Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán éltemódot szeretnék...

Vegán éltemódot szeretnék követni, mit tehetnék, van rá esély, hogy valahogy megtartsam a jelenlegi kilómat, vagy inkább el sem kezdjem?

Figyelt kérdés
Szeretném követni a vegetáriánus vagy vegán életmódot az egészségem miatt, de úgy tudom az nagyon fogyaszt, azonban genetikailag nem vagyok az a hízékony típus, sőt, elég hajlamos vagyok fogyásra is, ha nem eszem eleget.
2017. okt. 29. 21:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
56%

Megfelelően összeállított! vegán étrend mellett beáll a súlyod normálisra és (minden korosztályban) igenis egészséges. Nekem a magas koleszterinszintemet helyretette viszonylag, mert gyógyszert nem akartam rá szedni és ezt örököltem. Amúgy étvágytalanságban szenvedtem, nem voltam anorexiás, láttam, hogy sovány voltam, 43 kg és erőtlen, amikor kipróbáltam a vegetáriánusságot 5 éve. Beállt a súlyom normálisra és maradt is normális, volt kedvem újra enni jó étvággyal.

Azelőtt a húsos ételektől sokszor hányingerem volt, hánytam is. Ez utáltatta meg velem magát az evést is.

Most azon vagyok, hogy vegán legyek teljesen.

2017. nov. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

A kilok megtartásával nincs gond ha eszel eleget

Vegan voltam 2012 és 2015 között de nagyon gyengének éreztem magam, hiába ettem többet és néztem utána a tápanyagoknak.

Aztán kikértem pár vegán tanácsát és egy jóbarátom mondta hogy néha azért eszik húst mert máshogy nehéz lenne kibírni. Egy másik vegán ismerösöm is bevallotta ezt akire amugy felnéztem mert rengeteget tanultam töle és ö már akkor legalább 10 éve volt vegán. Le voltam döbbenve de én is elkezdtem újból enni húst alkalmanként majd 1 év után elegemlett abból hogy csak elhitetem másokkal hogy nem eszek húst és abbahagytam a kamu vegánságot. Ma már ugyan úgy eszem húst meg minden mást mint régen.

Azóta többekröl megtudtam hogy szivesen falatoznak a töpörtyüböl pedig vegánnak vallják magukat...

2017. nov. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ezek a kamu sztorik istenem...
2017. nov. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Aki valaha visszatér állati kajákhoz az sosem volt vegán, legfeljebb növényi alapú étrendet próbált ki.


A "vegán" alapvetően egy filozófia amely szerint elutasítod az állatok kihasználását kényünk-kedvünk szerint, elsősorban az állatokkal való együtérzésből. Ha egyszer ezt igazán átérzed, szinte nulla az esélye annak hogy valaha visszatérsz "nem vegánná".


A növény alapú kaja csak egy a sok dolog közül, se állati eredetű ruhát vagy dísztárgyakat, se kozmetikai szereket, se állatokon tesztelt termékeket nem vesznek az igazi vegánok.


És szinte minden vegán hajlandó lenne akár húst is enni ha a túléléséről lenne szó, ill. állati eredetű (vagy állatokon tesztelt) gyógyszereket is használnának szintén ha túlélésről vagy egészség megtartásról lenne szó és nincs más alternatíva. (de persze ezek egyéni megítélés alapúak)

A lényeg hogy az állatoknak általunk okozott szenvedését a lehető legkisebbre csökkentsük.


Ha te ebből kiragadsz egyetlen elemet, a növéyni alapú étrendet (vagy mert trendi, vagy mert be akarsz vágódni egy csajnál/pasinál aki vegán, vagy mert egészségesebb (ami nem is feltétlenül igaz, pl csak sültkrumplit éve ne várj semmi jót)), attól még nem leszel vegán.

2017. nov. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
12es, azok nem voltak vegánok...
2017. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"A vegán életmód NEM egészséges."

OK Boss, lehet sorolni az érveket!

2017. nov. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!