Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok és vegák! Mennyi...

Vegánok és vegák! Mennyi magvat szoktatok beszerezni egy hétre?

Figyelt kérdés
Kezdő vegán vagyok, és még nem vásároltam magvakat. Arra is kíváncsi lennék, hogy ti hol szerzitek be?

2018. febr. 16. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem eszek magvakat. De bioboltokban biztos találsz.
2018. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

A párommal, ha nem is vagyunk vegák az évi pár húsfogyasztásunkkal, de a vega étrend a normális nekünk és elég sok magvat fogyasztunk (amúgy sok évig voltunk vegák, ha ez bármit számít). Gabonát és olajos magvat is. A házban mindig van pár hónapra való, jobbára tartós élelmiszer, ez szinte kizárólag magvakat jelent.


A szimplábbakat meg lehet kapni jó áron boltban, zöldségesnél, a többit piacon (direkt kimérős magvakat áruló helyen) vagy webáruházból vesszük.


Változó, mennyi mag kell. Mit eszel még, mekkora a kalóriaigényed... Nálunk 5-15 dkg/nap/fő az olajos mag fogyasztás, a gabona nálam tipikusan napi 0-2 dkg (de néha megugrik), a páromnál napi 10-30 dkg.


Nyilván van, aki sokkal kevesebb magot eszik, főleg, ha csak vega. A kulcsszavakban írtál olajos magvakat, nos, azt kevesen eszik akkora mennyiségben, mint mi. Nem is szokták ajánlani, de engem még nem győztek meg, az olajos magvak adatai elég bizonytalanok, ami pl. a fitátokat illeti, amúgyis be kell vinnem valamiből pl. a kálciumot. Az olajos magvak tápanyagdúsak és általában finomak is.


A kendermagot sajna nem ismerem, nekem drága és felesleges, de ha vegán lennék, én is megismerkednék vele, igen vonzó a cikkek alapján (bár a cikkek a legtöbb zöldségről olyanokat képesek regélni, hogy épp hogy a világbékét nem hozzák el...).

A gabona nálunk inkább csak kalóriaként van jelen, de azért 1-2 tápanyagot tekintve fontosabb szerepe is van s neked vegánként a komplettálásban is segít. De erről neked kell többet tudnod, én növényi étrendű napjaimon sem eszem sok gabonát.

2018. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
En csak siman vegetarianus vagyok. Nem szoktam magvakat enni, de dm-bol lehet szerezni. Szerintem bioboltokban, tescoban is.:)
2018. febr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát, mi nem hére szoktuk beszerezni, csak van pár fajta olajos mag, ami mindig van itthon. Ha elfogy, veszünk még, ennyi.

Lenmag és szezámmag olcsó és lassan fogy, dió is viszonylag lassan, a kesu és a mogyoró az, amit gyakrabban kell vásárolni, talán hetente egy 20 dekát eszünk meg mindkettőből, és ketten vagyunk. Ha készítünk házi pesztót, akkor ahhoz szokott kelleni kb 10 deka mandula v fenyőmag (bár aranyárban mérik), az nyilván akkor ahhoz az étkezéshez felhasználásra kerül mind.

A párom néha szeret enni pisztáciát, de csak ritkán szoktunk venni, ha eszébe jut hogy jaj, de megkívánta :)


Egyértelműen a Lidl-nek vannak a legjobb árai ilyen dolgokban, a dió az egyetlen amit ismerőstől veszünk, kb 2000 ft/kg áron. Ha szeretnél kicsit extrábbat, szokott lenni a Lidl-ben ilyen 200 grammos mézes-sós bundába vont kesu és mogyoró vegyesen, ISTENI finom :) (ráadásul azt hiszem csak 700 forint). A kimérős verziókat vesszük legtöbbször, amiből csak lehet, azok a legolcsóbbak.

2018. febr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100-200g fogy el plusz a kesu vagy makadám is amiből sajt lesz, az változó.
2018. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hú, mogyoróból néha 500-1000 gr imán elfogy egy héten - ketten vagyunk -, mert én zacskószám eszem :D
2018. febr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem sokat, mivel én high carb vegan vagyok.

Hipermarketektől a bioboltokig bárhol belehet szerezni őket.

2018. febr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vega vagyok és nem értem a kérdést :D


Tescóban, Lidl-ben, Sparban, mert ezekbe járok főleg vásárolni. Honnan kellene beszerezni a magokat még? Madáretetőkből?

2018. febr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat!
2018. febr. 16. 21:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Napi 20gramm chiamag

20gramm lenmagpehely

20gramm tökmag

20gramm dió

2018. febr. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!