Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetarianus szulok (gyerekei)...

Vegetarianus szulok (gyerekei) leteznek? 😀

Figyelt kérdés

Erdekelne, ha van valaki ilyen. Pl a gyerek szemszogebol vagy maga a szuloebol. Egy csomo gyerekrol tudok, aki vega, de szulorol nem nagyon hallottam meg.

A gyereketek sem eszik hust? Ha igen, akkor hany eves /honapos koratol? Nem volt nehez neki?

Ha eszik, akkor ti csinaljatok meg neki a kajat vagy hogy megy ez? Mert gondolom annyira nem nagy elvezet egy veganak vagdalni a hust es sutogetni...


2017. okt. 2. 14:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
41%

11-es az gondolom nem szerető szülő aki az egészséges életmód mellett környezettudatosságra és az állatok szeretetére neveli a gyerekeit, csak az aki állatok mészárlására és olyan ételek fogyasztására neveli amik a who szerint a cigarettával egyenértékűen karcinogének (rákkeltőek): vörös hús, hsír, bármilyen feldolgozott húsipari termék (szalámi,sonka, virsli, csomagolt hús stb.), vagy aki a rekordmennyiségű antibiotikummal, hormonnal és vegyszerrel teli tejtermékekkel eteti...

Nem vagy te kicsit tájékozatlan??

2017. okt. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
74%

barátnőm majdnem vega (csak hal nagyon ritkán), párja nem, de mivel nem ő főz, ezért azt eszi amit kap


gyerek tojást, babatápszert (3 éves koráig majd) és halas babakaját kap a zöldséges koszt mellett, édesség max babakeksz, semmi csokoládé - 2 éves - makk egészséges az orvos szerint, sőt, a korosztályánál fejlettebb és egészségesebb, és nem mellesleg tökéletesek a fogai

2017. okt. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk egyértelmű volt, hogy a gyerekeket a lehető legegészségtudatosabb étrendre neveljük, és ez bizony a vegetáriánus, vegán.


A háziorvos szerint minden rendben, nagyon ritkán betegek csak.


Én amúgy vegánként étkezem ha otthon vagyok, ha nem otthon eszünk akkor max. vegetáriánus ételeket eszem de természetesen a vegánt preferálom. A férjem vegetáriánusként étkezik 99%-ban, évi 1-2x ünnepségen fogyaszt húst ha kedve van hozzá. Én azt semmi szín alatt sem, de ez az ő dolga. Nem kategorizáljuk be magunkat, egyszerűen arra figyelünk mi az egészséges, mi a jó a testünknek-lelkünknek :)


A gyerekeknek a rokonoknál, nagyszülőknél, étteremben, oviban, stb. volt lehetőségük húst enni, de nem akartak.


Általánosságban szerintem elmondható, hogy ha törekszünk az egészségtudatosság és az állatszeretet átadására, akkor nem valószínű, hogy a gyerekek áttérnek a húsevésre, de ki tudja mi lesz, ha felnőnek :) Eddig örülök, hogy így alakulnak a dolgok. Végülis mindenki a maga legjobb tudása szerint neveli a gyerekeit, mi is ezt tesszük.

2017. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
26%
Én világ életemben húst hússal ember voltam és képzeld semmi egészségügyi problémám, évek óta nem is voltam beteg. De igen, csak a vegánok élnek egészségesen... Te vagy egy kicsit eltévedve.
2017. okt. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
80%
Senki nem mondta, hogy csak a vegánok egészségesek. De ez egy egészséges életmód, ráadásul erőszakmentes is. És elég fárasztó már hogy egy vegán/vegetáriánus szülőt azzal vádolnak hogy árt a gyerekének, aki meg sok hulladékkal tömi, az szuper szülő. Erről kéne már leakadni. Én felnőttként álltam át vegetáriánus életmódra és azóta is tapaszalom a jótékony hatását. Van összehasonlítási alapom. Nekem bejött de ha te így is makkegészséges vagy, akkor egyél továbbra is húst és legyél boldog vele. Még mindig nem én megyek húsevő topicokba kritizálni a húsevőket hanem fordítva, lol.
2017. okt. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
26%

A vegánok egyébként mit gondolnak az anyatejes táplálásról?

Egyszer láttam egy dokumentumfilmet, ahol a nyersvegán anyuka ellene volt, mert az anyatej nem növényi eredetű, de arra már nem emlékszem, mivel helyettesítette.

2017. okt. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Normális vegán az természetesen él, és tudja hogy a növényevő állatok is anyatejjel táplálják a kicsinyüket, az anyatej ugyanis erre van. A vegánság a hozzátáplálásnál kezdődik.
2017. okt. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan nagy dolog ám a vegetáriánusság... a magyar konyha legalább 60%-a vega kajákból áll... a maradék meg veganizálható... sokszor mikor vendégség jön észre sem veszik amíg nem mondjuk nekik, hogy épp vega kosztot esznek...

Sokan azt hiszik, hogy a vegetáriánus gyümölcsöt meg salátát eszik azt csá...


Bab, borsó, sárgaborsó, zöldbab, lencse levesek/főzelékek,

Paprikás krumpli, gombapörkölt, zöldségleves stb stb... tök normális kajákat eszünk ám, nem füvet...

2017. okt. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

#16


Nem növényi eredetű, de mivel a saját fajunké (értsd az anyuka azért termeli, hogy kb 1 éves koráig táplálja vele a csemetéjét) ezért ez minden épeszű vegán számára kivételt jelent.


Egyébként szerintem csak a média kapta fel ezt a dolgot is. Olaszországban volt arra precedens, hogy egy anya az egyik újság szerint anyatej helyett szójatejet adott a babájának, aztán meg kiderült, hogy szoptatja a babát, a szójatejet pedig csak kiegészítésként adta neki..

2017. okt. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
85%

#14


Ki mondta, hogy csak a vegán életmód lehet egészséges?

Ha már szalmabáb érvelést használsz, legalább valami tudományos kimutatásod lenne rá :D

2017. okt. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!