Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hívják a nem állati...

Miért hívják a nem állati eredetű dolgokat növényi tejnek, joghurtnak, sajtnak?

Figyelt kérdés

Én nyitott vagyok más kultúrák étkezési szokásai, és a vegetáriánus konyhára is, de de ezek a dolgok nagyon szúrják a szemem. A joghurt az tejből van, ami nem, az nem joghurt. A növényi tej még belefér, de a vegán sajt láttán nekem mindig a birsalmasajt jut eszembe, pedig, tudom, hogy nem erről van szó. Tehát miért nincs ezeknek a dolgoknak valami összefoglaló neve? Mert például a vegán pörkölt is inkább lecsó, nem?

Kérlek, ne értsétek félre a kérdésem, nem szándékom vitát elindítani, nem a vegán életmód ellen vagyok, hanem a kifejezések bántják a szemem. (Számomra ennél durvább dolgokat már csak a fogyókúraiparban találni, mint diétás csoki például. Nem diabetikus...)


2017. márc. 19. 04:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

"Amikor először hallottam a nevét, én is azt kérdeztem, amit ti akartok kérdezni: "Hát nem fiú? Azt hittem, fiú."

- Én is azt hittem - mondja Róbert Gida.

- De hát akkor nem lehet Mici a neve! Mért hívod Micinek?

- Nem én hívom...

- De hát azt mondtad.

- Mert úgy hívják. Nem érted, hogy úgy hívják?"

2017. márc. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Ezzel jelzik, hogy annak a helyettesitesere hasznalhato. Ha mandulalenek hivnak, sokan nem tudnak elsore, hogy mit kezdjenek vele.
2017. márc. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
#5 rá van írva.
2017. márc. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Ismét egy provokációnak szánt kérd3s amire jönnek is a vega ellenesek. Azèrt vegán sajtnak hívják mert a sima sajtot helyettesíti,honnan tudnád hogy vegán vagy nem vegán ha nem lenne ráírva. A növényi tejet pedig azért hívják így mert nem állati. A kávé is a gyüjtő neve a cappuccinoknak,frappuchinóknak,esspressóknak stb. A növényitej is egy gyüjtőnév csupán az olyan termékeknek amik nem állatból készültek. Általában bővebb leírás is szokott lenni amiből kilehet következtetni hogy miket tartalmaz a termék.
2017. márc. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

# 3/6 Időpont ma 06:46


Ezeket a vádakat be kellene bizonyítani, mert addig ez rágalmazás és hitelrontás.


Tehát melyik gyártó tüntet fel hamis adatokat a gyártmányán, és konkrétan miket?

2017. márc. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Azért, hogy a fogyasztók könnyen megtalálhassák az adott állati termék növényi alternatíváját.


Most gondolj bele. Ha a "növéni joghurt" helyett probiotikus növényi alapú erjesztett készítmény lenne a neve, szerinted rájönne az emberek 90%-a mi az? Hát nem hiszem.


Németországban, ahol élek pont ezen megy a hiszti. Valamelyik CSU-s barom kitalálta, hogy ne legyen már vegán virsli meg szalámi meg schnitzel. Na akkor hogy nevezzék helyette? Vegán, halott állati termékre hasonlító ízű vékonyra szeletelt kenyérfeltét? Merthogy azt szeretné, hogy a felvágott, hús és egyéb jelzőket se használhassák a leírásban.


A másik az, hogy sok kultúrában őshonos a növényi tej, joghurt, tehát szerintem ezek a megnevezések teljesen jogosak (főleg ázsiára gondolok).


Szerintem jogosak ezek az elnevezések, mert ezek nélkül nehéz lenne eligazodni a vegán termékek világában, és idétlen, beazonosíthatatlan nevek lennének.

2017. márc. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Végül is lehetne ezeknek valami más nevet kitalálni, mint ahogy a margarint sem nevezzük növényi vajnak. A tejfölpótlóknál meg van ugye a frissföl, krémföl, meg egyéb fantázianevek. Szerintem itt csak arról van szó, hogy hirtelen változott az étkezési kultúra, és az elnevezések még nem követték ezt a változást.
2017. márc. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat. A kérdésemet, mint írtam, nem provokációnak szántam, és én már nem is látom az ellenes válaszokat, szerintem törölték őket.

Első válaszoló, köszönöm a válaszod, ennél jobban le sem írhattad volna, és kedves utolsó, külön köszönöm a tiédet is, mert te egy kicsit megpróbáltál mögé látni a kérdésemnek.

2017. márc. 20. 04:12
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a provokatív válaszokat törölték. Volt rögtön 5-6 ember is, aki csak az adott termékeket és a vegákat fikázta, de nem adott választ a kérdésre
2017. márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Van ami engem is kicsit irritál, de inkább csak a nagyon ,,fenszi'', (huú de utálom ezt a kifejezest) sznoboskodó,hangzatos kajanevek, ezek nem, amiket mondtal, talan egy kicsit furcsák csak. Pl. a vegán pörköltekben semmi fura nincs, nem olyanok a legtöbb, mint a lecsó, pl. ha belegondolsz gombapörkölt, vagy borsópörkölt régen is volt, veganságtól függetlenül.

Egy vegetáriánus.

2018. szept. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!