Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, vegetáriánusok, mit...

Vegánok, vegetáriánusok, mit tesztek a szendvicseitekre felvágott helyett?

Figyelt kérdés
Nem kompromintáló kérdés, tényleg kíváncsi vagyok. Meg osztanátok velem?
2017. márc. 19. 17:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

igaz én nem vagyok se vegán, se vegetáriánus, de nem eszem felvágottakat így én ezeket szoktam

túrókrémek(édes és sós)

padlizsánkrém

lencsepástétom

csicseriborsó fasírt

szójafasírt

sajtok

tojáskrém

házi lekvárok

főtt tojás

gombakrém


Tudom, vannak olyan vegetáriánusok akik nem esznek se tejterméket, se tojást, de én akkor éhenhalnék:-D

2017. márc. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%
Nem úgy eszünk, hogy elképzelünk egy húsos ételt és a hús helyére berakunk valami húspótlékot. Nincs értelme a kérdésednek.
2017. márc. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
87%

Alapjáraton nem eszem szendvicset. Minek egyek? :D

De amikor nagy ritkán igen: padlizsán vagy avokádó krémet, vagy növényi vajat csemegeuborkával de ma már kapható remek vegán tojáspótló, abból lehet csinálni "rántottát", azt is bele lehet tenni.

2017. márc. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Akkor máshogy teszem fel a kérdést. Reggelire, vagy vacsorára, éppen amikor nincs kedvetek főzni, vagy időtök és valami hideget ennétek, pl: kenyeren, zsömlén, kiflin, stb. valamit akkor mit esztek?
2017. márc. 19. 18:01
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Én pl szeretem a sajtokat, a körözöttet, a tojáskrémet, a mindenféle zöldségkrémeket, a pirítóst üresen vagy csak vajjal, a vajas kenyeret friss hagymával, a tejfölbe mártogatott kiflit...
2017. márc. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
90%

Én általában zöldségeket szoktam. :) Paradicsom, saláta, uborka, stb. De szoktam néha vegán sajtot is rátenni, mert azt meg nagyon szeretem :D

De szeretem az avokádókrémet, meg hasonlókat

2017. márc. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

kenyérre kenni:

- zöldfűszeres mandulakrém, kesukrém

- padlizsánkrém

- avokádókrém

- hummusz (ez szinte mindig van itthon, mert jól eltartható és gyorsan kész)

- kőrözött


Feltét:

- saláta/rukkola

- ritkán szeletelt ementáli vagy más sajt

- gyakrabban mozzarella, feta, camembert, brie, stb.

- aszalt paradicsom

- olajbogyó

- szeletelt avokádó

- uborka

- paradicsom

- retek

- ritkán tojás

- paprika

Egyebek:

- tökmag

- szezámmag

- zsázsa

- napraforgómag

- bazsalikom, oregánó, stb.


Ma pl. teljes kiőrlésű pirítóst ettem brie-vel, salátával, tökmaggal, olajbogyóval, aszalt paradicsommal.


Nekem ez gyorsan megoldható mivel a fent említett hozzávalók mindegyike van itthon mindig, hiszen szinte naponta eszem őket. Semmivel sem nehezebb amúgy előkapni egy kis mozzarellát,paradicsomot, bazsalikomot, olívaolajat mint sajtot és felvágottat.

2017. márc. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
92%

Öhm, akkor: fokhagymás kifli. Valami istenit csinálnak nálunk belőle. A teteje belülről meg van töltve fokhagymakrémmel, kívülről fokhagymadarabkák. De ez csak akkor jó, ha nem mész utána sehova.

Ha hideget akarok enni, akkor mondjuk zöldséget, gyümölcsöt eszem vagy veszek vegán natúr joghurtot és müzlivel nyammogom, esetleg beleszórva gyümölcsöt, ha az úgy túl snassz. Vagy csinálok házi málnajoghurtot ami csak összetört málna natúr joghurtban folyékony édesítőszerrel, de nagyon finom :D

Aztán ott a tipikus vajas kenyér almával. Nagyon rég nem ettem, pedig milyen finom :D

Esetleg a melegszendvics új alapokon: keverj ki pizzaalapot a sűrített paradicsomból és azt kend rá, úgy süsd ki. Ha nagyon akarsz, vegán sajtot is tehetsz rá, de én magában szoktam enni, úgy is isteni.

Ezek jutnak hirtelen az eszembe.

2017. márc. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
23%
Kapros túró, diós grillezett paprika krém, mentás zöldborsópüré , tonhalkrem, kelbimbo püré
2017. márc. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

Most a válaszomon mit kellett lepontozni?


A 67%-os meg megint el van tájolva, a vegetáriánusok nem fogyasztanak húst, tehát a tonhalkrém eléggé kiesik. Nem igaz, hogy ezt minden kérdéshez be kell trollkodnia.

2017. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!