Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti hogyan kezelitek, ha...

Ti hogyan kezelitek, ha piszkálnak titeket azért, mert nem esztek húst?

Figyelt kérdés
"Egészségtelen", "kell a hús", "menjél akkor füvet legelni" stb.

2017. ápr. 16. 12:00
1 2
 11/20 Mittudomain ***** válasza:
86%

Mint húst fogyasztó mondom:

Miért fáj az az ismerőseidnek, ha Te nem eszel húst? Nagy a szájuk mert a vegák kevesebben vannak, azok akik húst is esznek meg többen és így a falka megvédi őket. Szóval igazából szerintem heccből csinálják. Ez a Te szabad akaratod és döntésed. Ha így jól érzed magad ne törődj vele. Megmondhatod hogy nem esik jól amiért folyton ezzel szekálnak és ha ez nekik nem tetszik akkor simán csinálhatják másképp.



Ha azután sem hagyják abba hogy közölted velük, akkor a falka alázással tudod kezelni az ügyet. Várd ki ki az aki elkezdi, utána meg azoknak akik folytatják tedd fel a kérdést?: Te mindig csak az alfádat követed? Egy elkezdi a többi meg csak ugatja utána ugyanazt :D Ezzel rájönnek hogy alárendeltnek tekinted őket, nem fogják majmolni aki elkezdi, aki elkezdi meg nem fogja mondani mert nem lesz aki kövesse :D

2017. ápr. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

#11: Nagyon jól megfogalmaztad.

Valóban így működik ez minden téren: étkezésben, divatban, az iskolában...stb. Kikiáltja magát valaki bandavezérnek, a többiek pedig köré sereglenek és majmolják, bármit csinál.

Sajnos az a szomorú, hogy a legtöbb filmben ilyen térítgetős bogaras idiótáknak tűntetik fel a vegetáriánusokat.

Biztosan vannak egy páran, akik ilyenek, de pl. én soha nem kezdtem el papolni nekik arról, hogy mennyivel jobb és környezetbarátabb az én étrendem, hiszen bármilyen táplálkozási formát lehet jól, illetve egészségtelenül csinálni.

Mindenki úgy étkezzen, ahogyan neki a legjobb, de ne kezdje el ócsárolni a másikat csak azért, mert abszolút mást eszik.

2017. ápr. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
186 magas vagyok, 90kg sportos testalkat, skinhead, idióta kamaszkoromból még birodalmi sasos tetkóm is van(rettenetesen bánom) a lényeg, hogy soha senki nem piszkál ezzel... meglepődnek az emberek mikor megtudják, aztán élik tovább az életüket :D
2017. ápr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
38%
Én eleinte nagyon rosszul viseltem az ilyen beszólásokat, az emberek nagyon bunkók tudnak lenni, főleg ha semmi nyitottság és elfogadókészség nincs bennük. Ha valamiből nem akartam enni, akkor ngem is elküldtek a legelőre... aztán észrevettem, hogy a legtöbb beszólogató ember kövér, fáradékony már akkor jön a nyavalygás ha fel kell állni az üveg sörért... Én meg fitt vagyok és vékony és nem okoz gondot, hogyha evés közben be kell vinnem a tányérokat, mert nem nehezít el a sok zsíros hús. Nekem elég ezt hangoztatnom ahhoz, hogy leállítsam a sértgetőket. Ezt még ők is felbírják fogni ésszel, ha annyi emocionális képességük már nincs, hogy megértsék az állatok és a környezet védelme nekem mennyire sokat jelent. Egyszerűen mindenkit a saját szintjén kell leállítani, ez van.
2017. ápr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
38%

Nem szólok semmit ahhoz, aki beszól nekem. Régebben rosszul esett, ha piszkáltak és pl. azt mondták, hogy "bele fogsz halni", de láttam, hogy semmi értelme még érvelni sem, mert aki ezeket mondta, amúgy sem tud semmit a táplálkozásról.

Amúgy vannak, akik aggódnak érted komolyan, de legtöbben tájékozatlanok vagy direkt piszkálnak.

Szerintem nem kell velük foglalkozni és nem érdemes ezen forgatnod magadat. Te élvezd az életedet úgy, ahogy te szereted élni.

2017. ápr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy én is sokkal egészségesebb vagyok, mint a mindenevő ismerőseim.
2017. ápr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Első körben csak annyit szoktam mondani, hogy amíg én nem magyarázok bele az ő étkezésükbe, legyenek szívesek ők se belebeszélni az enyémbe. Ha ennyi nem elég, az embertől és a kedvemtől függ, meddig fajul a dolog. Unokanővérem, pl kiabált velem, hogy de kell a hús, kell a hús! tőle megkérdezem, a húszabáláson kívül tesz-e valamit az egészségéért, vagy a napi doboz cigi, gyakori bulizás és ivás mellett már nem marad ideje arra a fene egészséges életmódra. De rajta kívül max odáig jutottam, hogy felálltam és otthagytam a családi ebédet, többet ők sem hozták fel.
2017. ápr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
75%
Nekem van egy barátnőm, aki épp az ellenkezője. Én minden grillezéshez veszek zöldségeket, vegetáriánus hambipogácsát, szóval figyelek és elfogadom. Ő viszont mindig meg akar győzni arról, hogy mennyire rossz húst enni és nekem sem kellene. Ezt a hozzáállást nem szeretem, mert én teljes mértékben elfogadom az ő életmódját, ő viszont nem az enyémet :) Sőt mindig megkérdezem, hogy zavarja-e őket, ha én pl húst rendelek :)
2017. ápr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Ezeket hányszor megkaptam èn is :D komolyan,volt időszak,amikor már gyanús volt,ha valaki nem ezzel indított,miután kiderült,hogy vega vagyok. Egyébként sosem 'tèrítettem' senkit, nem is dögevőztem húsfogyasztó ismerőseimet,és abszolút nem ezzel indítok egy társaságban, nem beszélek kényszeresen erről,hiszem ez az én dolgom. Amíg gyerek voltam,addig meg a szüleimé volt, de ők profin kezelték :)

Nekem az volt a legfurább tapasztalatom,hogy például mikor nagyobb társasággal voltam valahogy (pl sporttáborban vagy versenyen), és én mást rendeltem mondjuk a strandbüfében vagy hús nélküli opciókról érdeklődtem és kiderül,hogy vega vagyok,akkor egyből repültek a 'de hát nem is úgy nézel ki' , és társai... valamiért csak valami ápolatlan hobókülsejű embert azonosítottak a vega életmóddal,nekem pedig nagyon fontos az ápotlás és a harmonikus külső-belső,és nagyon nőies alakom van, nem vagyok tápanyaghiányos egyáltalán :)

Mostmár lazán kezelem,sok időbe telt megtalulni letojni.

2017. máj. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Miután vega lettem,az első egy-két hónapban féltem hangoztatni, féltem a negatív reakcióktól. Volt is rá okom, egyik ismerősömtől azonnal megkaptam a "hát te milyen hülye vagy" kezdetű, felettébb kulturált választ. Akkor tört meg a jég, ideges lettem, és azóta mindenkinek tojok a véleményére, és élek büszkén, húsmentesen :D

Téríteni magamtól nem szoktam, de ha esetleg kérdeznek, vagy nagyon erre a témára kerül a sor, akkor az elfogulatlan tényeket közlöm a nagyipari állattartásról, de soha, semmilyen körülmények között nem kezdek el senkit győzködni, hogy ne egyen húst, mindenkinek a magánügye.

Úgy vagyok vele, hogy ameddig engem békén hagynak, én is békén hagyom őket.

2017. máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!