Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nem voltatok éhesek az első...

Nem voltatok éhesek az első időkben?

Figyelt kérdés
Amióta vega vagyok (2 honapja) vannak napok,amikor úgy érzem semmi mennyiségű étel nem lenne elég. Más is értett így?
2017. okt. 6. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
2%
Nagyon is jól érzed. Az a bevitt kaja tényleg nem elég.
2017. okt. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Az a baj, hogy sok vega annyit változtat csak az étrendjén, hogy nem eszik húst. De emellett nem figyel oda, hogy kellő mennyiségű fehérjét vigyen be a szervezetébe.
2017. okt. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Valószínűleg nem eszel eleget...
2017. okt. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Ne voltam éhes, mert amellett életmódot is váltottam.

A hús viszonylag sokáig van a gyomorban, ez adja a jóllakottság érzését. Míg egy laza gyümölcssaláta 1-2 órát időz a gyomorban.

Kenyereknél válts teljes kiőrlésűre, gabonáknál, műzlinél ugyan így. Vegyél barna rízst vagy teljes kiőrlésű lisztből készült tésztát.

Egyél babot, lencsét, szóját, felesborsót, csicseribborsót. Tele vannak fehérjével és sokáig jól lakatnak.

Ha éhes vagy egyél egy marék magot. (mogyoró, dió, szotyi, tökmag)

Ha van rá lehetőséget vegyél 1-2 jó minőségű olajat. Például tökmagolaj vagy szezámolaj. Ezek kicsit drágábbak, de sokáig elegendőek.

2017. okt. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Veganként időszakos böjtölök 3 éve 20/4-el, mégsem vagyok éhes mert eleget eszem. a gyomor kiürülése és korgása/fájása elmúlik amint helyrejön a helytelen savtermelődés.

És igen valószínűleg nem eszel eleget.

2017. okt. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Számold a makrókat és a kcalt, főleg az elején.
2017. okt. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy voltam éhes, ettem én kettő helyett is, sajna, akkoriban... A rengeteg állati fehérje is laktatott, a rengeteg zsír is, a növényi fehérje is, a szénhidrát engem nem. Most már jóval kevesebbet eszem, de most sem szénhidrátra alapozok. Szóval az étrendeddel lehet gond, akkor is, ha egészen másfajtával vagy el jól, mint én. A szénhidrát általában rosszabbul laktat, mint a másik két makrotápanyag s nem szabad elhanyagolni egyik fontos tápanyagot sem. Lehet, hogy még nem jöttél bele s nem eszel kiegyensúlyozottan...? S persze nemcsak a makrókon múlik a dolog, térfogat, rost, egyéni "kit mi laktat" dolgok...

Igaz, nekem nem volt nagy váltás, soha életemben nem ettem napi szinten húst, kezdettől fogva húsmentesen laktam jól a legtöbb napon. De nem értem, miért laktatna a hús jobban, mint egy rendes vega étel. Kb. ugyanannyi fehérje kell mindkét típusú étrenden, nemcsak húson él az ember akkor sem, ha húst is eszik.


S lehet, hogy sok cukrot eszel és éhes leszel tőle (sokunkra a gyümölcs is ilyen hatású).

Vagy hogy hiányzik a hús s pótcselekvésként a mennyiséget akarod feltolni? Ez csak kósza tipp, nem tudom, van-e realitása, de a hiányérzet képes ilyenekre.

2017. okt. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kiegészítem, hogy amikor teljesen növényi étrenden voltam egy ideig, akkor sem voltam éhes. A makróim akkor sem voltak rosszak s nem ettem kiegyensúlyozatlanul. Az, hogy nem volt közte állati termék, nem sokat számított, mindent ugyanúgy be lehet vinni növényekkel a B12-t kivéve s nyilván olyan stílusú növényi étrendet kell választani, amivel jól tudunk lakni, vannak lehetőségek.
2017. okt. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!