Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mivel lehet helyettesíteni a...

Mivel lehet helyettesíteni a halat?

Figyelt kérdés

2017. nov. 26. 01:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle tengeri növény alapú étel használható a tenger íz behozatalához (pl. nori, wakame, kombu), ha meg "halhúst" is szeretnél bele akkor az előbbiekkel ízesített pl sült tofu, más húshelyettesítők vagy akár padlizsán is megteszi (utóbbit még pontyszelet kinézetűre is könnyű varázsolni, csináltunk már vele hamis halászlét nagy sikerrel :) ). Nagyon meggyőző "tonhalas" szendvicset is csináltunk már, noris-veganézes enyhén tört főtt csicseriborsóval.

De sokszor elég csak a tengeri íz, nekem egyik kedvencem volt vegánság előtt a toszkán halleves. Nem hiányzott belőle a hal, elég volt az íz amit a sok nori adott neki.

2017. nov. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ízre pl. algás vízben marinált rántott patiszon, nagyon hozza a rántott hal ízét.
2017. nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
rákfélékkel. én nem szeretem a hal izét , így nem is eszek. tengeri halak szenyezettségétöl félsz akkor vegyél magyar pontyot, azt itt országunkban tiszta vizű mesterséges tavakban tenyésztik azok husában nem lessz mindenféle szenyezö anyag mint tengeri halakban lehetnek
2017. nov. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 PZA ***** válasza:
27%
Afrikai karmos békával, kisebb rákokkal, vízicsigával. De az sem ronda, ha úgy rendezed be az akváriumot, hogy csak növény van benne.
2017. dec. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Miért akarod helyettesíteni a halat? Diétára fogtad magad? Megsúgom, a száraz húsoktól, csirkemell, halak, stb csak hízni fogsz, nem fogyni.
2017. dec. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Olvassátok már el a kulcsszavakat.
2017. dec. 2. 14:52
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Miért akarod helyettesíteni? Bocs, de az egyetlen dolog, amit nem értek sok vegetáriánusnál, hogy helyettesíteni akarják a húst vagy a halat. Ne érts félre, én imádom a húsmentes ételeket, és nem bírálom azokat, akik nem esznek húst egyáltalán, de ettől, hogy helyettesíteni, a hideg is kiráz. Ha magát a "halas" ízt keresed, akkor úgy, ahogy az első is leírta, tengeri algával. Ázsiai boltokban tudsz venni szárított algát, sötétzöld, pöndörött valami, eléggé sós és tengerízű. (Én imádom.) Ha magát a halhúst, abban nem igazán tudok segíteni, gomba vagy padlizsán, talán, de én úgy főzök, hogy semmi sem helyettesít semmit, én úgy használom az alapanyagokat, hogyha például vegetáriánusul főzök, hogy minden saját maga, nem pedig valami helyett.

Remélem, nem vetted kötekedésnek, és tudtam segíteni.

2017. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
nekem a sult padlizsan megsozva teljesen azonos a hal izevel.
2018. jan. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Brokkoli párolva
2018. jan. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!