá csináld, idővel a szüleiddel is könnyebb lesz

16/L

2017. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Az állatokért, a bolygóért, önmagadért... Ezek nem indokok, hanem szép közhelyek. De mi van mögöttük?

Ha elítéled az ipari állattartást, ami nyilvánvalóan tönkreteszi a bolygót, és állatkínzás is, akkor ne egyél iparilag tartott állatot. De abból, hogy nem szabadna így tartani az állatokat,

2017. jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

(bocsánat, véletlenül előbb kinyomtam, folytatom...)


...abból még nem következik egyenesen az, hogy ne együnk állatot. Az ember csúcsragadozó, ha erről nem vesz tudomást, azzal természetellenesen viselkedik.

Ami pedig magadat illeti: szerintem ott kezd tenni az ember magáért, ha nem eszik semmi mesterséges adalékot, vegyi fehércukrot, értékes anyagtól megfosztott fehérlisztet, hormonkezelt húst és tejterméket, felesleges gyógyszereket, tisztított vizet iszik és csak natúrkozmetikumot használ. Ha ez mind megvan, csak utána jöhet a következő lépés. Szerintem először ezeket a dolgokat vidd át a szüleidnél, ez ellen nem lehet érvük, pláne, ha anyukád orvos.

2017. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
56%

33 éves létemre még soha nem éreztem késztetést, hogy kimenjek az erdőbe és leharapjam egy nyuszi fejét... tehát nem, nem vagyok csúcsragadozó... és pont akkor tagadnám meg a természetem, ha elkezdeném nyuszik fejét leharapdálni...


vegan vagyok, azért nem eszem húst, mert nem akarok ölni ennyi...

Én nem tartom jó ötletnek, hogy egy gyerek vegan akarjon lenni egy olyan családban, ahol senki más nem az... ez csak 1 + teher a szülőknek..

rengetegszer van olyan, hogy a feleségem főz pl brokkolit, meg hozzá rizst zöldségköretet stb, de nekem meg minden sejtem azért ordít, hogy babot egyek tofuval... ez ilyenkor egyértelmű jele, hogy fehérjére van szükségem de azonnal.. én megtehetem, hogy ilyenkor elmegyek és megveszem amire szükségem van, egy 13éves gyerek meg nem... ő csak eldönti, hogy mától vegán, és onnantól kezdve elvárja, hogy azt tegyék az orra alá ami neki kell...

2017. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%

A természeti népek sem azt csinálják, hogy kimennek az erdőbe és leharapják a nyuszi fejét. Viszont vadásznak, és hazaviszik a zsákmányt. Így alakította az evolúció, vagy Isten, vagy kinek mi tetszik. Miért akarunk okosabbak lenni a természetnél?

Ha a bolygóért akar valaki tenni, akkor lázadjon az ipari állattartás, a csirkegyárak, a vágóhidak ellen, a nagyvárosi életmód ellen, a műanyag élelmiszer ellen, és a természetet megerőszakoló, a bolygót kizsákmányoló magatartás ellen. Egyen csak bio kaját, ne lakomázzon úgy minden nap, mint ha ünnep lenne, tartsa a böjtöket, járjon bicajjal vagy gyalog. (Ez mind nagyon helyes, magam is próbálom ezt tenni.) De ne próbáljon okosabb lenni a természetnél.

2017. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
a természeti népek 90%-ban növényevőek és csak "ünnepnapokon" esznek húst...
2017. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Így igaz, és ez is lenne a normális. Ha mindenki ezt tenné, akkor nem lenne baj. De 10% húst viszont engedjünk meg. Gyerekeknek és fizikai munkát végző férfiaknak többet is, nőknek és idősebbeknek kevesebb is elég.
2017. jan. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
de nem KELL az a 10% hús... pusztán egy lehetőség... az olyanoknak mint te, nem értem mért fáj, ha nem eszünk húst...
2017. jan. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az nem fáj, ha néhányan nem esznek húst. Csak az fáj, ha ezt próbálják normálisnak beállítani. Holott nem ez a természetes.
2017. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt nagy hűhó a szülőktől. Én 24 vagyok, párom 20. Igaz, mi már külön lakunk, önálló keresettel.


A legjobb, amit szerintem tehetsz, hogy bebizonyítod, hogy ez milyen jó hatással van valójában a szervezetre. Mondtad, hogy alacsony a vasad. Egyél vasban gazdagabb ételeket (nézz utána alaposan) és ne feledj el hozzá C-vitaminban gazdag ételeket enni. Mivel a vas a C-vitamin jelenléte mellett szívódik fel rendesen.

Egyél rendesen (nem töméssel) teljes kiőrlésű dolgokat, jófajta gabonaféléket. A szénhidrát nagyon jó és kell is.

Sportolj mellette. Bizonyítsd be, hogy te igen is bírod és a szervezetednek jó ez.

B12 tablettát vegyél be a dúsított növényi tejek fogyasztásán kívül is. Biztos, ami biztos. DM-ben B12,D-vit., kálcium komplex vitamin vegánoknak 800Ft csak.


Egyelőre ezeket tudom neked mondani. Nézz utána a dolgoknak rendesen. Sok sikert a szüleidhez. :)

2017. szept. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!