Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A növényi fehérjékkel pótolhat...

A növényi fehérjékkel pótolhatóak az állati fehérjék?

Figyelt kérdés
Ez alatt nem csak arra gondolok, mint a legtöbb ember, hogy minden állati fehérjét lecserél szójára... hanem a változatos étrend megtartása csak épp az állati fehérjéket mellőzve...

2015. febr. 23. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Teljes mértékben. Töltsd le és hallgasd meg a Tóth Gáborral készült interjút innen:

[link]

2015. febr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Általában igen, de a növényi és állati fehérjéket alkotó aminosavak kissé eltérő arányban fordulnak elő a növényi és az állati fehérjékben. Emiatt a növényi fehérjék rosszabbul hasznosulnak az emberi szervezetben, mint az állati fehérjék. Mindehhez hozzá kell tenni, hogy mivel nem a fehérjék hanem az aminosavak a lényegesek, hiszen a fehérjék az emberi szervezetben aminosavakra bomlanak le és az emberi szervezet ezekből az aminosavakból építi majd fel saját fehérjéit, ezért fontosak lehetnek azok az aminosaak is, amelyek növényekben nem fordulnak elő még aminosav formában sem, de az állati szervezetben és így az emberi szervezetben is igen, és hiányukban zavart szenved az emberi anyagcsere. De hasonló a helyzet a vitaminokkal is. Többek között ezért is fordulnak elő súlyos hiánybetegségek vegetáriánusoknál, hiszen az ember alapvetően mindenevő. A vegetáriánus étrend nagy hátulütője, hogy a növényekben sok az oxálsav, ami vesekő képződéshez vezethet.
2015. febr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Nézz utána a fehérje komplettálásnak, ezzel a második válaszoló által írt problémákat minden további nélkül meg lehet oldani. (Röviden: hüvelyes+gabona vagy hüvelyes+olajos magvak együtt fogyasztásával az aminosav-arányt ki lehet javítani).
2015. febr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a baromságot, hogy növényi meg állati fehérje felejtsük már el.


Teljesen mindegy, milyen forrásból viszed be az aminosavakat a szervezetedbe, a lényeg az, hogy komplett aminosavprofilt adjanak ki, azaz minden esszenciális aminosavat tartalmazzon az étrended. Ez csupán növényi étrendnél komplettálással érhető el.

Fontos tudni, hogy nem szükséges minden nap minden egyes aminosavat bevinni a szervezetbe, mert a szervezeted képes őket tárolni.


Semmi gondod nem lesz, ha ezt figyelem előtt tartod.

2015. febr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

"ezért fontosak lehetnek azok az aminosaak is, amelyek növényekben nem fordulnak elő még aminosav formában sem, de az állati szervezetben és így az emberi szervezetben is igen, és hiányukban zavart szenved az emberi anyagcsere. De hasonló a helyzet a vitaminokkal is. Többek között ezért is fordulnak elő súlyos hiánybetegségek vegetáriánusoknál, "


Te teljesen hülye vagy?


Olyan aminosav NEM LÉTEZIK, ami nem található meg növényi táplálékokban is.

A vitamint meg mióta a rántotthúsból viszed be? Neked nem fáj a saját hülyeséged, amikor ezeket leírod?! A vitaminok 90%-át a gyümölcsökből, zöldségekből viszed be, az állati eredetű táplálékokban igen elenyésző mennyiségekben találhatóak meg.


Éppen ezért szenved rengeteg nem körültekintően étkező ember vitaminhiányban. Egy vegetáriánusnál ilyen szinte soha nem fordulhat elő.

2015. febr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Sokan ijesztgettek azzal, hogy ne próbáljam ki a vega életmódot 15 évesen, de úgy gondolom nem származhat probléma abból ha kipróbálom....

2015. febr. 24. 18:28
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Csak úgy bíztatásként írom, hogy 13 éves korom óta vagyok vegetáriánus, azaz pont 13 éve.

Míg a munkatársaim évi 2-3-4-szer simán kidőlnek egy influenza vagy más járvány miatt, én utoljára 4 éve voltam beteg 3 napot... nem hülyeség, egész nap vitaminokkal tömöd magad vegetáriánusként, kicsattansz az egészségtől.


Ez Magyarországon a kommunizmus maradéka, ez a tipikus beszűkültség, hogy zsír és hús nélkül elpusztulsz, holott nem egyszer bizonyították már, hogy pont ellenkezőleg van, a hús kifejezetten káros, rákot, szív-és érrendszeri, vese-és májbetegségeket okoz. A húsevés 30-40%-al növeli ezeknek az esélyét, ez pedig nem kevés.

Arról nem is beszélve, hogy a WHO szerint a napi max. ajánlott húsbevitel, ami még nem ártalmas kimerül 100-200g-ban, ennek egy átlagember a többszörösét viszi be...

2015. febr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!