Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Valaki próbált már napraforgóm...

Valaki próbált már napraforgómagból "tejfölt" csinálni? Milyen lett?

Figyelt kérdés

A párom laktózérzékeny volt "csupán" egész eddig, a laktózmentes dolgokat meg tudta enni, vagy a sima tejterméket laktáz tablettával. Mostanában azonban ezektől is hasmenése volt állandóan, a doki azt mondta, hogy időközben valószínűleg kialakult nála a tejcukorra való allergia mellé a tejfehérjére való érzékenység.

Most próbálok itthon kísérletezni a növényi tejtermék utánzatokkal, találtam sok receptet a neten napraforgó tejfölre. Ti esetleg készítettetek már ilyet? Finom?

Leginkább rakott ételekhez kellene, azokat gyakran szoktam csinálni, és persze pont a tejföl a legjobb a tetején ;)


2017. márc. 18. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt még nem próbáltam, de mindenképpen ki fogom!


A tejfölös ételekbe én savanyított növényi joghurtot rakok általában, pl. mandulajoghurt vagy bolti szójajoghurt és citromlével keverem.

Túróra ott van az alrpo go on nevezetű terméke, az nagyon finom, de tejfölre én sem tudok kész alternatívát. Viszont ezt mindenképp kipróbálom majd :)

2017. márc. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
10 éve vagyok vegan, kóstoltam más minden növényi tej, tejföl, sajt, stb utánzatot, de úgy döntöttem inkább lemondok erről az ízvilágról, mivel semmivel nem lehet helyettesíteni...
2017. márc. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én próbáltam, de darabos lett. azóta jobb turmixom van, lehet adok majd neki még egy esélyt, mert az íze nem volt rossz. De ha a szóját bírja, akkor nagyon jó szójatejföl receptet tudok javasolni, illetve én a szójajoghurttal is meg vagyok elégedve tejföl helyett csak meg kell találni a megfelelő márkát :)
2017. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem hasonlít a tejföl ízére.

Finom? Kinek mi, van aki imádja a tonikot, én meg egy korty után a falra mászok annyira keserű. Szóval tényleg egyén függő, meg kell kóstolni. Nekem nem annyira ízlett.


Szerencsére én régen is minimális tejfölt ettem, ezért nem volt nehéz elhagyni. :)

2017. márc. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szójatejföl receptnek is örülnék :)

Próbálgatom én is a bolti növényi termékeket, de azért az itthoni mellett tenném le a voksom, ha sikerül jóízűt csinálni belőle, mert a boltban kapható legtöbb növényi tejföl vagy joghurt szójából van, amiből egyszer-egyszer szívesen adok neki, de ha jól tudom, fitoösztrogént tartalmaz, ami férfiaknak annyira nem tuti :)

Delimano turmixunk van, remélem elviszi majd, mindenesetre jó sokáig fogom áztatni .)

2017. márc. 18. 20:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"fitoösztrogént tartalmaz, ami férfiaknak annyira nem tuti"


,int a nevében is benne van "növényi ösztrogén" aminek az emlősök szervezetére pont semmi hatása nincs...

ha akkora pénz lenne a szója termékekben, mint amekkora a tejsavóban van, akkor nem is terjesztene róla a fitnesz ipar ekkora baromságokat.

2017. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A fitoösztrogén egy ösztrogénre hasonlító vegyület, aminek gyakorlatilag semmi hatása a szervezeted működésére. Kínában naponta esznek a férfiak-nők szóját, nem nőtt még melle meg vaginája a férfiaknak, és ott az egyik legnagyobb a népsűrűség, szóval gondolom potencia-gondjaik sincsenek...
2017. márc. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Őszintén szólva nem néztem bele áthatóan, csak annyi helyről hallja az ember, hogy a szója az rossz, férfiaknak meg különösen, hogy hajlamos elhinni. Még dietetikus ismerős is mondott ilyet, szóval gondoltam, lecsökkentem, biztos, ami biztos. Jó tudni, hogy nem veszélyes azért ennyire, szívesen főznék több ételt szójával, tofuval :)
2017. márc. 19. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!