Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Terméketlen tojás?

Terméketlen tojás?

Figyelt kérdés

Vegánoktól kérdezném azt hogy a terméketlen tojást miért nem fogyasztják el? Nincs meg termékenyítve szóval esélytelen hogy ezzel artsának az állatnak. Ha csak úgy vannak tyúkjaid és tojnak mindennap a terméketlen tojást ugyanúgy meg lehetne enni, mert nem ütközik az elveikbe. Hiszen normálisan tojik mindennap, és nem egy üzemben van hanem egy kis kertben kis tyúkólban.

Vagy én gondoltam rosszul?(nehogy megkövezzetek csak kérdezem)



#vegán #terméketlen tojás
2017. márc. 7. 23:45
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

én nekem semmi bajom nincs velük

csak azért a tehenet ha nem fejed meg elég szép emlő gyulladást kaphat ...de nem minden jószágot tartanak üzemben na

2017. márc. 8. 00:18
 2/21 anonim ***** válasza:
40%

Nem vagyok vega, (jó messze állok tőle) de gondolom pont a tartási körülmények miatt.


Jelentéktelen mennyiségű állatot tartanak nagy helyen, ideális körülmények között, ami boltban kapható tojás vagy tej, az szinte biztosan állatkínzás árán került oda.


Nincs időm most cikkeket keresgélni, tedd meg te, de gondolom amúgy is tisztában vagy vele mi folyik ilyen helyeken.

A 3 négyzetcentit se mozgó "tojásgyárak", a folyamatosan teherbe ejtett, és borjától elszakított "tejgyárak" élete százszor rosszabb, mint a vágóállatoké.

Azokat bizonyos súly után azonnal levágják.

De a tojás, tej termelőket hónapokig, évekig kínozzák, úgy, hogy testileg, lelkileg beleroppannak. pl:

[link]


Léteznek normálisan tartott állatok, de leginkább csak azok, amiről látod, hogy az.

Amiről csak úgy mondják, többségében hazugság.


Amihez meg állatkínzás nélkül lehetne hozzájutni, ahhoz meg nem egyszerű. A legtöbb embernek erre nincs lehetősége.

2017. márc. 8. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező!


Ahogyan az előző hozzászóló írta az egyik ok, amiért a vegánok, lakto-vegetáriánusok nem esznek tojást, az ahogyan tartják ezeket az állatokat!


Személy szerint van számomra egyik másik ok is. Nekem minden növény és állat élőlény, mindannyiukban ott van a lélek szikra. A terméketlen tojás is egy lehetséges élőlény. Így még ha biológiailag a megtermékenyítés nem valósul meg, de a lélek ettől függetlenül ott van benne.

2017. márc. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%

A vegánok nagy része tudomásom szerint azért nem fogyaszt olyan állati eredetű élelmiszert, ami nem jár az állat leölésével, mert így tiltakozik a nagyüzemi állattartás ellen.


Azt mondjuk én sem értem, hogy miért nem helyi (kis) gazdáktól veszi. Talán több értelme lenne amellett kampányolni.

2017. márc. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

Mert egy vegán alapból nem tart tyúkot, mert egyenlőnek tartja az emberrel az (szabad) élethez való jogát. Rabszolgákat se tartanak:D

És így gondolom mindent elutasítanak ami állatok TARTÁSÁBÓL fakad

2017. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Szabadtartásban lévö tyúk terméketlen tojást rakott nincs benne csibe mert terméketlen.Semmilyen elvbe nem ütközik.

Üzemektöl tekintsünk el nem kell kifogás

2017. márc. 8. 11:18
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Azért mert a vegánság alapelve az, hogy nem használod ki az állatokat. Ha fogságban tartod, kihasználod, tehát a terméketlen tojás sem helyes.
2017. márc. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
23%
A vegánság bullshit. 15 éve vagyok vegetáriánus, a lehető legetikusabban táplálkozom, előfordul, hogy eszek tojást, vagy sajtot, de ez nem jellemző. Azért, mert valakinek a "vallásába" nem fér bele, hogy megegyen néha egy tojást, én azt fanatikusnak tartom. A vegetáriánusok sem tojást esznek sajttal, majd tejjel öblítik le, csak néha belefér. A vegánság arra jó, hogy feleslegesen konfrontálódjunk másokkal. Én feleslegesnek tartom ezt a minden téren tartózkodjunk az állati eredetű táplálékoktól, a lényeg, hogy tegyünk meg mindent, hogy ne okozzunk kárt. Egy tojás, vagy egy darab sajt, nem a világvége...
2017. márc. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

adva van a csirkéd, tojik mindennap vagy állat eszi meg a tojását vagy te mi a fenét ártanak ezzel a jószágnak? Elvan szabadon van tojik ahogy rendjén van maximum a ragadozók miatt van kitéve jelentős veszélynek.

De mit árt neki az ha valaki megeszi a terméketlen napi/kétnapi szinten tojt terméketlen tojást?

2017. márc. 8. 16:25
 10/21 anonim ***** válasza:
58%

"Nekem minden növény és állat élőlény, mindannyiukban ott van a lélek szikra."


Akkor mit eszel? Ha sem növényt, sem állatot?

2017. márc. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!