Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Terméketlen tojás?

Terméketlen tojás?

Figyelt kérdés

Vegánoktól kérdezném azt hogy a terméketlen tojást miért nem fogyasztják el? Nincs meg termékenyítve szóval esélytelen hogy ezzel artsának az állatnak. Ha csak úgy vannak tyúkjaid és tojnak mindennap a terméketlen tojást ugyanúgy meg lehetne enni, mert nem ütközik az elveikbe. Hiszen normálisan tojik mindennap, és nem egy üzemben van hanem egy kis kertben kis tyúkólban.

Vagy én gondoltam rosszul?(nehogy megkövezzetek csak kérdezem)



#vegán #terméketlen tojás
2017. márc. 7. 23:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező, természetesen teljesen etikus megenni egy tojást, ami nincs megtermékenyítve.


Az más kérdés, hogy egy vegánnak ez nem fér bele az étrendjébe.

Nekem ezzel a vegán jelenséggel az a legnagyobb bajom, hogy lassan semmi nem etikus, régóta vegetáriánus vagyok az állatok miatt, de kiderült ( pár éve olvastam ), hogy amit én csinálok állatkínzás. Na bumm. Mi lesz pár év múlva?


A bölcs ember leül és átgondolja az életet és utána megeszik egy szaftos csirkecombot, mert ebből az élet nevű játékból nem lehet etikusan kijönni SEHOGYAN.

2017. márc. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
53%
De kérdező, azon mit nem értesz, hogy a vegánság egy eszme, filozófia (nem diéta!), életmód, mely szerint HELYTELEN az állatok TARTÁSA is, tehát ha tyúkot tartasz eleve nem vagy vegán, tehát NINCS OLYAN, hogy tyúkot tartasz, vegán vagy és az tojik, terméketlen és megeszed, mert egy vegán nem tart tyúkot, értem?
2017. márc. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #10-es válaszoló!


Azt nem mondtam, hogy nem eszek növényeket. De amikor az ember növényt eszik, általában annak a termését, vagy levelét eszi meg, amihez nem kell feltétlenül elpusztítania magát a növényt. Ha almát szeretnék enni, nem fogom kivágni a fát, csak leveszem a gyümölcsöt a fáról. A búza el van száradva, vagyis már nem él, amikor aratják. Természetesen vannak kivételek, mint például a répa. Igen, eszek répát, mert szeretem, és ezáltal egy élőlényt elpusztítok. Az erőszakmentesség elve nem azt jelenti, hogy tilos még növényt is enni, hanem azt, hogy legyen minimális az erőszak. Ez pedig a vegetarianizmussal oldható meg.


Kedves Kérdező bocsánat, hogy offoltam a témát, de ezt szükségesnek éreztem tisztázni.

2017. márc. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
65%
Ha szabadon látsz egy tyúkot akkor sem veszed el a tojását. Egyébként ha nem a saját tyúkod, honnan tudnád, hogy terméketlen a tojás? Ha meg a sajátod, akkor nem lehetsz vegán. Ennyi az egész. Észlény.
2017. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%

Etikai vegán vagyok, van 2 mentett tyúkom egyéb háziállatok mellett (szintén menhelyről vannak). Tojnak a tyúkok, de nem eszem meg a tojásaikat. . Gusztustalannak találom a tojást. (kb mint a tyúkszar)

Ezt a tehenes dolgot nézzük csak... A tehénnek addig van teje természetesen, amíg a borja szopik. Ha abbahagyja jóval idő előtt a szopást, akkor az anyaállat teje 1-1.5 héten belül magától elapad. Abban az 1-1.5 hétben lehet, hogy megduzzad a tőgye, de ez kamu, hogy fejés nélkül baja lenne (hosszú távon). Ugyan ez van az embereknél is egyébként. Ha nem szopik tovább a csecsemő, az anya teje elapad. (gyermeksíráskor pl a terhes nők teje beindulhat, szóval nálunk maguk az anyai ösztönik is nagy szerepet játszanak a tej termelődésében)

2017. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Pont a tojás az, ami miatt nem vagyok vegan...

Alapjáraton a veganok többségének az a baja a tojással, hogy a tyúk háziasítatlan őse, jó ha heti 1-et tojt... de mi kitenyésztettük, hogy napi 1legyen... ez úgy lemeríti a szervezetét, hogy szerencsétlen állat, ami alapjáraton 15 évet is élhetne, pár év alatt totálisan kikészül...

Ha nem tenyésztenék a tyúkot tovább, lenne esélye visszafejlődni...

Na pont ez az amit én nem tudok elhinni, meg a házi tojást is szeretem nagyon... csak sajnos itt New Yorkban rohadt ritkán jutok hozzá... úgyhogy itt vegan vagyok...

De ha 3 év múlva meglesz a pénzem haza költözök, veszek egy kis tanyát és bizony lesznek tyúljaim, akiket levágni biztosan nem fogok, de a tojásukat meg fogom enni...

2017. márc. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
28%

A tej hozam miatt kitenyésztett tejelő tehénnek meg nem apad el a teje 1.5 hét alatt de még 1.5 hónap alatt sem... 1.5-2 év is kell hozzá.. és ha nem fejed, akkor elősször 2 nap alatt hatalmasra duzzad a tőgye, aztán nehetíti az életét, begyullad, elfertőződik, majd megdöglik brutális fájdalmak közt...

Tehát mi etikusabb? Elítélni az egészet és homokba dugott fejjel azt szajkózni, hogy tejet inni bőn, vagy megfejni azt a szerencsétlen tehenet, ha már megszületett....

2017. márc. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%

Idézem egy korábbi válaszomat dettó ugyanettől a kérdéstől, csak házitejjel...


"Na pont ezért nem szeretem szavakkal beskatulyázni magamat...

Szép meg jó dolog, ha valaki vegan, de onnantól kezdve, hogy kijelented, hogy vegan vagy, egycsomó "szabály" is vonatkozik rád, amit ha nem tartasz be, nem leszel "vegan"...

Ha vegan vagy, akkor semmilyen állati eredetű dolgot nem fogyasztasz, se tejet se tojást, se gyapjútakarót, se bőrkabátot, le még lószőr ecsetet sem veszel a fiadnak a suliba...


Én "vegan" vagyok, de nem szeretem ezt a skatulyát, mert ha megtehetném és élhetnék tanyán, tarthatnék csirkét juhot és tudnám, hogy azoknak az állatoknak soha nem fogom elmetszeni a torkát, hanem a barátaimként élnének, akkor bizony lenne gypjútakaróm, meg tojást is ennék és máris nem lennék "vegán" senki szemében...

Szavak és skatulyák... ezek csak idiótaságok...


És itt a válasz arra is, miért kell sokaknak "sokunknak" lenézőnek és kioktatónak lenniük...

Mert skatulyában élnek és meg kell védeniük a korlátoltságukkal emelt falakat, mert ha ez sem marad nekik, egy szó, hogy vegan... akkor csak egy céltalan emberi hulladék marad a helyén...

És aki nem érti a szavaimat, most nyomjon egy piros pacsit..."

2017. márc. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem fogyasztom el a tojást ebben az esetben sem, mivel az nem nekünk van, nem a miénk. A tyúkok sajnos annyira fel vannak túrbózva (a háztáji is), hogy nagyon gyakran tojjanak tojást (ez már benne van a génjeikben sajnos). Így nagyon hamar elpusztulnak, pedig élhetnének még sokkal tovább is úgy, hogy havi 1 tojást tojnak, ez lenne a normális. És ha elvesszük tőle a tojást, akár terméketlen, akár nem, akkor arra ösztönözzük, hogy mégtöbbet tojjanak. Benne van az ösztönükben. De amiatt sem eszem meg a tojást, mert a legnagyobb baktériumforrás, a legtöbb betegséget, fertőzést a tojástól lehet kapni. Ráadásul a koleszterinszintünk az egekbe megy tőle, tehát nem egészséges.

Persze mindenki úgy étkezik, ahogy akar, de én nem eszem meg a tojást semmilyen formájában.

2017. márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
86%
Olvasom a hozzászólásokat és fogom a fejemet. Nem lehet objektív véleményt nyílvánítani egy dologról, itt például a tojásról, mert lesznek akik merőben ellene mennek a dolognak és lesznek, akik mellette állnak. Mindenki szubjektíven ítéli meg a dolgot a saját értékrendje alapján.
2017. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!