Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegánok és vegetáriánusok,...

Vegánok és vegetáriánusok, mióta táplálkoztok így és hány évesek vagytok? (további kérdések lent)

Figyelt kérdés

Sok mindenre kíváncsi lennék:

Pl: mióta vagytok vegánok vagy vegetáriánusok? Milyen okból? betegek voltatok, vagy csak megelőzni akarjátok a betegségeket? sajnáljátok az állatokat hogy kinozzák és leölik? környezetvédelmi okokból? magatok döntöttetek így vagy valaki rábeszélt benneteket? hány évesek vagytok és firfiak vagy nők vagytok? A családotokban mások is ezt csinálják? akik vegánok, előtte vegetáriánusok voltatok vagy rögtön vegánok lettetek? Nem bántátok meg,hogy szakítottatok a húsevéssel? Visszatérnétek a húsevéshez? Vendégségben ez milyen gondokat okozott és hogy oldottátok meg? Jobban érzitek így magatokat? Már bánjátok,hogy nem hamarabb kezdtétek el? Vannak köztetek olyanok, akik a gyermekeiket már az első perctől megszületésüktől így etetik? Reklámozzátok ezt a vegán vagy vegetáriánus táplálkozást? Sikerült már valaki rábeszélni aki leszokott a húsevésről általatok?


Tudom sok kérdés, de kíváncsi vagyok, minél több kérdésemre válaszoljatok, köszi szépen mindenkinek.



2016. júl. 20. 17:32
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Én speciel nem vagyok az, de ismerek egy olyan családot, ahol már a kisgyerekeket is erre nevelik. Van 5 gyerek, egy felnőtt, egy mindjárt felnőtt, egy 14 éves, és két elsős. Amióta megszülettek, egy falat húst sem esznek. Egy imaházba járunk, és minden negyedévben van egy nagy közös ebéd, de itt nem szokott gond lenni, mert senki nem hoz húsos ételt, csak tejest, meg tojásost esetleg. A gyerekek meg vagy viszik a kaját a suliba, vagy otthon esznek.
2016. júl. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
En vegan vagyok,egy eve. Igazabol semmi kulonos ok nem vezerelt,soha nem ettem sok hust,nem is hianyzik,jobban erzem magam. Teljesen egyedul dontottem,senki nem vett ra semmire,bar van par vegan baratnom,ismerosom. Lany vagyok es 18.:D En egyaltalan nem bantam meg,soha nem ennek hust megint. Vendegsegben anyaek neha cikiznek,szoval az eleg gaz tud lenni. En szenely szerint majd szeretnem a gyerekeimet is(az meg nagyon tavol van) szuletesuktol vegankent nevelni. En nem szoktam reklamozni es nem szoktam ravenni sem senkit. Mindenkinek maga kell elsontenie milyen eletet szeretne elni.
2016. júl. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, zölddel értékeltem, várom a többi választ :-)
2016. júl. 20. 22:23
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
16 éves fiú vagyok, 3 éve vegán vagyok vegán. Egyik napról a másikra lettem mindenevőbőll vegán, amikor megnéztem egy dukumentumfilmet. Attól kezdve undorodtam az állati eredetű dolgoktól. Sajnálom az állatokat, etikai okokból vagyok vegán. A családom nem támogat különösebben, nem hajlandók utánaolvasni semminek (pl miért nem egészséges a tej, hús stb). Nem bántam meg, hogy vegán lettem, bárcsak hamarabb láttam volna azt a filmet... Soha nem térnék vissza a húsevéshez (akkor sem, ha kiderülne, hogy az állati eredetű dolgok egészségesek, de erre nem lesz alkalom). Sokkal jobban érzem így magamat., nincs bűntudatom. Nem reklámozom az életmódom, de ha megkérdeznek valamiről, szívesen beszélek a vegánságról. Egy barátom lett vegán, amikor megtudta, hogy én is az vagyok. Általában a családi összejöveteleket éttermekben tartjuk, simán rendelek rizst/krumpli/pizzát sajt nélkül stb.
2016. júl. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy így csinálod, csak így tovább, jó egészséget! :-)
2016. júl. 21. 15:42
 6/21 anonim válasza:
100%
4-esnek. kár, hogy én csak 28 évesen láttam ezt a filmet.
2016. júl. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 33 éves vagyok, és 8,5 éve vagyok vegetáriánus, 3 éve pedig vegán. Csak előnyét tapasztaltam, pedig még súlyzós edzést is végzek.


Oka? Valahogy mindig éreztem, hogy lehetséges. Egyszerűen ezt súgta a benső iránytűm. Emiatt már kamaszkoromban próbálkoztam vele, volt, hogy fél évig is vega voltam, de kényelmi szempontok miatt mindig visszatértem a mindenevéshez. Aztán már csak egy komolyabb inger kellett. Nekem az Erthlings (Földlakók) volt ez az ingert.


Csak akkor térnék vissza az állathasználathoz, ha az életem múlna rajta.

2016. júl. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Soha nem késő elkezdeni, 28 évesen még elég fiatalnak számítol, van aki 40 évesen kezdi el a vegán/vegetáriánus életet.
2016. júl. 22. 15:09
 9/21 A kérdező kommentje:
7-esnek: Nagyon jól be volt állítva az a bizonyos benső iránytűd, mert jól jelzett :-) Csak így tovább, sok sikert!
2016. júl. 22. 15:11
 10/21 anonim válasza:
15 éves lány vagyok majdnem 4 hónapja vegán, előtte 1 évig vegetáriánus voltam. A 101 ok hogy a piros tablettát vedd be c. videó megnézése után lettem vegetáriánus és a Gary Yourofsky best speech-e után vegán lettem. A családomban senki sem vegán/vegetáriánus, én vagyok az egyetlen meg is szólnak érte.
2016. júl. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!