Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit tudnék vinni az iskolába?

Mit tudnék vinni az iskolába?

Figyelt kérdés
Meleg ételt nem tudok vinni, nincs hol megmelegíteni. Halat nem eszek. A szendvics, péksütik már unalmasak, egy ideje nem fogyasztok ilyeneket.

2018. jan. 26. 08:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Zabkása?

Amúgy a szendvicseket is lehet ezerféleképpen variálni, például csinálhatsz nagyon sokféle zöldségkrémet, vagy valamilyen zöldségfasírtot is tehetsz a szendvicsedbe.

Ezen kívül rengeteg saláta is létezik, amit hidegen is ehetsz... Pl. krumplisaláta, tésztasaláta stb.

2018. jan. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

A szendvics már ezer módon variálva is unalmas egy idő után, én az utolsó években már sehogy nem tudtam megenni, és felteszem azóta sem eszek szendvicset. Kerülöm amennyire csak lehet, ha hideg a menü akkor sem rakom egymásra a dolgokat csak egymás mellé és úgy eszem.


Lehet vinni főtt ételt is, nem minden igényel melegítést pl: rántott hús, sült hús. A köret, sült krumpli, rizs már ízlés kérdése, hogy megeszed e hidegen, de én simán megettem. Sokszor bebugyoláltam az ebédet alufóliába, és az némileg tartotta a hőt.

Krumplisaláta, cézársaláta, babsaláta is jó, vagy több ilyen apróság pl: vastag ropi (nem tudom hogy hívják :D) egy doboz krémsajttal, bake rolls, puding, ha van a közelben bármilyen kajálda onnét valami, én pl gyakran vettem reggel gyrost vagy szálltam le előbb egy adag mekis kajáért. Középsuliba nekünk lehetett pizzát is rendelni. Szólni kellett a portásnak, odaadni a pénzt, ő átvette, szünetben pedig mehettél érte. De otthonra is megrendelheted este, a pizza jó hidegen is másnap.

Palacsinta, (lehet sós palacsinta is) vagy szedd elemeire te is a szendvicset mint én, úgy még viszonylag megehető. Külön vinni 1-2 kiflit, külön egy csomag szalámit, egy csomag sajttal.

2018. jan. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
32%

Ha megkérsz egy tanárt biztosan megmelegíti neked:)

vagy esetleg büfé

mi úgy szoktuk

2018. jan. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Nálunk a portán van mikró, ha szépen megkérjük a portás nénit akkor megmelegíti, hátha nálatok is van ilyen opció. Vagy esetleg az osztályfőnököt megkérni, a tanáriban biztos van mikró. Vagy esetleg a menzán megkérdezni.


De sok olyan kaja is van ami idegen is jó. Ahogy az előttem szólók is mondták, a szendvics úgy is jó ha külön külön eszed. Egy nagy kifli, hozzá szalámi, sajt.

Vagy pl csinálsz sajtgolyót vagy krumpli krokettet és veszel/csinálsz hozzá humuszt vagy vannak ezek a salátaönet porok, otthon elkevered egy kis tálban tejföllel és abba is lehet mártogatni.

De a legtöbb saláta is finom hidegen, összedobálod a kedvenc összetevőidet és kész is.

2018. jan. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kétségtelen, hogy a mindennapos parizeres kenyeret hamar meg lehet unni.Ám számos fajta felvágott, kolbász, szalámi van.Ha nem hússal akarod akkor főtt tojás szeletekkel, reszelt sajttal is készítheted.Tegyél mindig valami zöldséget is mellé (uborka,paprika,alma,retek,stb).Mi úgy főzünk ebédet, hogy maradjon vacsorára is, így csak naponta 1x eszünk hideg ételt.Hétvégén meg reggelire mehet a tojás rántotta,lágytojás,főtt virsli,bundáskenyér,stb...; Fantázia kérdése az egész.
2018. jan. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha igazán variálja az ember a szendvicset, akkor minden részében különbözhet egy másiktól, de nemcsak szendvics létezik.

Rántotta, sós és édes sütik, sült hús, zabkása, túró sósan és édesen, olajos magvak, sajt, gyümölcs, kismillió opció van. Egyéni, ki mit esz meg hidegen, én pl. a rántottát nem, ha nem muszáj, inkább sajtos szezámsüti az utazóételem, az is tojás alapú...

2018. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Süthetsz

Zöldséges pitét (quiche)

Sós lepényt

Sós, zöldséges muffint

Töltött pizzát (calzone)

Ezeket jól lehet variálni, idényzöldségekkel, hidegen is finomak.

2018. jan. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Hány hozzászóló olvasta el a kategóriát amúgy? :) Biztos örülni fog a vegetáriánus a rántott húsnak ebédre!
2018. jan. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Vegetarianus vagyok, nem fogyasztok hust.
2018. jan. 26. 19:02
 10/12 anonim ***** válasza:

zöldséges-babos/kukorivás/avokádós tortilla wrap

tartalmas saláták, mellé egy teljes kiőrlésű vagy magvas zsemlével

zöldséges muffin

tésztasaláta


ha ezeket variálod a szendvicsekkel nem fogod unni. Ha heti 1x viszel szendvicset annak sem kell mindig ugyanannak lennie.

2018. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!