Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti hogyan kezelitek, ha...

Ti hogyan kezelitek, ha piszkálnak titeket azért, mert nem esztek húst?

Figyelt kérdés
"Egészségtelen", "kell a hús", "menjél akkor füvet legelni" stb.

2017. ápr. 16. 12:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell vele foglalkozni. Nem kell győzködni őket. És nem szabad azért piszkálni őket azért, mert esznek húst.
2017. ápr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ...

Ha idősebb (rokon) kérdez a vegánságról, akkor próbálok minél informatívabb lenni, de az idősebbek általában nem túl nyitottak az új dolgokra, semmi értelme nem lenne megpróbálni megértetni velük a vegán életmódot.

Ha valaki lenézően, undorodva, bántó stílusban kezd hülyeségekkel zaklatni (jellemzően étkezéskor), akkor egyszerűen felállok, és elmegyek. Régebben próbáltam ilyen helyzetekben is épkész válaszokkal szolgálni, de már nem vagyok olyan türelmes... Ilyenkor 1-2 mondattal távozok, ami lehetőleg okoz bennük egy kis lelkiismeret furdalást.


A mindenevők általában azért támadnak azonnal a vegán, vegetáriánus szó hallatán, mert feltételezik, hogy te elítéled őket (ami lehet, hogy igaz). A sok téves egészségügyi információt azért szokták felsorolni, hogy védjék a megszokott kis étrendjüket, életmódjukat.


Vigyázz, ha visszaszólsz egy mindenevőnek, akkor te leszel az erőszakos térítő vérvegán!

2017. ápr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem erről van jópár bizarr sztorim, amik még mindig nagyon rossz emlékként élnek bennem.

Gyerekkorom óta vegetáriánus vagyok, az általános iskolás, de gyakran a tinik is nagyon gonoszan és elutasítóan tudnak viselkedni azzal, aki bármi téren elüt a "normálistól".

Pl. anno 10 éves koromban egy osztálytársam elhívott a születésnapjára.

Mindig kedvesen viselkedtem a kiscsajjal, de állítólag már előre kitervelték, hogy jól megszivatnak.

Töltött tojást csináltak és nagy buzgón ajánlgatták nekem, hogy kóstoljam meg, mert nincs benne hús.

Én hülye, ettem a tojásból. Aztán nem sokkal később hazamentem. Azt tudni kell, hogy én eleve allergiás vagyok a disznó és a marhahúsra.

Az egyik barátnőm elmesélte, hogy amikor elmentem, akkor mondta el a csajszi anyukája, hogy májkrém is volt a tojásban és milyen jó vicc volt és egész este rajtam röhögtek.

Mondanom sem kell, egész este fájt a hasam, még ki is hánytam. Ekkor még fogalmam sem volt a kaja összetételéről.

Amikor elmesélte a barátnőm, szóvá tettem a kislánynak, hogy miért csinálták ezt, és a rosszullétemet is elmeséltem neki.

Erre csak annyit mondott, hogy márpedig ő nem fog bocsánatot kérni, mert az anyja ötlete volt.


De egy intelligensebb felnőtt környezet már jóval befogadóbb. Azt persze soha nem fogom tőlük elvárni, hogy tárt karokkal fogadjanak egy összejövetelen és minden kaját külön főzzenek nekem, de ne sértődjenek meg, ha saját részre viszek magamnak olyan ételt, amit én is ehetek.

2017. ápr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
96%

3. válaszoló, elég durva, hogy egy felnőtt nö ilyet talál ki, és nagyon viccesnek találja.

Kérdező, én azt szoktam mondani, hogy "én is elfogadom hogy húst eszel, te is fogadd el hogy én nem". Általában beválik, ha meg nem, akkor otthagyom őt.

2017. ápr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A szokásos, mindennapos cseszegetés lepereg rólam, de ha valaki nagyon beindul, akkor kinyílik a bicska a zsebemben és nekiállok kiselőadást tartani a humán emésztőszervrendszerről, valamint az egyéni ízlésről. Amíg valaki nem kritizálja a tányérom tartalmát, addig én sem az övét, a legelős megjegyzéseket viszont minden körülmények közt nagyon sértőnek találom.
2017. ápr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom 3-as :/ velem a vallásom miatt csináltak hasonlót 7.osztályos koromban. Szintén felnőtt nő fejéből pattant ki, hogy egy egész osztály szégyenítsen meg, szóval vannak ilyenek.

Másrészről amíg én nem piszkálok mást a kajája miatt addig más se piszkáljon engem. Annyira jól tud esni, ha valamiből miattam kifelejtik a húst, hogy majdnem könnyes lesz a szemem xD ez azért van, mert anyám gúnnyal főzött mindent ami vegetáriánus. Nem kértem, hogy külön főzzön, tudtam és főztem is magamra de néha olyan kajákat etetett meg velem amit a disznóval se (egy példa: sótlan rizs pirítás, hagyma nélkül simán megfőzve puding állagúra). Szóval jól esik ha nem foglalkoznak azzal, hogy mit eszek. Ha piszkálnak akkor meg már megszoktam de általában hallgatok és próbálom nem figyelembe venni.

2017. ápr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok vega, elég sok évig az voltam s a nagyüzemi húst eleve kerülöm, plusz szinte soha nem eszem húst, akármilyen is. Így talán van valamicske rálátásom a dologra.

Nos, volt, aki nem értette, de bunkókkal kb. sosem találkoztam. Amúgy nem érdekel, ki mit gondol vagy mond, de bármikor tartok többórás előadást a témában, ha valaki belém kötne. Érdekel a téma és nagyon sokat tudok a táplálkozásról, ha nem is annyit, mint szeretnék.

Nem is értem, miért akarja a legtöbb ember azt, hogy mindenki úgy egyen, ahogy ő. Sokfélék vagyunk s nincs étrend, ami mindenkinek megfelel. Hús pedig nem kell az egészséges táplálkozáshoz, az elhagyása viszonylag kis változást jelent a táplálkozásban, legalábbis tápanyagbevitel szempontjából (ha jól csináljuk), sokkal durvábbakat is megtehetünk büntetlenül. Van a húsban bármi, amit másból nem kapunk meg? Nincs. Akkor? Ja igen, ezt teszem néha, kérek egy esszenciális tápanyagot, ami CSAK a húsban van könnyen elérhető formában. Utána folytathatjuk az eszmecserét, de elvakult ignoránsokkal mégis mit tegyek?

Mindenevő vagyok, vegaként is az voltam, úgyhogy a növényevést felesleges is emlegetni, bár szokták. Mondjuk a vegánokat is megvédem, ha kell, hisz az is jó életmód, ha az ember jól csinálja s passzol neki. De csak a hús elhagyása miatt beszólni, milyen butaság már ez? :D

2017. ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
én beverem a pofájukat
2017. ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
31%
Kiröhögöm őket. A legutóbb nyáron volt egy ilyen egy grillezős összejövetelen. Közöltem az illetővel hogy én legalább nem eszem pár hete rothadásnak indult tetemeket és jó étvágyat kívántam mellé röhögve. Erre már valahogy nem tudott kommentálni, mert megállt annál a tudomány hogy "jajjdehülyevagyhogynemeszelhúst"
2017. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
82%
Hülyék hagyjad....
2017. ápr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!