Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetarianus szulok (gyerekei)...

Vegetarianus szulok (gyerekei) leteznek? 😀

Figyelt kérdés

Erdekelne, ha van valaki ilyen. Pl a gyerek szemszogebol vagy maga a szuloebol. Egy csomo gyerekrol tudok, aki vega, de szulorol nem nagyon hallottam meg.

A gyereketek sem eszik hust? Ha igen, akkor hany eves /honapos koratol? Nem volt nehez neki?

Ha eszik, akkor ti csinaljatok meg neki a kajat vagy hogy megy ez? Mert gondolom annyira nem nagy elvezet egy veganak vagdalni a hust es sutogetni...


2017. okt. 2. 14:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
80%

Az anyatej vegán! Nem más állatfaj teje hanem a babának megfelelő táplálék. Pont ez a lényege a vegánságnak pl hogy az emberi csecsemő anyatejet igyon, később pedig nincs a tejre szükség kisgyermek és felnőttkorban. A tehéntej maradjon meg a tehénnek meg a kecsketej is a kecskének mert egyik sem egészséges az ember számára és az állatvilágnak is rengeteget ártunk vele!


Egyébként nyilván nem csak a vegán étrend az egészséges, de az egyik legegészségesebb alternatíva, igen. Főleg hogy a vegánok általában kiemelkedően tájékozottak a dietetikával kapcsolatban.

2017. okt. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
33%

Tojást, halat (ritkán), tejterméket eszek, húst nem is tudom, mikor ettem utoljára... régen.


A párom szereti, neki elkészítem (nem undorodok a hústól, csak baromira fáj tőle a gyomrom, ezért iktattam ki), és persze, a gyerek is eheti.


Egyébként ritkán eszünk húst, mert rohadt drága :(

2017. okt. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

2 rokonom, illetve egy ismerősöm családja vegetáriánus (mindkét szülő mindenkinél)


Egyiknél az egész család vegetáriánus, a gyerekek is.

Másiknál a gyereknek készítenének húsételt, de nem szereti.

Harmadiknál még kicsi a gyerek, úgyhogy nem tudom.

2017. okt. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
100%
Jelen! Anyukámmal élek és ő vega, ja és velünk él a nagypápám is. Anya vega, én liszt érzékeny és ezen kívü csinál egy normál kaját is a papának ugye. Én eszem húst igen, és igen süt húst bár nem szereti csinálni.
2017. okt. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi a gyerekünk születése után nem sokkal lettünk vegánok, majdnem 2 éves koráig szinte csak anyatejet kapott. Lassan 4 éves a gyerekünk és csak az oviban kapott néha tejtermékes/tojásos sütit, amúgy teljesen vegán kaján nőtt fel. Makk egészséges, megfázni is max évi 1x-2x szokott pár napra míg az ismerős gyerekek és ovistársak szinte állandóan minimum taknyosak.


A sok ijesztgetős ember és cikk miatt évente mindannyian elmentünk teljes vérképet csináltatni és tökéletesek az értékek. Az egyetlen kiegészítő amit "szedünk" az b12 vitaminnal dúsított vegán kaják. (pl kókusztej)


A legnagyobb nehézség volt a nagyszülőkkel elfogadtatni az étrendünket de sok nehéz konfliktus után most már úgy tűnik rendeződött a helyzet és tiszteletben tartják.


Későbbre az a tervünk hogy itthon csak vegán kaja lesz, házon kívül meg azt csinál amit akar.

2017. okt. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Egy külföldi barátnőm anyukája vegetáriánus, a lánya (tehát a barátnőm) csak halat eszik, de ő is el tervezi hagyni a húst, a két öccse (7 és 9 évesek) és az apjuk esznek húst.
2019. jún. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!