Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A rendszerváltás elötti...

A rendszerváltás elötti időkben mennyire volt elterjedt a vegetáriánus és a vegán étrend, életmód?

Figyelt kérdés

Mert pl.ha egy idősnek mondod,hogy vega vagy,nem eszek húst,akkor mindig olyan furcsán,megvetően néznek.

De pl.Hitler is vega volt.szóval régen is volt már ilyen



2017. febr. 25. 21:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%
Mindkettő nem új keletű, hanem több ezer éves múltra tekint vissza. Aki megvetően néz, az egyszerűen tájékozatlan, és szűk látókörű vagy unintelligens.
2017. febr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%
Nem volt ennyire elterjedve, aszért néznek rád furcsán az idősek. Amerikában terjedt el már régen, onnan szivárgott át hozzánk a rendszerváltás után. Nagyon sok embert ismertem, de nem volt közöttük egy vegetáriánus sem.
2017. febr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
44%

ez a balfä$2 felfogás most lett csak divat....


várom a lepontozást...

2017. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%

Semennyire sem volt elterjedt. Legalábbis Magyarországon. A vegetarianizmus szót ismertük. De a többit nem. Bár lehet, hogy akkor még azok sem volt elterjedtek nyugaton sem.

Most már annyi minden van, hogy követni sem lehet.

Persze biztosan régen is voltak vegetáriánusok, csak nem hirdették magukról. És persze nem volt ennyi médium, nem volt Internet. Senki sem foglalkozott ilyen kérdésekkel.

2017. febr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
30%

vegán?? ugyan már, fejték a tehenet, a kecskét itták a tejét, csináltál a vajat, sajtot. nem hiszem hogy volt ilyen, ez mostani hülyeség.

Hitler?? vega?? :D na jóóóó :D:D:D

2017. febr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%
A vegetarianizmus és a veganizmus nem Amerikából terjedt el :) Hanem attól a többszáz millió, évezredek óta így élő indiai embertől.
2017. febr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
44%

LOL :D


Hitler vega és a 88 nevű rágót rágta.

2017. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
42%
Hitler vegetáriánus volt. Tény.
2017. febr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
55%

"" Nem volt vegetáriánus, mert néha evett húst. Állítólag imádta a bajor kolbászt és a sült galambot. Egy német dokumentumfilmben azt mondták, Hitlernek emésztési problémákat okozott, puffadt tőle, orvosa tanácsára ezért evett csak ritkán, de nem volt vega. A vegetáriánus szervezeteket is betiltotta hatalomra kerülése után. Igyekeztek az önmegtartóztató életet élő Führer képét terjeszteni, aki csak a népéért él.""


A válasz 45%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.

# 4/5 Időpont 2015-10-11 19:45 Privát üzenet

2017. febr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%

Hitlerről nem tudok, de milliárdos nagyságrendű az életüket vegánként leélő emberek száma, nagyon régi dolog ez.

Én ugyan a rendszerváltáskor még elég ifjú voltam, de amikor pár év múlva vega lettem, ebben nulla szerepet játszott, hogy bizonyára hallottam a vegetáriánizmusról. Ahogy a sok kisgyereknél sem, akik nem akarnak húst enni, mert nem ízlik nekik. Én mindössze untam, de nagyon s egy ponton fellázadtam. Nem kell valamit ismerni ahhoz, hogy csináljuk. Simán jöhet belülről. Az időszakos böjtről is csak jóval azután hallottam, hogy aszerint éltem, mert ez jött természetesen. A hús elhagyása is lehet ilyen. Az is egy ételcsoport, mint a többi. Mindenkinek van, amit nem szeret s emiatt nem eszik, sokaknak a hús is ilyen, persze kismillió más okból lehet vega az ember.


De vegák már nagyon régen vannak, ahogy vegánok is.

Nyilván az ősembernél ez a Föld legnagyobb részén nem lett volna épeszű dolog, de utána...

2017. febr. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!