Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Minden érdekel a vegetarianizm...

Minden érdekel a vegetarianizmusrol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában azt vettem észre hogy a hustol fordul egyet a gyomrom..hal,tojás,tejterméket sziveseb fogyasztok és jol is esik,csak hust ne kelljen ennem..igazábol a lehetöségek tárháza érdekelne,hogy mit fogyasztotok,hol szerzitek be az alapanyagokat,föként ugy,hogy semmilyen hiányállapot ne lépjen fel

Nem divat majmolo vagyok,csak érdekel,és annak a szavára szeretnék adni aki ebben éli mindennapjait


2018. márc. 16. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak húsmentes időszakaim, tökfőzelék, olajos magok, bab, teljes kiörlésű kenyerek, juhtúró és meggyes piskóta!
2018. márc. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2018. márc. 16. 14:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha halat, vagyis húst eszel, nem vagy vega, de persze ez nem baj, csak úgy egészen más az étrended, mint egy vegáé. Igaz, a vega étrendek is elég drasztikusan eltérnek :)


Mivel eszel állati termékeket, szép változatosan táplálkozva olyan nagy odafigyelésre nem lesz szükséged, mint egy korlátozottabb étrendnél.

Gondolom, zöldséget is eszel :) Csak mert van vega, aki utálja a zöldséget, na az necces.

Az olajos magvak is jó tápanyagforrások...

2018. márc. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igen eszem halat,nem is szeretném magam vegának nevezni,mert egyrészt ennek nincs valoságalapja és nem csapok be senkit,másrészt sose tudhatom hogy holnap épp mit kivánok meg,mit fogok megenni

Igazábol arra vagyok kiváncsi,hogy egy nagyon hülyén fogalmazva és ezért bocsánat,milyen kivitelezni egy ilyen sokak szerint szélsöséges táplálkozást

2018. márc. 17. 04:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, én is eszem halat, azaz pescaterianus vagyok, de mivel évente kb 2-3 alkalommal eszem halat, az étrendem többnyire vegetáriánus. Mire vagy kíváncsi? A köret tk tészta, rizs, quinoa, bulgur stb és hozzá mondjuk egy csicseriborsó curry, vagy chili sin carne, vagy bármilyen szószban babfélék, lencse stb. vagy tofu (tamari szószban megforgatom) párolt zöldséggel.

Amúgy meg tk kenyér túróval vagy körözöttel vagy vega "májkrémmel" és zöldségekkel, vagy pita humusszal vagy padlizsánkrémmel stb Jók még a különböző rakott, csőben sült zöldségek is, raguk, gomba pörkölt, lecsó stb.

Ha fogyasztasz tejterméket is, milyen hiányállapottól tartasz?

2018. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia! Én már lassan 5 hónapja vegetáriánus vagyok, és már kezdek váltani vegánná. Vagyis nem eszek látható tejterméket és tojást (pl. kakaós tej, puding, rántotta).

Igazából a vegaság egyszerű. Bármilyen kaja, amiben hús van, kihagyod a húst, eszel helyette sajtot/zöldséget/tofut. Ha érdekel még a téma, írj rám:)

2018. márc. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom,ezért is kérdeztem :) hisz aki benne van/volt azért csak jobban ért hozzá.

Köszönöm a hasznos válaszaitokat,ment a zöld kéz :)

2018. márc. 22. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!