Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Csomót olvastam róla, hogy a...

Csomót olvastam róla, hogy a tejtermékek is milyen károsak lehetnek a szervezetre. A probéla, hogy mióta vega vagyok (nem eszem húst), kb tejtermékeken élekxD Hogy tudnám elhagyni?

Figyelt kérdés
Úgy értem mivel tudnám pótolni a fehérje különbséget?
2010. máj. 17. 16:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Én szójatejet iszom.Sparos bio-t,ami nem génkezelt,de olcsóbb a többinél.Van még zabtej,rizstej,kölestej is(persze kicsit mindegyik drágább a hagyományosnál,és összehasonlíthatatlanul egészségesebb is)

Miért lettél vega?(ha nem akarsz,ne válaszolj)

2010. máj. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Mégis hol olvastál össze ennyi hülyeséget.


A tejben mintegy tizennégyféle vitamin található.

A tejben kazein található a természetben csak a tejben fordul elő, ugyanakkor erre a fehérjére is szükségünk van, így ez már önmagában indokolja a BŐSÉGES tejfogyasztást. Ne ted tönkre magad csontrikulásos akkarsz lenni?


[link]

[link]

2010. máj. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Én itt olvastam arról,hogy a tej káros: [link]

Itt meg a növényi fehérjéről,hogy miben van: [link]

2010. máj. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

A kutatásokat mindig valaki szponzorálja.At "eredmények" csak olyanok lehetnek,amik a szponzor érdekeit szolgálják. Még nem sikerült rájönnöm,hogy kinek van haszna a tejfogyasztás ellenzéséből. Egyedül a kisgyerekek esetében egyértelmű,hogy a tápszergyáraknak.

Ha a tej valóban káros lenne,akkor nálunk is,főleg vidéken, de a nagy tejtermelő országokban:Svájc,Hollandia,Bajorország stb. csupa beteg ember szaladgálna.

A tej az egyik legegészégesebb élelmiszer, A szervezet számára szükséges D vitamint és kalciumot is tartalmazza. Enélkül a csontok nem lesznek és nem maradnak egészségesek. Nagyapám parasztember volt,reggel mindig egy nagy tányér tejet evett,beleaprított kenyérrel..Este pedig vacsora után is ivott tejet. 90 évesen halt meg,és addig soha nem volt beteg.

Én és a családom is naponta megiszik legalább egy litert, a többi tejtermékről nem is beszélve,és nem beteg egyikünk sem.

Fogyaszd nyugodtan a tejtermékeket,szóját pedig ne. Nemcsak génkezelt,de nem is egészséges.Rákkeltő anyagok vannak benne.

2010. máj. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

nna szép sorban:)

1. válaszoló: sok oka van, hogy vega lettem. egész véletlenül szembefutottam a hindu és buddista tanításokkal, és nagyon sokat helyesnek véltem, ennek hatására köszönhető legfőképpen vegaságom:)(de aműgy egyik valláshoz sem csatlakoztam:)

Dióhéjban összefoglalva:

[link]

[link]

[link]

Nagyjából ezek az érvek hatottak rám visszafordíthatatlanul:)

2: válaszoló:

Nekem ezt már mondta régebben 2 természetgyógyász, olvastam Cspó Görgy csontkovács könyvében. Ráadásul amióta emelt szinten kémiázom, részletesen vettük a fehérjék természetét. Röviden: a fehérjemolekulák szerekezete hő illetve fagyasztás hatására úgy megbomlik, hogy a szervezetnek kész rémálom feldolgozni, így rengeteg betegség kialakítója lehet. És mint tudjuk, a boltban kapható tejeket mindig hőkezelik, nem beszélve arról, hogy az állatokat a tenyésztés módszerei miatt folyamatosan antibiotikumozni kell, ami a szervezetünknek megint egy szükségtelen rossz. am neked is itt egy cikk, ha érdekel:

[link]

[link]


4. válaszoló:Az pedig, hogy a szója rákkeltő, megint nagy baromság!! Én nem tudom, ezt honnan veszik, nem lehet bizonyítani.

[link]

[link]

Ennyi erővel a levegő is teljesen káros a szervezetre, rákos leszel, meghalsz, mert egy csomó káros- és rákkeltő anyagot tartalmaz. Úgyhogy vigyázz, ne lélegezz!

2010. máj. 18. 19:32
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
A szója nem rákkeltő, csak férfiaknak nem tanácsos sokat enni belőle, ugyanis női hormonokat tartalmaz.
2010. máj. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Semmi sem káros, ha mértékkel eszed, pl. a tej sem.

Ugyanez mondható el a nemevésről is: valamennyi állati fehérjére szükség van, ezt szójatejből nem lehet pótolni.

Ehhez jön még a menstruáció, ami ugye nem kívánságműsor, és máris kész egy jó kis vérszegénység.

2010. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Viszont amit senki nem hangoztat,hogy a zöld növényekben mennyi fehérje is van.A köztudatban elterjedt a tejben és egyéb tejtermékekben lévő,és úgy gondoljuk,ami azon(és a húsokon)kívül kerülhet a szervezetbe már nem olyan jó.Pedig a zöldségek fehérjéit összehasonlíthatatlanul könnyebben tudja megemészteni az emberi test mint a tejtermékek fehérjéit,ami szerkezetében eltér attól.
2010. máj. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A férfiak is jó lenne,ha ennének szójatermékeket,de valóban ne mérték nélkül,illetve fogyasszanak hozzá ginzenget(ellensúlyozza a női hormont).A rákellenes hatása miatt fontos lenne nekik is.
2010. máj. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Szerintem ne hagyd el. Mindnki tokeletesen szeretne etkezni de ha akarmilyen kicsi karossaga van a sszervezetre nem lehet megenni\inni? Ha igy neznenk az emberek semmit sem ennenek.szerintem csokkentsd a merteket de ne hagyd el teljesen. Egyebkent is istenien finom:P
2010. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!