Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, vegánok!...

Vegetáriánusok, vegánok! Van/volt olyan, hogy ritkán, különleges alkalmakkor megengedték magatoknak egy kis "csalást", és húst/állati eredetű ételt esztek?

Figyelt kérdés

Utána hogy érzitek magatokat?

Bűntudatotok van, mintha egy diétát szegtetek volna meg, vagy úgy vagytok vele, hogy "egyszer belefér"?



2017. márc. 4. 22:47
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

Különleges alkalom alatt vendégséget értek, vagy például olyan alkalmat, amikor rendeltek pizzát, és mondjuk van rajta hús/sajt

Vagy olyankor inkább nem esztek belőle?

2017. márc. 4. 22:50
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem eszem belőle.
2017. márc. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Értem

És ilyenkor nem sértődnek meg pl rokonok?

Én magam ugyan eszem húst, de tudom, hogy sokan, főleg idősebbek nem tolerálják a vegetáriánus/vegán életmódot

Szokott ebből konfliktus lenni?

2017. márc. 4. 22:59
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem szegem meg az elveimet, és egyébként sem ennék olyat, amit nem szeretek. Ha egy vendéglátó emiatt megsértődik, az nem hat meg. Majd akkor lesz jogos a hisztije, ha én is belé akarok erőltetni valamit, amiről tudom, hogy tiszta szívből utálja. Szerencsére nem kell vendégségbe járnom, de ha kellene, senkitől nem várnám el, hogy külön főzzön rám, azt viszont igen, hogy ne erőszakoskodjon. Pusztán azért, mert ez a normális emberi viselkedés.
2017. márc. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
20%
Fúj, nem, ez valami undorító!
2017. márc. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
89%

Soha nincs bűntudatom, ha megszegem a diétámat/életmódomat.

A vegetariánizmus viszont nem egyszerűen diéta. Ha eszel néha húst, mindegy, milyen okból, NEM vagy vega, vége van a vegaságodnak és kész.

Hogyhogy belefér? Nem fér bele. Egy gumicukor sem, nemhogy egy húsos pizza, jaj.

Miért rendelne egy vega nem vega pizzát?!

S ha minden kósza vendégségben és rendezvényen dobná az ember az elveit, jól is néznénk ki.

A vegaság azzal jár, hogy az ember nem eszik húst, hájat...etc., semmilyen okból, ez meglepő?

2017. márc. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
93%

A másik kérdésedre: nem, nem sértődnek meg. Anyós húst hússal eszik, de amikor a fia és én is vega voltunk, ráállt arra, hogy külön vega étellel vár minket, ez a vegaság elmúltával is megmaradt (mivel most sem szoktunk húst enni, főleg én nem, nagyüzemit pedig semmiképp).

Amikor 7-8 évig vegaként otthon laktam, anyám vega ételeket főzött és kész, mondjuk a legtöbb napon mindig is azt csinálta.

Tudom, hogy nem ez a tipikus, de a kor nem számít, idősebb ember is simán lehet toleráns s megértheti, ha az ember valamit nem eszik meg és kész. De ha valaki nem értené meg, az nem az én problémám lenne. Nem eszem valamit csak azért, mert nincs más. Olyan gyenge elhatározással, hogy ha szembejön, eszünk húst (s még csak nem is éhezünk egy hete meg semmi), nem lehet vegának lenni...

Egyéb rokonaim nem értették, múló dilinek tartották a dolgot, de muszáj volt megérteniük, hogy felesleges próbálkozniuk, nem fogok húst enni. Ők sem sértődtek meg, csak nem értették. De ezzel együtt lehet élni.

2017. márc. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyszerűen ízléstelen, már a feltételezés maga is. Főleg nem értem, miért?!

3 féle ember van általában, aki vegetáriánus (meg egy elenyésző kisebbség egyéb okokból): a vallásos, a meggyőződéses meg az undoros.

Most aki undorodik, mint én, az nyilván akkor sem nyúl ilyesmihez, ha kényszerítik. Aki vallásos (pl. kirshna, buddhista) az szintén nem, mert számára bűn. AKi meggyőződésből az szintén nem, mert az elveivel szembemenne.


Most akkor ezt mégis hogy gondolod? Nem fér bele egyszer sem, és rosszul vagyok már a gondolattól is.

2017. márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
76%

Ha valaki divatból vea/vegán, akkor lehet, hogy megeszi a rokonoknál az állati eredetű alapanyagokkal készült ételt, de egy etikai vegán sose tenne ilyet.

Ha a diétádban egy kis csalás mások szenvedésével jár együtt, akkor ott komoly problémák vannak...

Ha egy pedofil/alkoholista/drogos mondaná, hogy kicsit csalt az "elveiben", és megerőszakolt egy gyereket/ittasan vezetett és elütött valakit/betépve megölt/megvert egy embert, akkor mit mondanál?

2017. márc. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, mi az, hogy valaki "divatból" vegán. Én sajnos úgy látom, hogy egyáltalán nem "menő" vegánnak lenni (kár), hanem inkább folyton piszkálják, szapulják, bántják azokat, akik egy tudatosabb, toleránsabb életforma mellett döntenek, és gyakorlatilag őket állítják be rossznak.
2017. márc. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!