Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki nem elvi kérdés miatt...

Aki nem elvi kérdés miatt (tehát nem az állatokat sajnálja) lett vega/vegán, az miért tért át erre az életmódra?

Figyelt kérdés

2017. márc. 2. 21:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
44%
Egészségügyi szempontból pl. az egyik barátnőm (én elvi okból). Igaza is van, míg a környezetemben a mindenevők évi 3-4x simán betegek, addig én átlagosan 4-5 évente egyszer.
2017. márc. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%

utolsó, 75ben születtem 78ban már azt mondtam, hogy én nem akarok húst enni. azt mondtam, nekem ez undorító, mert eszembe jut, hogy ez élt.(ne kérdezd, honnan szedtem háromévesen). 15 éves koromig ettem kevés húst, felvágottat, meg halat, némi rántott húst. azóta semmit.

most akkor számold ki, hány éve nem eszem.


s még mindig nem vagyok beteg, sőt, nagyon is egészséges vagyok.

2017. márc. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
56%

Nekem sok okom volt rá, pl. sokkal jobban szerettem a zöldségeket, mint a csirkét.

Ha (lehetőleg vad)lazac és remek házi disznótoros vett volna körül, sose lettem volna vega, azt hiszem. De abból is untig elég évi pár alkalom s teljesen OK, ha kihagyok egy évet vagy valami. Igazából mindegy.


Felnőtt, önálló emberként rátértem valami hasonlóra az utóbb leírthoz. Húsra semmi szükségem, az egészségemhez semmi köze, se azzal, se anélkül nem vagyok beteg egyszer sem 10 év alatt, s energiám is csak akkor van kevés, ha sok szénhidrátot eszem (ez egyéni dolog, semmi gond a rengeteg szénhidráttal), de az alkalmi megfelelő minőségi húsevés poén s néha elég kényelmetlen is lenne máshogyan. Úgyhogy engem a bigott húsevők és a bigott vegák is utálhatnak.


Az utóbbi években már csak a fehérje miatt is kerülöm a húst, nem fér bele a makróimba. Bár az alkalmi volta miatt ez is elég mindegy. Azért jobb szeretem, ha rendben van. Hús nélkül is hajlamos vagyok vele elszállni, főleg, ha fogyni akarok, érdekes, bár azért érthető módon. De ez nagyon speciális egyéni ok. Kicsit a régi hosszú vegaságommal is összefügghet, de nem eszem poénból 1-2 falat húst. Ha már húst eszem, jól akarok vele lakni. S ez még zsíros húsból is túl fehérjedús étkezést jelent.


Kényelmetlen is kiváló húst vadászni, egy időben próbálkoztam termelői piacokon, kiábrándító. De ha NEM kell nekem hús, akkor miért is öljünk meg miatta állatokat? Nem igazán logikus számomra, akárhogyan is nézem. Az alkalmilag szembejövő remek hús nem visszautasítása még beleférhet néha, az nagy élmény, de hogy én direkt vegyek húst... Valahogy nem. Az ízetlen nagyüzemiek pedig olyan szinten vannak, hogy fel sem merül a kérdés. De ez már elvi dolog, csak arra akarok utalni, hogy nem kell szeretni az állatokat ahhoz, hogy logikátlannak tűnjön húst enni (legalábbis gyakran). S ez nagyon erős kapcsolatban van az ízlésemmel s azzal, hogy kényelmesebb, élvezetesebb és jobb életet ad, ha szinte soha nem eszem húst.

2017. márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Én pl. undorodni kezdtem a hústól, akár csirke, akár disznó, bármi, bármilyen formában elkészítve... az íze, szaga, állaga egyre jobban taszított, egy idő után már nem próbáltam megenni, mert csak rosszul lettem tőle.
2017. márc. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kizárólag etikai okokból, hanem ízlésből sem eszem állatokat. Csak élve szeretem őket. Undorom a hús látványától, szagától, állagától és ízétől. Gyerekként sem rajongtam érte, a szárnyasokat belém erőltették, hogy legalább annyit egyek, de nem dőltem volna a kardomba, ha egy napon azt mondták volna, hogy mától nincs több hús.
2017. márc. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
46%
Aki szerint egészségtelen és betegségeket okoz, légyszi linkeljen már tudományos publikációkat erről, szeretném elolvasni
2017. márc. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
61%

11-es, az említett mondatot 3, azaz háromévesen mondtam. Szerinted mennyire tudtam, hogy a növény "él"?

Mondjuk, a jelek szerint màr akkor okosabb voltam, mint te.

Nekem akkor az élt azt jelentette, hogy mozgott, hangot adott ki, volt szeme, szája. A répa ezt nem teszi...

2017. márc. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%
Az amúgy érdekelne az olyan válaszokat miért nem törlik ami csak kötekedés és nem válasz a kérdésre. Annyira unalmas, hogy minden vegetáriánus kérdést széttrlkodnak olyanok, akikhez nem is szól a kérdés. Aki nem vega minek ír ide, miért nem bírtok békén hagyni minket?
2017. márc. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
91%
Mert undorodom a hústól.
2017. márc. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%

Ostobák vagytok, kötözködők.


Mi ugyan nem vagyunk vegánok, de azt vettük észre, hogy az esetek 80%-ban vegán ételeket fogyasztunk. Mert isteni finomak! Húsételek közül is csak a legfinomabbakat esszük és ritkán, a vegán ételek között pedig elképesztően változatos és ízes ételek vannak.


Magunkat inkább tudatosnak mondanám, pl. ökológiai lábnyom és biológiai szükségletek szempontjából. Utoljára 11 évvel ezelőtt voltunk betegek, azóta egy köhintés sem, az éves komplex szűrővizsgálatok szerint pedig minden értékünk tökéletes.


Ízek és öko-tudatosság. Minket ez vezet. Túl rövid az élet a rossz és romboló ételekhez.

2017. márc. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!