Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan éljek egészségesebben?

Hogyan éljek egészségesebben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdés egyszerűnek tűnik, azonban cseppet sem az. Kezdjük ott, hogy én nem eszek húst. Egy éves korom óta egyszerűen képtelen vagyok rá. Nem, ez nem valami hóbort, hiszen egy kisgyerek nem tudná eldönteni, hogy pl. az állatvédelem miatt nem fog többé húst enni. Továbbá nem is nevelték belém, a környezetemben mindenki eszik húst. Egyszerűen valamiért undorodok tőle. Számol alkalommal próbáltam megenni, de rosszul lettem. Szóval a hús nálam kizárva.

Igazából a zöldségekkel is hadilábon állok, egyedül a kukoricát, a burgonyát és a karfiolt szeretem.

Gyümölcsökkel nincs probléma, azok közül viszonylag sokat szeretek, bár eddig nem sűrűn ettem őket sem.


Akkor mit is eszek?

Hát, igazából lisztet. Tésztaféléket, pékárut. És a csokival is szoros barátságban vagyok/voltam :D Inni sokat iszok, főleg vizet és tejet (a tej bolti, szóval ezzel is szakítanom kellene).


Az egyoldalú táplálkozásom miatt szerencsére eddig semmi bajom nem lett, egészséges vagyok, nem híztam el, sőt, túlságosan vékony vagyok. Pedig ekkora mennyiségű szénhidrát és cukor mellett "illene" elhíznom, mint a legtöbb ember ;)


Azonban ki tudja, meddig lesz ez így, ezért szeretnék változtatni az életmódomon. Talán még sportolni is elkezdek...


Mivel elég kevés dolgot szeretek, így nincs ötletem, hogyan tudnám változatossá tenni az étrendemet. Arra már gondoltam, hogy különböző smoothie-kat készítek, amikbe zöldségeket is teszek, ezáltal remélhetőleg megszeretem az ízüket, és később magát a zöldséget is meg tudom enni. Illetve néztem videókat különböző gyümölcslevekről és egyéb turmixokról is.

De enni még nem ettem semmit, és ötletem sincs, mit tudnék. Ezek a teljes kiörlésű kenyerek is csak annyiban különböznek elvileg a fehértől, hogy kakóporral beszínezik... Pedig fontos lenne valamilyen pékáru, mert nagyon hozzá vagyok szokva.

Ma egy natúr joghurtot ettem zabpehellyel.


Remélem léteznek olyan ételek, amik megfelelnek az "elvárásaimnak", és tudtok segítei 1-2 tippel ;)


Előre is köszönöm!



2017. aug. 18. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Próbálj ki zöldségeket más fűszerezéssel pl. Currys zöldbab, bazsalikomos- paradicsomszószban gomba, parmezánbundás karfiol, rozmaringos padlizsán stb.

Próbáld ki a tofut, szejtánt.

Egyél sok olajos magvat pl tökmag, szezámmag, dió, mogyoró, szotyi.

A sima pékárúk helyett válaszd a rozsosat vagy teljes kiőrlésűt - ne sima tönkölyt pl ami ugyanolyan rossz mint a rendes búzaliszt

Köretnek egyél rizst, hüvelyeseket (lencse, borsó, csicseriborsó, stb), gabonákat ( quinoa, zab, köles, amaránt, hajdina, bulgur)

Reggelire ehetsz kásákat pl zabkása gyümölcsökkel vagy magvakkal

Chia pudingot is készíthetsz.

A nagyon káros tejtermékek helyett ajánlom a zab, szója, kókusz, rizs, mandula, mogyoró tejeket, joghurtokat!

2017. aug. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előző jókat írt. Szerintem amit még nagyon érdemes kiróbálni azok a krémlevesek, ha pürésíted a zöldségeket és fűszerekkel ízesíted sokszor tök más ízük van, hátha megszeretsz egyet-kettőt. Próbálj ki új dolgokat, ne félj tőlük! MAximum nem ízlik és legközelebb mást készítesz.
2017. aug. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Tegnap bevásároltam elég sok gyümölcsöt, zöldséget, turmixokat szeretnék belőlük csinálni. Ma elkészítettem az elsőt, ami narancsot, barackot és répát tartalmaz. Tettem bele joghurtot és narancslevet is, a recept szerint ezek is kellenek bele.

A répát nem szeretem magában, és a narancsot sem szoktam megenni, mert számomra zavaró az a fehér hártya rajta. Most próbálom iszogatni, de héna úgy érzem, azonnal vissza fog jönni... Nem értem miért van ez így, én tényleg meg akarom őket szeretni.

2017. aug. 20. 16:03
 4/7 A kérdező kommentje:
néha* bocsi az elírásért.
2017. aug. 20. 16:04
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Tehát tökéletes egészégnek örvendesz, de mégis gyk tanácsokat kérsz, hogy változtass?... na neeee...

Ha sportolni akarsz, sportolj...

2017. aug. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Próbáld meg máshogyan enni őket. Én sem eszek húst, meg cukros kajákat sem (bár utóbbit könnyen helyettesítem, mert helyette xilitet használok). A hústól én is undorodom, gyerekkoromban is alig ettem meg, a nagy része mindig a tányéron maradt. Visszatérve a máshogyan készítésre. Anyukám sokszor csinált gyerekkoromban rántott karfiolt, de nem tudtam megszeretni. Főzve viszont és leves formájában viszont imádom. A sárgarépa pedig rántva nagyon finom, nem érezni azt a kifejezett répaízt. Megfőzöd, bepanírozod, megsütöd és kész. A brokkolit is szeretem így, meg leves formájában és megfőzve is. A rántott krumplit sültkrumpli fűszersóval szoktam feldobni, valahogy én így sokkal jobban szeretem. A tésztát is eheted zöldségekkel, sőt, még a pékárukat is. Csináltam egyszer olyat, hogy főtt zöldséget töltöttem a tejbe áztatott zsemlébe és úgy beraktam a sütőbe. Nagyon finom lett. A túl sok szénhidrát és cukor semmiképpen nem tesz jót, lehet, hogy nem hízol tőlük, de nem csak emiatt veszélyesek. A kevesebb néha több.
2017. okt. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KTib ***** válasza:

Lépj be pár vegán kajás fb csoportba, pl "ezt ettem ma vegán", kövess be néhány vegán kajás bloggert, pl "Mindenmentes" Nórit, vagy Steiner Kristófot.


Millió féle szuper vegán kaja van, és a legtöbb "hagyományos" konyhát ismerő ember el sem tudja képzelni, hogyan lehet karfiolból bolognai szószt, céklából szuperfinom hamburger "húst", lencséből falafelt csinálni.

2019. jan. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!