Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lakto-ovo vegetáriánus vagyok....

Lakto-ovo vegetáriánus vagyok. Viszont túl sok sajtot fogyasztok. Nagyon csúnya pattanásos vagyok, gondoltam köze van hozzá a sok tejtermék. Tudnátok helyettük ajánlani valamit? Illetve miket fogyaszhatnék ami nem túl drága.

Figyelt kérdés
Ételek is jöhetnek, bármi ami hasznos
2017. ápr. 12. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez nem a tejterméktöl van, hacsak nem vagy extrém érzékeny erre.

De a tojás legalább annyira jó, ha nem jobb fehérjeforrás.

2017. ápr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen eltűntek miután vegetáriánus étrendről vegán lettem. Növényi tejek..rengeteg növényi változat van bár én ezeket sem tartom túl egészségesnek.

Nekem megérte hogy elfelejtsem ezeknek az ízét és cserébe most gyönyörű a bőröm.

Ez már csak rajtad múlik, hogy mennyit ér ez neked.

Bár én sosem szerettem a sajtot úgyhogy nekem könnyebb volt.

A lehető legkevesebb feldolgozott ételt eszek, alacsony zsírtartalmú étrenden. Csodákra képes a bőrrel.:)

2017. ápr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
A fehérje bomlásterméke a bélben ammonia, magas fehérje bevitelnél magasabb az ammonia terhelés.... a máj szépen lassan fárad és elkezd átengedni méreganyagokat... a szervezet 2es számú méregtelenítő szerve a máj után pedig a bőr... kevesebb terhelő anyag = kevesebb pattanás/ekcémás tünet stb.
2017. ápr. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérdés, mennyi fehérjét eszel, mert azt azért túlzásba is lehet vinni, bár nem ez a tipikus, de lazán összejöhet ovo-lakto vega étrenden, tapasztalat.

Ha a fehérje OK, csak a tejtermék nem, én is a tojást tudom ajánlani, értékes tápanyagforrás. De természetesen vannak jó növényi fehérjeforrások is.


Pótolni semmi a világon nem pótolja a sajtot, mivel semmi nem hasonlít rá. Hogy kalóriát miből vigyél be, az a te dolgod, kálciumforrásnak jó a szezám és a mák...

2017. ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem, létezik vegán sajt is, a Tescoban is lehet kapni. Szerintem még finomabb is, mint a "rendes" sajt, viszont rettenetes drága...
2017. ápr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Nekem 15 éve vannak pattanásaim. Az elmúlt 1 hónapban nem ettem semmiféle tejterméket, sem tejport. Első 2-3 hétben nem történt semmi, de a 4. hétben úgy vettem észre hogy eléggé tiszta lett az arcom. Majd benyomtam egy pizzát. Egész nap meg sem tudtam mozdulni. 2 nap múlva jöttek a pattanások. Azóta eltelt 1 hét, de még mindig jönnek. Hogy a véletlenek áldozata vagyok, vagy tényleg a tejtermékek okozzák nekem, azt a következő hetekben kifogom deríteni, mert biz isten, ennyit megér, hogy kitisztuljon az arcom.


Szerintem a sajtot ne pótold semmivel. Szimplán hagyd el a szendvicsből, ne egyél pizzát, vagy bármi mást amiben az van, hagyd ki. Én pl. imádom a túrós tésztát, de 1 hónapig megtudtam állni, hogy ne egyek, igaz mocskosul hiányzott. Reggelire meg lehet gyümölcs turmixot nyomni növényi tejjel. 1 liter olyan 500-600 forintba kerül, ezt simán ellehet osztani 4 napra. Szóját nem ajánlanám, inkább a mandula, kesu, rizstejet.

2017. ápr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nomeg lehet ám nem minden nap enni sajtot, hanem ételkülönlegességként felfogni és drága dajtokat kóstolni ritkán.
2017. ápr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Annak, hogy pattanásos vagy ezer oka lehet, így csak akkor múlnak el, ha kivizsgáltatod magad. Menj el bőrgyógyászhoz, aki el tud küldeni vizsgálatokra (hormonvizsgálat, góckutatás, allergiatesztek.) Nem tartom túl bölcs dolognak az olyan tanácsokkal dobálózást, hogy "hagyd el a tejtermékeket", meg "legyél vegán" és társai. Az egészséges életmód nagyon fontos (ami lehet mindenevő, vega és vegán is, mindegyiket lehet egészségesen és egészségtelenül is csinálni), de ha pl hormonális probléma van a dolog hátterében, akkor azt nem lehet csupán diétával orvosolni, hanem szakember kell hozzá.
2017. ápr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajt helyett sörélesztő pehely

Elég durván sajt íze van, de teljesen természetes, sok fehérjét tartalmaz és B12 vitamint is:) Nagyon tudom ajánlani:)

2017. jún. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es, arra figyelni kell, hogy csak az a sörélesztő tartalmaz B12-t, ami hozzáadott formában tartalmazza. Természetes formában nincs jelen benne.
2017. jún. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!