Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vegetáriánus étrendet...

Milyen vegetáriánus étrendet ajánlotok egy 10 napos kipróbálásra?

Figyelt kérdés
Ki akarom próbálni milyen 10 napig vegetáriánusnak lenni. Érdekelne milyen hatással lesz rám és az edzésre, súlyzós edzést végzek már néhány éve és kosarazom. Jelenleg egy 3500-3700 Kcal étrendet tartok, nem veszem vér komolyan de az esetek 85%-90% ehhez tartom magam. Kérlek írjatok alapanyagokat, receptek, konyhai tanácsokat és ha valamire kiemelt figyelmet kell fordítanom. Tudom teli van az internet vegetáriánus, vegán oldalakkal viszont én a ti személyes véleményeitek és tapasztaltaitok szeretném olvasni.

2017. márc. 7. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
regelire sajtos kenyér, ebédre spagetti zöldséglevessel, vacsorára sok zöldség:'D
2017. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Segítene, ha megírnád a mostani étrendedet, legalább is nagy vonalakban, mert akkor könnyebb megfelelö ötleteket adni.
2017. márc. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Reggeli, vacsora: 100-150g olajos mag mix, zabkása gyümölcsökkel és dióval, mandulával, mogyoróval, túró zöldségekkel, teljes kiőrlésű kenyér avokádókrémmel, padlizsánkrémmel, stb., rántotta, tükörtojás, zöldséges omlett+teljes kiőrlésű kenyér, sajttál, szendvicsek, tortilla wrap


Tízórai és uzsonna: gyümölcsök joghurttal vagy túrókrémmel, zöldség vagy gyümölcs smoothie


Ebéd:

- gombás-tejfölös vöröslencse

- chili sin carne többféle babból, tofuval

- ázsiai zöldségek és füstölt tofu rizstésztával, szójaszószos öntetben

- gombapörkölt teljes kiőrlésű tésztával

- rakott brokkoli és karfiol mix tejfölös-tejszínes öntetben, sajttal, barna rizzsel

- zöldséges lasagne

- grill vagy rántott sajt zöldségkörettel

- quinoa-lencse fasírtgolyók tejfölös mártással, zöldségkörettel

- spenótos-ricottás tortellini paradicsomos szószban mozzarellával sütve tepsiben


Levesek pl. krémlevesek, jó sok tejszínnel és jó dúsan, zöldségesen pl. brokkoli, karfiol, répa, gomba, zöldbab, stb. krémleves

2017. márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

[link]


Viszont barna kenyeret sosem eszek(semmi féle péárút nem szoktam általában), a fehérjét edzés után iszom csak(Iso Whey Zero Caffé latte), a pulykát pedig általában azonos mennyiségű marhára cserélem, a zöldségek nálam párolt mexikói zöldségkeverék, brokkoli, Bonduelle Royal mix és zöld saláta keverékből állnak.

2017. márc. 7. 19:19
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nemtudom az egyest miért kellet lepontozni..
2017. márc. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
3%

Ha súlyzós edzés vévzel, akkor ahhoz hogy az izom jobban fejlõdjön, fehérje kell, tehát akkor inkább maradj a jó kis husoknál. Ami a Kcal bevitelt illeti, abszolút felesleges "darabszámra" kiszámolni, mert jó esetben érzi az ember, mennyit kéne enni.

Ha kiakarod próbálni 10 napra a vegetáriánosságot, és eddog normális szinten vittél be energiát, akkor a zöldségbõl nem fog annyi bejönni, amennyit megszoktál, tehát fáradt és erõtlen leszel.

2017. márc. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Étrendileg vegan vagyok nem etikai okok miatt.

Én is gyúrok.


Reggel 6tól 3óráig melózom

Melóban általában rizibizit vagy paradicsom szószos rizst, vagy akármilyen ízesítésű rizst viszek, vagy babos kaját, esetleg sárgaborsosat.... esetleg néha mákos tészta is belefér, de akkor nem szabad otthon felejteni a fogkefét :D

Durum tésztából amúgy bármilyen tésztás kaját ehetsz...


Délután otthon indítok egy smoothie-val

Általában ugyan azt fogyasztom, mert azt nagyon szeretem és nem tudom megunni, pedig már 2 éve szinte minden nap megy...


2dl kókusztej vagy víz de a kókusztej jobb

4-5banán

200gramm eper

200gramm más bogyó

200gramm spenót

1 púpozott evőkanál darált lenmag

2marék tökmag

50gramm kókuszreszelék

50gramm dextróz


És mivel én nagyon édesen szeretem még sztevía vagy eritrit ízlés szerint...

Na ezt összeturmixolom, aztán megnézek 1 sorozatomat, közben elnyamnyogom...

Este 6ra megyek edzeni


Vacsora 1-2-3gyümölcs, mikor mi, holnap valószínüleg ha ideér és reptéren nem szedik ki, akkor anyukám eredeti barack befőtje lesz :)


Ha meg nasizni akarok, nem vetem meg a pattogatott kukoricát, amivel csak csínján mert pálmazsír van benne általában ami nem túl egészséges... de vajasat is ehetsz azthiszem az otthon forgalmazott pattogatott kukikban is mesterséges vajaroma van...

Az extrudált dolgokat is szeretem, de pl szoktam sütni répa chipszet... mióta megkóstoltam én nem is kívántam krumpli chipszet...


A fehérje para egy totális hülyeség... ha 4000kcalt betolsz, mivel átlagosan a növények 10%fehérjét tartalmaznak, nyugodt lehetsz abban van 100gramm fehérje... szóval ha esetleg parázol, hogy ez neked nem elég, megfejelheted 1-2adag fehérje porral... vagy akár ehetsz tofut vagy szejtánt... én a tofut nem tudom leerőltetni... szejtánt csinálni meg hatalmas macera, készen megvenni meg sosem az igazi...


A komplettálásra sem kell rágörcsölni, a közhiedelemmel ellentétben minden növényben megvan minden aminosav, pusztán nem megfelelő arányban... mint pl egy húsnál..

Ha eszel gabonafélét meg hüvelyest, vagy hüvelyet meg gyümölcsöt stb stb...

Tehát ha legalább 2 külön ételcsoport van a napodban, akkor bevittél minden szükséges amino savat...


Még annyit tanácsolnék, hogy ne 10 nap legyen, hanem 30, 10 nap az arra se elég, hogy elkezd érezni a jótékony hatásokat...

2017. márc. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
És mikor fentmaradok éjszaka mint most, hogy hajnal 2 van és még nem alszom mert holnap szabi és sorozatokat pótolok, ilyenkor szoktam előre banán alapú sütit vagy banán alapú fagyit csinálni, sütiben liszt mellé kb olyan a banán mint a tojás, víz alapu fagyiba meg nem fagy meg kőkeményre ha rendesen össze vannak dolgozva az alapanyagok... pl banánt meg dinnyét összeturmix aztán be a mélyhűtőbe.
2017. márc. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget

#7-8 Köszönöm a tanácsokat, viszont most csak 10 napot fogok csinálni hétfőtől. Mivel kezdődik a zh időszak és a kosár versenyeink, és maradnék annál az étrendnél amit a haverokkal tavalyra nagyjából kicsiszoltunk. Viszont most egyeztettem egy testépítő kiegészítőket árusító barátommal és ad promócióban Beta-alanine-t, BCAA-t, Glutamine-t és egy még a piacra ki nem jött kevert Vegán fehérjét. A növény alapú fehérjékkel eddig nem volt túl sok jó tapasztalatom még a prémium kategóriásokkal sem.

2017. márc. 9. 13:44
 10/12 A kérdező kommentje:
#1 Neked is köszönöm a tippet de sajnos nem volt túlzottan hasznos. Nem fejteted ki milyen zöldségekre gondolsz és azért egy ennyire monoton étrendet nem szívesen követnék 10 napig mert nem megfelelő senki számára.
2017. márc. 9. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!