Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok milyen...

A vegetáriánusok milyen sajtokat esznek? Mely félékhez nem használnak a tejen kívül más állati eredetű összetevőt?

Figyelt kérdés

A lakto ovo vegetáriánusok, vagyis, akik tejterméket és tojást is fogyasztanak, csak húst és más állati belsőségeket nem, azok a sajtfélék közül melyeket fogyasztják?


Gondolok pl trappista, gorgonzola, edami, pannonhalmi, karaván, görög feta, mascarpone stb...



2015. aug. 25. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Vegán parmezán ( inaktív élesztőpehely )
2015. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, bocsi félreértettem a kérdést.

Azt hittem azt kérdezed mit eszik aki semmi állatit nem esz meg :D

2015. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A legjobb ha megnézed a csomagoláson az összetevőket.

Ha szerepel az összetevőknél az oltóenzim szó, akkor az nem vegetáriánusnak való sajt, viszont ha azt látod, hogy baktérium színtenyészet vagy baktérium kultúra szerepel, akkor a sajtot tenyésztett "bacikkal" oltották be, nem pedig a boci gyomrából kinyert enzimmel.

Ennek az oldalnak az alján írják mely sajtokban nincs oltóenzim:

[link]

2015. aug. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, úgy is szerepelhet az összetevőknél hogy tejoltó kultúra (ha baktériummal oltják).
2015. aug. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért isztok tejet?:(
2015. aug. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Milyen kérdés ez hogy miért iszunk tejet? :'D

Komolyan nem értem a vegánokat.. Azzal semmit nem ártanak a tehénnek ha kifejik a tejét...

Képzeld szeretem a tejet, kakaó nyami, kávéba, szendvics mellé :)

2015. okt. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minden évben elletik, ellés után elveszik a borját, aki vagy azonnal vágóra kerül, vagy pár hónap hizlalás után, vagy belőle is tejelő tehenet csinálnak. Nagy részük egész életében bezárva él, soha nem legelhet, nem lát napot. Az állandó fejéstől hamar leépülnek, gyakran betegek, soványak. A tehéntej pedig alapból a borjú számára termelődik, ahogy az emberi tej az emberi csecsemő számára. A tehenek is csak akkor adnak tejet, ha ellenek. Nem termelődik magától állandóan.

Én nem eszem sajtot.

2015. okt. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy marhasültben kevesebb a kegyetlenség mint egy pohár tejben.

Amúgy ha eszel sajtot, ugyanúgy megölik miattad a tehenet. A mekiben pl a hamburgerek 98%-ban tejelő tehenek vannak.

Just sayin'

A vegetarianizmus önmagában csak a nulladik lépés az erőszakmentes élethez.

2015. okt. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert lakto ovo vegetáriánus egy barátnőm, sokat lógtunk együtt és sokszor vacsizunk, trécselünk együtt, mióta összeköltöztünk. Legtöbbször kenyér, sajt, zöldségek és egy pohár bor a vacsi este, de a sajtokból félve fogyasztott, nehogy a többiek által említett állati eredetű oltóenzimmel (szarvasmarha gyomrából kivont enzim) legyen beoltva a sajt. Nem állatvédő, szereti az állatokat, de nem állatbaráti szeretetből vega, csak így született, de tejterméket, mézet és tojást fogyaszt.


Szóval gondoltuk olyat veszünk, amiben tuti nem állat eredetű a tejoltó.

2015. okt. 7. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!