Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A sajt vegetáriánus étel?

A sajt vegetáriánus étel?

Figyelt kérdés
azt hallottam hogy a parmezán sajtban van valami ami a szarvasmarha gyomrabol nyerik ki(?) tudtok meg egyeb ilyen informaciokat? van-e masik ilyesmi sajt? Ti mennyire fogyasztotok vegetarianuskent sajtot?

2018. febr. 1. 20:43
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
tevedesek tortenhetnek en megertem az elso 3 valaszolot aki kicsit felreertelmezte a kerdesemet, en nem voltam eleg pontos
2018. febr. 1. 23:11
 12/28 anonim ***** válasza:
60%
A vegetáriánus szó növényi étrendet jelent és csak a hülyék hiszik, hogy a növényi étrend tejet meg tojást jelent... nem véletlenül találták ki azt a lakro ovo csavacskákat a szó elé... hanem, hogy tudd értelmezni, hogy most nem egy 100% növényi étrendű emberrel állsz semben.
2018. febr. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
47%
A semi vega is az étremdet jelöli, nem pedig az állat megölésének módját... pont az ilyen félkretének keverik össze az emberek fejében a szavak jelentését... inkább fogd be.
2018. febr. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
78%

Vegetáriánus: 100% növényi étrend

Ovo vegetáriánus: növényi étrend, de eszik tojást

Lakto vegetáriánus: növényi étrend, de fogyaszt tejet

Lakto-ovo vegetáriánus: növényi étrend, de fogyaszt tejet tojást

Semi vegetáriánus: növényi étrend, de fogyaszt sovány húsokat

Pescetáriánus: növényi étrend, de fogyaszt halat

Flexitáriánus: növényi étrend, de néha néha fogyaszt húst is...


Vegan: egy külön életforma, amiben vegetáriánus étrended van, de ezt kiterjeszted minden másra, nem veszel bőr cipőt, lószőr ecsetet, de cirkusznak se mész a közelébe...

Az igazi vérveganok nem vega kajával etetik a kutyájukat, hanem nincs kutyájuk.


Egyik sem kamu irányzat, vagy divat irányzat.. mindegyik szó/szókapcsolat pontosan jelöli a jelentéstartalmat... amíg nem jön egy félkretén, aki erőszakosan megváltoztatja mert neki úgy tetszik.

2018. febr. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
65%

Sosem értettem az ilyeneket, neked kell meghúzni a határt és eldöntetni mi fér bele.

Ha állatvédelmi okokból nem eszel húst ,akkor szerintem a sajt is megfontolandó,hogy tiltólistás legyen, undorító az egész tejipar,ugyanúgy kizsákmányolják és kínozzák az állatokat.

Neked kell meghúzni a határt,hogy mi fér bele és mi nem, nézz utána mit hogy gyártanak ha állatvédelmi okokból nem eszel.

Ha más okokból nem eszel húst,akkor szerintem mehet nyugodtan a sajt,tojás,tej stb.

2018. febr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
68%

ezer féle vegetáriánus létezik. az egyik semmiféle állati eredetű dolgot nem eszik. a másik eszik tejet, tojást, ilyesmit, de nem eszik húst, halat. de olyan is van, aki húst nem eszik, halat meg igen...... szóval na.

melyikre gondolsz?

2018. febr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
76%

Itt sokan keverik a vegetáriánus jelentését a VEGÁNNAL!

Minek okoskodik az, akinek nincs fogalma? :D

2018. febr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
67%
Ez a kérdés jól mutatja, hogy mennyire nincs értelme csupán "vegetariánusnak" lenni vegán helyett.
2018. febr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Pedig vagyunk sokan, akik a növényi étrend mellett a saját egészségünk miatt döntünk, de közben totál hidegenhagy, hogy állatokat mészárolnak le a világban... miétr ne lenne értelme nem vegannak lenni... ha nekünk így jó, akkor nekünk van értelme.
2018. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk, mert a tojás és a tejtermékek nem jók az egészségednek.
2018. febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!