Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért vagytok vegetarianusok?

Miért vagytok vegetarianusok?

Figyelt kérdés
Múltkorjában részt vettem egy disznóölésen és azóta hirtelen elhatározásból nem ettem húst. Viszont ez az etikai motiváció lassan kezd kihalni belőlem, ezért érdeklődök, hogy ki mért vega. A vegaizmus bármelyik ágát ide sorolom, nem csak a szigorú vegákat. Köszi.

2017. márc. 12. 18:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is egy disznó vágás tett be,ekkor 12 voltam most 20 vagyok és egyáltalán nem ettem semmi húst,zselatint meg zsírt a disznóvágás óta. Most ovo-vegetáriánus vagyok,tejes dolgokat nem iszok/eszek,mert érzékeny vagyok az állati tejre. Semmi bőrt nem veszek és próbálok olyan termékeket venni amit nem állatokon tesztelnek. Bőrt azért nem veszek mert láttam egyszer egy videót arról hogy hogy nyúzzák meg az állatokat és ezt nem szeretném támogatni. Egy pár éven belül át szeretnék térni vegánra.
2017. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Utalom a hus izet. Barmilyen hus legyen, nem eszem meg. A hanyinger jon ram az izetol, de az illatatol is rosszul vagyok. Halat sem eszek.
2017. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
48%
Nem vagyok vega. De nem értem az olyanok gondolkodását, mint az első válaszoló! Azt érem, ha nem szereti a húst, de miért hiszi, hogy a véleménye befolyásolja a húsevőket vagy az állattenyésztőket! Ugyanúgy nevelik, vágják majd az állatokat, mint eddig. Tehát nem ment meg egyetlen állatot sem.
2017. márc. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem szándékom befolyásolni a húsevőket, mindenki azt eszik amit akar. 1es
2017. márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

Én 4 éves korom óta vagyok vegetáriánus.

És nem... nincsenek idióta szüleim, akik rákényszerítették a fejlődésben lévő szervezetemet,hogy vonja meg magától a húst...

Már kiskoromtól kezdve undorodtam tőle. A mai napig irtózom a szagától és a látványától.

Anno kiscsoportos koromban próbálták meg az óvónénik erőszakkal lenyomni a torkomon (senki ne értse szó szerint...ennél kevésbé volt bizarr, de én így éltem meg) és annak is az lett a vége, hogy kihánytam.

Azóta 18 éves vagyok és még mindig ovo-lakto vegetáriánus. Nem származott belőle semmi egészségügyi problémám, bár a vasam lehetne jobb, de lassan megközelíti a normális értéket.

Én egy olyan "lény" vagyok, akinek egyáltalán nem hiányik a hús az életéből.

Semmi bajom nincs azokkal, akik szeretik a húst.

Rengeteg pózer vega nagyra van magával,hogy "vegán csirkemellet", "vegetáriánus virslit" eszik, de én még azt a dolgot sem merem megenni, aminek hús szaga vagy kinézete van. De alapvetően soha nem voltak szimpatikusak, akik valami hűűdemenő divathóbort miatt lesznek vegák vagy vegánok. Néhány hónapig-1 évig követik, utána pedig átváltanak valami új,trendi "szigorú ásványevő-paleo-diétára".

Ha valaki rászánja magát a vegetáriánus életmódra, annak legyen releváns oka (!)

Engem is bánt, hogy rengeteg állatot ölnek meg feleslegesen, de ezt nélkülünk sem fogják abbahagyni az üzemek. De az már kevésbé durva tényező,hogy a pózer vegák legmenőbb kajáinak alapanyagát, a szóját éhbérért dolgozó, nehéz körülmények között élő félholt emberekkel termeltetik ki.

Én inkább ez ellen venném fel a kesztyűt, ha választhatnék.

2017. márc. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

Mert nem tartom helyesnek bármely állat megölését is élvezeti okokból. Egyszerűen nem gondolom, hogy elfogadható lenne életeket kioltani.


Ha motivációra vágysz, nézd meg az Earthlings c. filmet. Durva, de sokatmondó.

2017. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
34%
6-os válaszolónak üzenem: az állatokat az akaratodon kívül így-is úgy-is megölik. A nagybani húskereskedelem ellen nem tehetsz semmit.
2017. márc. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

5-ös vagyok: Az is más, ha valaki tisztességgel, minél kevesebb fájdalommal járó eljárással öli meg az állatot, mint az, ha valaki fétis-szerűen élvezkedik azon,hogy kínozza őket.

Ajánlom Temple Grandin életéről szóló filmet. Ő egy autista professzor, aki sokat tevékenykedett (és tevékenykedik a mai napig) azért, hogy a húsiparban tartott állatok ne szenvedjenek, miközben meghalnak - ezzel is megadva nekik a tiszteletet.

Rengeteg dolgot tervezett, amivel ezeknek az állatoknak a helyzetét akarta jobbá tenni.

Ha mindenhol az ő módszereit alkalmaznák, nem hallanánk ennyi rémhírt.

2017. márc. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
7es igen megölik, de ez nem jelenti azt hogy mindenki támogatja ezt làsd az etikai vegákat.
2017. márc. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

" 6-os válaszolónak üzenem: az állatokat az akaratodon kívül így-is úgy-is megölik. A nagybani húskereskedelem ellen nem tehetsz semmit."


Kedves trollkodó, ugye ezt nem gondolod komolyan?


Egyrészt a kereslet határozza meg a kínálatot. Európában a népesség kb. 10%-a vegetáriánus, ha mi mind fogyasztanánk hústermékeket, az jelentősen megnövelné a kínálatot és ezzel az állatok szenvedését is.

Minél többen tesznek le a húsevésről, annál kevesebb állat hal meg.

Lehet, hogy 1-1 ember fejadagja nem sok, de sok kicsi sokra megy...


Másrészt pedig ez kb. olyan indok, hogy attól hogy nem eszek még vágnak minthogy attól, hogy én nem vagyok pedofil/tömeggyilkos még továbbra is erőszakolnak meg kiskorúakat meg ölnek meg embereket. Hát igen, csak nekem nem muszáj benne részt vennem, mert felismerem, hogy mind ez, mind a húsevés helytelen. Azzal, hogy felismered, hogy helytelen és mégsem teszel ellene semmit, hát hadd ne írjam le minek tűnsz a szememben :)

2017. márc. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!