Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan kezdjem el a vegán...

Hogyan kezdjem el a vegán életmódot?

Figyelt kérdés
Szeretnék áttérni vegán vagy legalább javarészt vegán átkezésre(hús, tojás és hasonlók max 2-3szor egy héten), de fogalmam sincs hogy kezdjem, a korábbi berögződések miatt. Fogalmam sincs mit vegyek, miből mennyit egyek... Én sportolok, fontos számomra a megfelelő szénhidrát és fehérje bevitel, de nem tudom, hogy vegán mód mellett ez hogyan lenne megoldható. Tippeket kérnék, hogyan fogjak hozzá, esetleg valami oldal ahol vegán receptek vannak...

2017. máj. 31. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

???? Hús és tojás minden 2. nap az mióta "javarészt" vegán??? :D

Nincs azzal baj, ha nem akarsz vegán lenni de akkor ne írj már ilyen hülyeségeket...


Másrészt: ha vegán akarsz lenni, akkor is talán neked jobb lenne a leírásodból előbb a laktó-ovo vegetáriánus étrend és fokozatosan az áttérés vegánra.


A fehérje nem értem miért lenne probléma, leírnád hogy mire gondolsz? Hüvelyesek, olajos magvak, gabonák mind jó fehérjeforrások, a tofu, szója, szejtán, alga stb. is, emellett a zöldségek, gyümölcsök is tartalmaznak fehérjéket.


Vegán receptekkel Dunát lehet rekeszteni akár Pinteresten is.

2017. máj. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
"hús, tojás és hasonlók max 2-3szor egy héten" - ez nem vegán, még csak nem is vega, hanem csak egy lépés egy kiegyensúlyozottabb étrend irányába. Régen eleink hetente egyszer ettek húst, vasárnap délben (meg ünnepeken), de azt se tudták, mi az, hogy "vega".
2017. máj. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokkal nem vagyok megelégedve. Nyilvánvalóan nem úgy fogok átváltani hogy egyik nap eszem a rántotthús másnap és azután már csak és kizárólag zöldség és gyümölcs. Aztán a fehérjés válaszadótól kérdezném. Akkor mondj egy napi példát, amivel be tudnék vinni mondjuk 300g szénhidrátot és 150g fehérjét. Ehhez pl meg kellene ennem fél kiló lencsét ami nekem elég sokbak hangzik. Én nem ideológi miatt szeretnék áttérni, hanem egészség miatt, de ez nem hiszem hogy ez egyik napról a másikra történik meg.
2017. máj. 31. 21:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

150g fehérjéééét???? Ez egy testépítő vagy egy 100 kilós rendszeresen (napi 2-3 órát) sportoló egyén adagja.

Biztos vagy benne, hogy ennyi kell? Persze megoldható, de azt ugye tudod hogy amellé kell kb. 3-4000 kalória is?

2017. máj. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Mellesleg a 300g szénhidrátot abszolút nem értem. 150g fehérje mellé kb. 500-600g szénhidrát lenne a normális, ha nem ketogénezel vagy folytatsz valami egyéb roppant értelmetlen diétát.
2017. máj. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg hobbi/amatőr testépítő volnék, heti 4-5 1-másfél órás edzésekkel, jelenlegi bevitelem 300g szénhidrát, és 160-180g fehérje. Az eredeti kérdésben jeleztem is hogy sport miatt fontos a bevitel. És ezt kb 3 és fél éve űzöm, azt hiszem eléggé tisztában vagyok a tápanyag szükségletemmel. Továbbra sem kaptam érdemleges választ a kérdéseimre. Attól még hogy zöldségeket eszek nem szeretnék nyeszlett vézna lenni, fenn akarom tartani a sportolást, de emellett váltanék eleinte kevesebb állati, majd később 0 állati eredetű bevitelre. Ehhez kértem tippeket, milyen zöldségek, amiket legtöbbször vásároltok, hogyan készítitek el, hogy tudnám megoldani a bevitelt amit írtam. Ugyebár az izomnak fehérjére és szénhidrátra van szüksége, a szénhidrát szintén szükséges az edzést tüzelő energiaként.
2017. máj. 31. 23:19
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyébként 89kg vagyok, nem annyira távol a 100-tól.
2017. máj. 31. 23:19
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hüvelyesekben, magvakban jelentős a fehérjetartalom. Pl.: chilis bab (természetesen hús nélkül) rizzsel. A testépítéshez több fehérje szükséges, tudod pótolni vegánoknak készült fehérjeporokkal: Biotech RICE protein 100 %-os vegán/több ízben kapható ezt ismerem, de természetesen más lehetőséged is van: [link]
2017. jún. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt akkor szerintem inkább a testépítés kategóriában tedd fel, a modorodon meg változtass kicsit. Senki nem tudhatja hogy testépítő vagy ha nem írod és ahogy az első írta a rendes fehérjebevitel nem okoz gondot, nem is értem minek lepontozni...

160g fehérjéhez tényleg kb. 4-5x annyi szénhidrát kell, a 300 nagyon karcsú.

De mint már írták hüvelyesek és olajos magvak a fő fehérjeforrások ill algák

2017. jún. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Na jó de én ezt esküszöm nem értem.

Ha sportolsz, pláne ha testépítő vagy 3-4000 kcal alap.


Ha te naponta 150g fehérjét viszel be az = 600kcal

és 300g szénhidrátot az szintén kb. 600 kcal.


Miből fedezed a fennmaradó kb. 1800-2800 kalóriát? Zsírból? A te étrendennel valami NAGYON nem stimmel.

2017. jún. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!