Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért van az, hogy manapság...

Miért van az, hogy manapság egyre divatosabb a vegetarianizmus?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy látom, hogy a legtöbb ember mostanában egyáltalán nem azért lesz vegetáriánus vagy vegán mert sajnálják az állatokat, hanem mert ez egyfajta divattá vált az elmúlt években. Miért lehet ez? Például én sem kifejezetten szeretem a húst, de úgy gondolom, hogy az emberi szervezetnek szüksége van rá, de akinem sajnálja az állatokat valójában, az minek lesz vega/vegán?

2017. aug. 8. 18:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Egyszerű: mert valójában az emberi szervezetnek semmi szüksége rá. Ez nem egy úgy gondolom típusú kérdés, szigorú tudományos tényekről beszélünk. A következő lépés az, hogy ha elfogadtad, hogy nem kell a hús, akkor elgondolkozol rajta, hogy mivel is jár az előállítása: nem elég, hogy érző, gondolkozó lényeket ölnek érte, de környezetszennyező és nagyon pazarló is. Aki ezt felismeri, a valószínűleg eljut addig is, hogy ne akarjon hozzájárulni ehhez.
2017. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%

Előző, növények nélkül is lehet élni évtizedekig... Igen sikeres mindenevők vagyunk. S mióta érdekli az embertömegeket az, hogy mi egészséges? Finom legyen és kész. Az átlagember nem hiszem, hogy érdeklődik az állatok életkörülményei iránt.


Húsra persze semmi szükségünk, ez tény. Kérdező, mégis mit gondolsz, milyen csodaanyag van benne, amit ne vihetnénk be másból s miért nincs baja a félmilliárd vega ember zömének? Még növényi étrenden is kizárólag a B12-vel lehet gond, ha az ember kicsit odafigyel, de azt lehet szedni, ebben a mai világban már nem az van, mint régen, bizonyos dolgokat szükséges lehet pótolni, húsevéstől függetlenül.


Az ok, hogy vega lesz valaki? Sokféle lehet.

Abban nem hiszek, hogy egy állatokkal nem törődő húsimádó csak úgy vega lesz, mégis miért lenne?

Inkább az lesz vega, akinek komoly oka van rá. Pl. előírta neki az orvos. Vagy nem fontos neki a hús s az egész családja vega, akkor egyszerűbb így.

Én sajnálom az állatokat, de attól még nem kell vegának lennem, mert a legyilkolásukkal kevesebb bajom van, mint az állatkínzással. Úgyhogy a házi hús működik, de ízes (nagy feltétel...), max. a feleslegessége miatt ritkán eszem. De amikor sok évre vega lettem, számos okom volt (s ezek most is megvannak). Unom a húst, felesleges a hús, elrontja a fehérjebevitelemet (ez mondjuk új dolog, az életmódváltásom óta. túl fehérjedúsan eszem, ha nem vigyázok), kevesebb erőforrást igénylek a Földtől, ha kevesebb húst eszem (húsimádóként nem érdekelne, de így, hogy semmi szükségem húsra, se fizikailag, se lelkileg, így ez is egy érv...).

2017. aug. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Nincs szüksége az emberi szervezetnek a húsra, ez egy téveszme. Legalábbis én 15 éve vagyok vegetáriánus és tökéletes a vérképem... meg úgy vagyok vele, hogy ha már az Amerikai Dietetikusok Szövetsége és sok más egészségügyi szervezet is megerősítette, hogy nem csak a vegetáriánus, de a vegán életforma is teljesen megfelelő az optimális egészséghez,nem kételkedem ebben.


Azt mondjuk nem tudom miért fáj kívülállóknak, hogy mások áttérnek egy egészségesebb, környezettudatosabb és kíméletesebb, empatikusabb étrendre.


Engem nem érdekel, ki eszik húst és ki nem, de az kifejezetten zavar, amikor belém kötnek, hogy biztos "divatból" csinálom 15 éve ugye...

2017. aug. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Én az elején azért próbáltam ki a vegan étrendet, mert egy haverom rávett, 3 hónapig csak 100%növényi étrendet ettem, soha előtte olyan jól nem éreztem a bélműködésemet... de már alig vártam, hogy ehessek húst, ez volt 10 éve, aztán egy betegség miatt ovo-vega lettem, majd mert tök különcnek éreztem tőle magam, én is vegan lettem... de hamar rájöttem, hogy nekem ez nem megy, így néha eszem húst... csak pár hónapja tudom, hogy évek óta flexitáriánus vagyok... szerintem ez a legtutibb étkezési típus.
2017. aug. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%
Biztosan van olyan, akiknek vegának lenni csak egy újabb "divathóbort", a legtöbb ilyen divat-vega előtte már volt gluténmentes, paleo-fun, Norbi update hívő is egyebek között. Majd idővel ez is elmúlik nála. Az ilyen vagy valahová tartozni akar, vagy ezzel tüntet, ettől érzi magát jobbnak, hogy elmondhatja magáról, hogy ő bizony vegán/gluténmentes/szuper cukormentes/stb., és persze közben azt érezteti, hogy mindenki más, aki nem eszerint él, azt ő mélységesen megveti. Pedig ez mindenkinek az egyéni döntése, én tiszteletben tartom a másik meggyőződését mindaddig, míg nem jön nekem a passzív-agresszív stílusával, és nem von kérdőre engem azért, mert én esetleg máshogy gondolom a táplálkozásom. Itt egyáltalán nem a vegánokkal van a probléma, hanem egyes emberekkel...
2017. aug. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Érts azalatt az "egyes emberek" alatt vegánokat és nem vegánokat egyaránt.
2017. aug. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 2.!

"Előző, növények nélkül is lehet élni évtizedekig... "


Növények nélkül nem lehet élni. Még a nagymacskák, ragadozók is (akiket mi full húsevőnek nevezünk) megeszik a (növényevő) zsákmányuk bendőjét, amiben ott a sok félig-meddig megemésztett fű, gyümölcs, gabona stb.

Vannak emberek, akik húst hússal esznek, persze, de valamennyi rostot ők is fogyasztanak, különben komoly emésztési problémáik lennének. + növények nélkül viteminokat se vinnánek be a szervezetükbe.


Ha pedig mégis tudnánk rendesen emészteni növények nélkül, akkor is 5-6kg növény (főként gabona) és egy csomó víz "elpocsékolásával" jutnánk hozzá 1kg húshoz.


Kedves Kérdező!

Az olimpiai versenyzők, élsportolók között pl egyre több a vegán, akik a teljesítményük növelésének=egészségügyi és/vagy állatjogi okokból térnek át növényi étrendre.

A növényevők is növényekből szerzik a fehérjét, így a "de ha nem eszel húst akkor hogy nem sorvadnak el az izmaid, kell a hús az egészséges élethez, a növényekben nincs fehérje" kérdéseket sosem értettem.


A legtöbb mindenevő csak a saját "igazát" hangoztatja, amikor én csak annyit mondok, köszönöm nem kérek hamburgert, nem eszek húst. Amikor meg felidegesítenek, és én is elmondanám a véleményemet, akkor meg hirtelen én vagyok az agresszív vegán.


De ha valaki nem hajlandó elfogdni, hogy amire a szülei tanították, amit egész életében normálisnak tartott, igazából nem más, mint felesleges vérontás, akkor hiába a tudomány, tények... (nem is könnyű ezt belátni, de nem lehetetlen)

Egy hívő keresztényt sem fogsz könnyen meggyőzni, hogy nincs Isten.

2017. aug. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ha már a sportoknál járunk, én felvenném a doppinglistára az állati eredetű élelmiszereket, hisz tele van hormonozva az összes
2017. aug. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Mert jól mutat instagramon, és menő hashtegelni :D

(és ez sajnos nem egészen vicc:)

Mindenesetre én egyáltalán nem bánom, még akkor sem, ha néha engem is divatvegának tartanak (pedig már több, mint 10 éve nem eszem húst).

Én anno a húsevés abbahagyása után sokkal jobban éreztem magam, energikusabb vagyok.

Utóbbi időben, amióta divat lett, pár ismerősöm szintén kipróbálta. Legtöbbjük egy idő után feladta, de abban egyetértettek, hogy jobb volt a közérzetük, amíg hanyagolták a húst.

2017. aug. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kellett lepontozni. Igenis vannak "divatevők" és divatmajmok, akik mindent csak épphogy kipróbálnak, de azt nem igazi meggyőződésből teszik, így pár napon-héten belül már váltanak is. Az ilyen nem vegán, csak ideig-óráig nem eszik húst, aztán hamar ráun (mint oly sok másra is), ezzel szégyent hozva azokra, akik tényleg komolyan, elvből és meggyőződéséből lettek IGAZI vegánok.
2017. aug. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!