Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán éltemódot szeretnék...

Vegán éltemódot szeretnék követni, mit tehetnék, van rá esély, hogy valahogy megtartsam a jelenlegi kilómat, vagy inkább el sem kezdjem?

Figyelt kérdés
Szeretném követni a vegetáriánus vagy vegán életmódot az egészségem miatt, de úgy tudom az nagyon fogyaszt, azonban genetikailag nem vagyok az a hízékony típus, sőt, elég hajlamos vagyok fogyásra is, ha nem eszem eleget.
2017. okt. 29. 21:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
A vegán életmód NEM egészséges.
2017. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Szia!


Ha odafigyelsz a tápanyagok mennyiségére, akkor nem kéne, hogy fogyj. Mindenképp nézz utána, hogy milyen vitaminok stb. bevitelére kell odafigyelned, ami nincs/kevés a növényi eredetű élelmiszerekben. Attól még, hogy vegán vagy, a magas cukor-, finomított szénhidrát és zsírtartalmú étrendtől kiválóan tudsz hízni. Cukor cukorral, olaj, dió, mandula, marcipán stb., de persze jobban jársz ha inkább sportolni kezdesz és formás alkatot szerzel, mint hájasat.

2017. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
A vegánságnak a fogyókúrához semmi köze. Ha mindennap 4 tányér milánóit eszel sonka nélkül az is vegán... vagy rántott cukkinit olajban sült krumplival.
2017. okt. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A vegánság és a vegetáriánusSág nem fogyókúra...
2017. okt. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Vegán vagyok három hónapja és egy dekát sem fogytam. És ne felejtsük el, hogy ez nem egy fogyókúra! Ha kérdésed van nyugodtan irj! :)
2017. okt. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

" A vegán életmód NEM egészséges."


A jelenlegi tudományos konszenzusnak (a kivénhedt magyar háziorvosok abban nem játszanak) erről az ellenkező a kimutatása ;)


" úgy tudom az nagyon fogyaszt,"


Rosszul tudod. Fogyni akkor fogsz (legalábbis jelentősebb mértékben), ha nem eszel eleget, vagy rostdús, de kalóriaszegény ételeket fogyasztasz.

2017. okt. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

A vegan életmód NEM fogyaszt... az fogyaszt, ha kevesebb kcal-t fogyasztasz, mint amire szükséged van...

Vegan kőműves vagyok, 186cm, 95kg.

2017. nov. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem 3 hónapja meg fél éve, hanem közelítek a 12évhez...
2017. nov. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én lassan 3 éve vagyok teljesen vegán, előtte 6-7 évig 95% vegetariánus. Ha a fogyás miatt vágtam volna bele, hát akkor most nagyon csalódott lennék! :D
2017. nov. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#10


Nemrég volt egy kérdés, ahol valami hokai nevű tag, azt írta, hogy nem létezik olyan vegán aki fizikai munkát végez (bár a sportolókat is ide sorolnám), de végre van egy élő példa erre is :)

2017. nov. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!