Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen jó húsmentes ételrecept...

Milyen jó húsmentes ételrecepteket tudtok ajánlani, amit ti is elkészítetek otthon?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalataitokra vagyok kíváncsi. Jöhet vegán/vegetáriánus. Főleg főtt ebédnek való ételek érdekelnek.


Előre is köszönöm.


Egy kezdő vegetáriánus.



2017. júl. 8. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Most könnyű a kismillió zöldséget párolni, rántani, főzni, sütni, fasírtot gyúrni belőlük, vagy főzeléknek, pörköltnek, ragunak...
2017. júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Érdemes megtanulni porból szejtánt gyártani házilag, ezt le is lehet fagyasztani, a legocsóbb és legtöbbféleképp elkészíthető fehérjeforrás. Gyakorlatilag nyers húsnak megfelelő az elkészített massza, utána már bármit lehet belőle, amit húsból.
2017. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Szinte bármilyen zöldség- és tojásétel szóba jöhet, tészták, krumplis ételek... Nagyon tág kör ez. Egy csomó ételből egyszerűen el lehet hagyni a húst, rakott krumpliból még vegán is van, bár az nekem már elég szerény lenne, de vega stílusban remek. Zöldségtócsnik, zöldségpörköltek, zöldségcurry, lecsó, sajtos sült tojásfehérjehab muffinsütőben főzelékhez...
2017. júl. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Én ilyenkor nyáron mikor olyan ételt eszek, ami nem tartalmaz húst, akkor az általában a dinnye szokott lenni, néha egy kis kenyérrel. Könnyű elkészíteni, csak egy kés kell hozzájuk. Más időszakokban pedig zsíros vagy lekváros kenyér.
2017. júl. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Rakott krumpli sajttal

Lecso(s rizs, tarhonya)

Tészták

Griélzökdség

Felfujtak

Csöben sült ez-az

Zööldségfasirt

Tavaszi tekercs

2017. júl. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Köles fasírt, rizsfasírt, krumpli fasírt, bármilyen zöldség fasírt

Cukkini tészta, bármilyen feltéttel, tojásos nokedli

Paprikás krumpli, töltött krumpli, rántott krumpli, krumpli saláta, krumpli püré

Rántott karfiol, rántott cukkini, rántott kelkáp, rántott patisszon

2017. júl. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Kivéve annak, akinek nem. :D
2017. júl. 10. 12:08
 8/12 A kérdező kommentje:
Mármint egyedül a 4-es válaszadónak nem.:)
2017. júl. 10. 12:08
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Én legtöbbször ragu-félét készítek, amit-csakúgy, mint a pörköltet-mindenféle zöldségből el lehet készíteni. Olajra dobom a felkockázott zöldséget (most épp cukkinit)sütögetem, míg kissé üveges lesz, akkor adok hozzá babot(konzerv, remekül hasznosuló fehérje!)napraforgómagot(szintúgy és élvezetes elrágcsálni szinte bármilyen ételben, főként ha kicsit megduzzad a nedvesség és a hő hatására) bors, só, fokhagyma(vagy fokhagymapor)szójaszósz, kicsit még rotyogtatom, majd az egészet felöntöm rizstejszínnel (dm, 250 ml)hagyom, hogy egyet rottyanjon azzal is, és kész.Ezt bulgurral tálaltam. Én nagyon szeretem a nyers salátákat(pl. paradicsom, saláták, rukkola, lilahagyma, nyers gomba akár, nyers karfiol/brokkoli, cukkini-ezekhez-ha kevésnek érzed- keverhetsz felkockázott tofut, szejtánt, szójakockát, esetedben sajtot, leöntheted citromlé-olaj keverékével vagy szójaszósszal stb(imádom).Gratulálok a tudatos döntésedhez! :)
2017. júl. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ma paradicsom mártás, rántott kelkáp. - rántott cukkini,
2017. júl. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!