Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kezdődik az iskola. Milyen...

Kezdődik az iskola. Milyen ételeket tudnátok ajánlani, amit a gyermekem ebédre tudna vinni az iskolába?

Figyelt kérdés

Olyan ételekre gondolok, ami kibírja a táskában, lehetőleg főtt, és a legjobb, ha előző nap elkészíthető , vagy reggel gyorsan kész. Nem eszi meg az iskolában kapott ebédet, így arra az elhatározásra jutottunk, hogy itthonról viszi az ebédet is a tízórai és uzsonna mellett. Ezekre is szívesen fogadok ötleteket. Szendvics sok-sok variációban már megszokott.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. aug. 31. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
van hűtő ahol tudja tárolni?
2012. aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a hűtés, melegítés nem megoldható. Olyan ételt kellene vinni, ami nem romlik meg a táskában. Általános iskolásról van szó.
2012. aug. 31. 14:24
 3/12 Molnar Ildi válasza:
100%

- Tonhalas tészta: masni tészta, pirított hagyma-pritaminpaparika, tonhalkonzerv. Hidegen is jó, nem romlik meg

- Tészta saláta ( rövidebb napra ): tészta, tejfölös öntet, sajt, kukorica, virsli, alma, paradicsom...bármi amit szeret

2012. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tejfölös/ majonézes ételek sem romlanak meg kb. 3-4 óra alatt, ha nincs túl meleg. Ekkor vihet pl. franciasalátát.


Ami hidegen is jó még:

- fasírtgolyó

- rántott hús (akár szendvicsben is), krumplisaláta

- sült hús


Zöldségekből, gyümölcsökből saláta.


Sós muffinok (sajtos, sonkás, pizzás ízű) - rengeteg recept van a neten és nagyon finomak.

2012. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

káposztás, diós, mákostészta

krumplistészta uborkával, sajtos tészta, bolognai

húsgombóc főtt krumplival

tonhalas tészta, tonhalas rizs

főtt rizs, krumpli hozzá sült husok, töltött csirke, rántott hús, sajt, csillagtök, párizsi, fasírt, stefánia vagdalt, köményes sertéskaraj, főtt hús, hozzá savanyúság

sajtos, gombás, husos rizottók, tarhonyás, rizseshús csalamádéval, tojáslepény valamivel töltve, tortilla, pizza, palacinta, mákosguba, derelye, nudli, gombócok, tejberizs, rizsfelfújt, ezek hidegen is jók

2012. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hamis hamburger:


Zsemlébe teszel kisütött húspogácsát, salátát, lilahagymát, és rá piros aranyat. A zsemlét megvajazod. Ezt egy folpackba csomagolva egy éjszakát beteszed a hűtőbe. Másnapra az ízek összeérnek, kitűnő eledel! Laktató is!

2012. aug. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

Igazából nem hiszem hogy túl biztonságos lenne ha 6-7 órát állna a fött kaja a meleg osztályteremben.

Hol melegitené?

2012. aug. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14%

Ne haragudj meg, de én sem értek egyet, hogy egy diák főtt ételt vigyen az iskolába.a két kezünkön meg tudnánk számolni, hogy mi az ami, biztonsággal eláll több órát egy műa. dobozban.

sülthús, rántotthús, fasírt, krumplival vagy rizzsel, illetve ezek variációi.Szaftos pörköltfélék kizáarva szerintem.

két hét alatt kifúj a repertoár, és lehet előről kezdeni...

a gyerek egy hónap alatt megunja ezt is, nembeszélve a körülményekről. a dobozba befülled, most mert még meleg lesz egy darabig, utána meg fűtött osztályterem.

aztán nem biztos, hogy a menzán megengedik, hogy ő a többiekkel ellentétben "hazai" kis csomagocskáját fogyasztja az ebédlőben. melegíteésre sem lesz lehetősége szerintem.

ha pedig az osztályban akarja megenni, ott is furán néznének rá.

Beszéljétek meg ezt a menza ügyet. nem igaz, hogy minden ehetetlen, csak bocsánat , de finnyás a gyermeked.

Szép szóval, rábeszéléssel nem veszendő az ügy. max, ha tényleg olyan étel van, amit kifejezetten utál, legyen lehetősége, büfében venni valamit.

vagy a másik, hogy délben is szendvicset eszik, este pedig

az otthon melegében melegkaját, amit anya főz:))

Nem ismerem a körülményeket, így csak egy gondolat volt részemről...

2012. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem haragszom. :) Büfé nincs. Csak azt tud enni, amit itthonról visz. Nem csak Ő lesz egyedül. Étkezés az ebédlőben megoldható, a teremben nem maradhatnak. Én sem pörköltre és hasonlókra gondoltam. Fasírt, rántott karfiol, rántott zöldségekre gondoltam többek között én is, csak azért írtam, hogy lehetőleg főtt étel legyen, hogy ne szendvicsvariációkat kapjak válaszképp.

Délben ebédelnek, általában 2-kor , legkésőbb 4-kor itthon van. (közel a suli). Rendes főtt ételt eddig is itthon szokott enni.

Köszönöm az ötleteket.

2012. szept. 2. 15:38
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Én 10-es voltam és vittem magammal zöldségfasírtot, rizst, tofut...(vega vagyok). Igaz, nekem a tanáriban megmelegítette ofőm :D Nem fognak rá hülyén nézni, rám sem néztek :D Vannak ilyen (igaz, drágábbak, mint az egyszerűek, de ha vesztek 2 db-ot akkor már jó) vákuum-os edények, azokban nem fog megromolni a kaja, nekem legalábbis sosem romlott meg benne :D
2012. szept. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!