Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen olaj nélküli ételeket...

Milyen olaj nélküli ételeket készíthetnék el vegetáriánusként?

Figyelt kérdés
Akármilyen hús nélküli étel neve jöhet, amihez nem kell olaj. Laktató salátákat is mondhattok, vagy akármi mást, amiben nincs olaj, és laktató. A recepteket elolvasom a neten. Köszönettel.

2017. júl. 23. 10:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
Meggyleves. Meg akármi. Épp vagy elméjű?
2017. júl. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Kezdo vega vagy vagy eddig mit ettel? Padlizsan, gomba, cukkini fuszerezve be a sutobe, panirozott sajtok szinten a sutoben sutve, zoldseglevesek, fozelekek...??? Mi kell meg? :D
2017. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
19%

Előző, én ezeket mind elképzelhetetlennek tartom zsír nélkül... Illetve... Sárgaborsófőzelék! Az az egyetlen, amibe szerintem nem kell zsír. Igaz, a kérdező bizonyára nem annyira zsírkedvelő, ha kerülni akarja, bár lehet rá más oka is.


Kenyeret is lehet sütni, a párom jóformán mindig zsiradék nélkül süti. Ha ez erős, némi tejjel érdekesebb és a tejzsír is jót tesz neki.


Sok nyersvegán étel van olaj nélkül, sok édességhez sem kell... Pl. egy gyümölcsös piskótához sem kell s egy leves után ebédre is csodás lehet. De normál ételt zsír nélkül én nem tudok. Max. zsíros alapanyagokból, ott van pl. a töltött tojás, amit nem tudom, ki hogyan készít, az enyémben nincs hozzáadott zsiradék, a tojás eleve kifejezetten zsíros.

Mondjuk a tükörtojáshoz se kell zsír.


A salátákkal az a "baj", hogy kell bele zsír. A zsírban oldódó vitaminok miatt, de egyébként is jobb, ízesít és jobban laktat egy picit. A laktató salátákban pedig sokszor sok a zsír (sok sajtkocka, tojás, én pedig sok sült hagymát teszek bele). Persze kit mi laktat, fehérjekockák is mehetnek bele, valami ropogós kenyérféle mellé...

2017. júl. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Annyi kell rá, hogy olajat spriccel rá mielőtt beteszi, nem hiszem el, hogy annyit nem lehet kibírni.
2017. júl. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem eszel zsíradékot akkor a zsírban oldódó vitaminokat nem tudod hasznosítani
2017. júl. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy minőségi teflon vagy kerámia edény és kezdhetsz minden olyan receptet olaj nélkül ami úgy kezdődik, hogy piritsuk meg olajon...
2017. júl. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A sárgaborsót én hagymás zsírral szeretem. Vagy olajban is készíthető :)


Lehet, a Kedves kérdező is azok közé tartozik, akik azért nem esznek olajos ételeket, mert a csempéről is nehéz lesúrolni és akkor vajon mit csinálhat az olaj a beleinkben, gyomrunkban...


:) :) :)

2017. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A levesekbe nem kell olaj. A legtöbb leves ami úgy kezdődik, hogy "pirítsuk meg olajon, majd öntsük fel...", semmivel sem lesz rosszabb, ha csak beleteszed az összetevőket vízbe és elkezded főzni. Én nem kerülöm az olajat, csak lustaságból kezdtem elhagyni, de nem hiányzik. Berántani sem szoktam semmit, ha valamit sűríteni kell, egy kis keményítővel megoldható.
2017. aug. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Miért nem kell az olaj, ha vega vagy? Az olajok 99%-a növényi eredetű.
2017. szept. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Na és?... attól még egy egészségtelen szar.
2017. szept. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!