Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok ehetnek olyat, ami...

A vegánok ehetnek olyat, ami nyomokban tartalmazhat tejet vagy tojást?

Figyelt kérdés

2017. szept. 7. 10:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
34%

Tudtommal a vegán semmilyen állati eredetű dolgot sem fogyaszt, még "nyomokban" sem. (Egyébként nem értem a "nyomokban" dolgot azért sem, mert valamiben vagy van tej, vagy nincs...).

Hadd kérdezzek vissza, hogy miért kérdezed? Ha a saját étkezési szokásaidat akarod megváltoztatni, akkor ne az legyen a motivációd, hogy definíció szerint mit eszik egy vega/vegán! Azt edd, amit szeretnél - vagyis azt ne edd, amit nem szeretnél - és legyen mindegy, hogy hogy hívják az adott étkezési módot!

2017. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
De ehetnek, mert csak FELTÉTELES MÓD. A kaja, ami nyomokban "tartalmaz" ilyeneket, valószínűleg nem tartalmaz, csak mert tegyük fel ugyanabban a gyárban készítették, mint egy tojásos kaját. Bár innentől már csak a vegánoktól függ, hogy ellenkezik-e az elveikkel a dolog. Gusztus kérdése.
2017. szept. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

1.: a nyomokban jelentése hogy ugyanabban a gyárban ilyen elemeket tartalmazó ételek is készülnek de az adott termék nem szabadna hogy tartalmazza. Ez súlyos allergiások számára releváns csak, a vegánok nyugodtan fogyaszthatják.

Ez a PETA álláspontja is.

2017. szept. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
30%

Mivel a vegánság lassan már nem a táplálkozásról szól, hanem vallási fanatizmussá alakul, ezért úgy mondanám, hogy minden vegán úgy eheti, amennyire ortodox vallásos.

Van egy ismerősöm, aki pár éve még normális volt, aztán 2 éve kitalálta, hogy vegán lesz, és múltkor véletlen evett olyan ételből, amiben darált hús volt, ő meg nem tudott róla. Amikor megtudta, elkezdett öklendezni negyed órán át. Nekem ne mondja meg senki, hogy ez normális dolog. Mi történik az emberekkel, tudja valaki?

2017. szept. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

4.: ha nagyon durva hasonlattal akarnék élni ahhoz hasonlítanám az esetet mintha titokban szart etetnének veled. De akár ahhoz is hasonlítható mikor egy kutyaimádó emberrel kutyát etetnek.

Az átverés aljas dolog. A hústól nekem is hányingerem van. Szégyelld magad inkább. Az ilyen ember mint te nem barát, hanem egy szimpla tahó.

2017. szept. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
38%

Ha nagyon "elvetemült" vegánok akkor talán nem eszik meg. Engem nem zavarna, hogy nyomokban tartalmazhat tojást.

Elöttem lévő egyik válaszolónak. A haverod simán hisztis, egy normális vegán semmiképpen sem eszik olyan kaját amiben hús van és egy étteremben ezt könnyen lehet tisztázni, láttak már vegetáriánust, nem lepődnek meg, ha valaki húsmentes kaját akar. Ez a müöklendezés csak kamu, lehet érezni ha valamiben hús van, nem a végén derül ki.

2017. szept. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Erről lehet vitatkozni, én megeszem, mert ha nyomokban tartalmazhatja, az annyit jelent, hogy ahhoz a termékhez nem használják, csak nem zárják ki, hogy esetleg belekerül... de ettől függetlenül ahhoz a termék előállításához nem szenvedett semmi...
2017. szept. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
4# a "veganság" soha nem a táplálkozásról szólt... az a vegetáriánus.
2017. szept. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Ehetnek.
2017. szept. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
23%

Ehetnek.


A nyomokban tartalmazhat egy élelmiszeripari baromság. Azt jelenti, hogy a gyártósor mellett 10 méteren belül megy a tejcsokisor, vagy a rántottasor. Ennyi erővel a nyomokban hentest tartalmazhat szöveg is rákerülhetne az összes húskészítményra, a nyomokban fürjet tartalmaz pedig az összes gabonára, kukoricára készültre. Ha egyszer miszlikre darálja a kombájn, azt senki nem szedi ki a magok közül. :)

2017. szept. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!