Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A sajt vegetáriánus étel?

A sajt vegetáriánus étel?

Figyelt kérdés
azt hallottam hogy a parmezán sajtban van valami ami a szarvasmarha gyomrabol nyerik ki(?) tudtok meg egyeb ilyen informaciokat? van-e masik ilyesmi sajt? Ti mennyire fogyasztotok vegetarianuskent sajtot?

2018. febr. 1. 20:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
47%
Szerinted a sajt miből van ?
2018. febr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
76%

Sok sajnak állati oltóanyaga van, az nyilván nem vega, ha nem ilyen, akkor az. Sajna nem tudom, melyik milyen.


Amikor vega voltam, mit se tudtam az ilyesmiről, így mondhatod, hogy nem voltam igazi vega, ha nem is tudtam róla.

Most pedig már nem tudnak érdekelni az ilyen nüanszok, úgysincs pénzem házi sajtra (ami vagy megfelel emelkedett erkölcsi elveimnek, vagy nem), a boltival pedig eleve támogatom az ipari állattartást, amiért nem vagyok oda, szóval megpróbálom kerülni a sajtot, nem teljes erőbedobással, mert túl nagy áldozat lenne, de a kevés sajt is jobb, mint a sok e szempontból.

2018. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
9%
Nem az. Tejbol van, tehat allati eredetu, tehat nem vegetarianus.
2018. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
en most a vegetarianus szo alatt a lacto-ovo vegetarianusra gondoltam, aki csak hust nem eszik. Azert tettem fel a kerdest mert en ugy hallottam hogy a parmezansajtban van valamilyen anyag amit a szarvasmarha gyomrabol nyerik ki (?)ezert elvileg az sem szamithato “vegetarianusnak”
2018. febr. 1. 21:39
 5/28 A kérdező kommentje:

[link]

“calf rennet” -bol keszul elvileg (~borjuolaj?)

2018. febr. 1. 21:49
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

A sajt lehet vegetáriánus és lehet nem az.


Attól függ, hogy a sajtot milyen oldóval készítik.


Hagyományosan a borjúk gyomrában található oltót használták ehhez - az ilyen sajt nem vegetáriánus, mert ehhez a borjút el kell pusztítani.

Viszont újabbban igen sok sajtot növényi oltóval készítenek, mert ez egyrészt olcsóbb is, és jobban tárolható, másrészt egyre nagyobb igény van rá a vegetáriánusok részéröl.


A válaszolók nagy részének meg felvilágosításként:


A vegetáriánus az, aki olyen termékeket nem fogyaszt, amihez bármilyen állatot el kell puszítatni. Közöttük vannak, aki csak húst (és halat, mert az is hús) nem esznek, tojást és/vagy tejtermékeket igen, és vannak, akik ezeket sem.


A vegán meg az, aki semmiféle állati eredetü dolgot nem fogyaszt és nem használ - ebbe beletartozik többek közt a gyapjúból készült ruha, illetve a tojás, méz, stb is.

2018. febr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
koszi az ertelmes valaszt!!:)
2018. febr. 1. 22:13
 8/28 anonim ***** válasza:
35%

'en most a vegetarianus szo alatt a lacto-ovo vegetarianusra gondoltam,'


Es nem ezt irtad le a kerdesedben, aztan csodalkozol, hogy nem a neked tetszo valaszt kapod...

2018. febr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
bocsanat en azt hittem egyertelmu voltam hisz nem azt irtam hogy vegan
2018. febr. 1. 23:10
 10/28 anonim ***** válasza:
79%

A vegetáriánus alatt tipikusan az ovo-lacto vegetáriánust értik, így a kérdező teljesen jól kérdezett.

Ha azt akarja írni, hogy vegán, akkor azt írja,hogy vegán. Bele lehetne menni, hogy a vegán az több, mint növényi étrenden levő, de ez az átlagembernek már úgyis magas. Az átlagembernek, ha egy hangyányit képben van, a vega az a (potenciálisan) ovo-lacto vega. Ha nincs képben, vagy önjelölt álvega, akkor még a hal is benne lehet, de az nyilván nem vega, hisz húst, állati testet eszik. Semivegának se nevezném, mert az ember nem tud félig megölni egy állatot... Az nem vega és kész.

2018. febr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!