Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Csomót olvastam róla, hogy a...

Csomót olvastam róla, hogy a tejtermékek is milyen károsak lehetnek a szervezetre. A probéla, hogy mióta vega vagyok (nem eszem húst), kb tejtermékeken élekxD Hogy tudnám elhagyni?

Figyelt kérdés
Úgy értem mivel tudnám pótolni a fehérje különbséget?
2010. máj. 17. 16:40
1 2
 11/15 Fuku válasza:

Én is vegetáriánus vagyok és sok tejet és egyéb tejterméket fogasztok...Nem volt semmi bajom tőle.

A tej egészséges...csak pár üzletembernek jobban tetszene ha az ő műanyag "szója vagy egyéb" tejét innánk.

2010. júl. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
van egy ilyen cimu konyv hogy A tejrol oszinten. nezz utana, hasznos.
2010. aug. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Azóta elhagytam a tejet. Nem régen, csak pár hete. De olyan dolgokat írnak róla, hogy képtelen vagyok meginni. Legalábbis a bolti tejet. Viszont ha van alkalmam nyers tejet inni - persze csakis tiszta helyről -, akkor nem hagyom ki:) De a bolti tejtől inkább elbúcsúztam:S És meg van rá az okom. Ráadásul én már kábé tejfüggő volta, a mapi minimum az nálam fél liter voltxD

Mindazonáltal joghurtot, tejfölt, túrót azt eszek, mivel azok erjesztett állapotban vannak.

2010. aug. 5. 18:30
 14/15 anonim ***** válasza:
A túró kazeint tartalmaz, amely a természetben előforduló legdurvább karcinogén anyag.
2015. júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Legdurvább karcinogén? Muhaha. Egy olyan esetet sem tudunk,amikor valakinek a tej/kazein okozott volna rákot. A tej nem egészségtelen.
2015. aug. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!