Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetarianizmusról fogok...

A vegetarianizmusról fogok prezentációt tartani mindenevő étrendű embereknek. Vannak ötleteitek a megközelítéshez, kérdéseitek a témával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A feladat abból áll, hogy érdekes kérdések feldobásával közelítsük meg a témát. Mivel én magam vegetáriánus vagyok, nem tudom, hogy másokat mik érdekelnek a témával kapcsolatban, milyen kérdések azok, amire szívesen választ kapnátok, és melyek azok, amik elcsépeltek, unalmasak.


A téma nem a meggyőzés vagy a bizonygatás, hanem egyfajta kérdezz-felek tényekre vonatkoztatva.


Légyszi írjatok minél többet, hogy leszűrhessem, melyek a legnagyobb kérdések, hiányfoltok a témával kapcsolatban, amire érdekes lenne kitérni.


Előre is köszi annak, aki időt szám rá!



2015. ápr. 28. 21:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

A tényeket honnan fogod venni? Kb ugyanannyi könyv szól a vegetarianizmus mellett, mint ellene...


Azt ne felejtsd el említeni, hogy a legtöbb vegán vallásiszintre emelte a vegetarianizmus.

2015. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%
A legtöbb kérdés arról fog szólni,hogy vegetáriánusként hogyan pótolod a csak húsban található illetve zsírban oldódó vitaminokat. Felvetődhet az életkor kérdése is,hogy pl. gyereknek a fejlődő szervezete mellett engednéd-e.
2015. ápr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Statisztikákból (pl. a számukra és az indokokra vonatkozólag) és dietetikai publikációkból (az egészségügyi vonatkozásokra).


De ha kérdést is írnál, ami téged érdekelne, annak örülnék.


A másodiknak köszönöm.

2015. ápr. 28. 21:52
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

Milyen hatással van ez az életmód az egészségre?

Hogyan helyettesíthetők a húsban található vitaminok, ásványi anyagok?

Hány állat életét menti meg egy ilyen életmódot folytató ember?

(Vega vagyok ennyi jutott eszembe)

2015. ápr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%

Miért vagy vegetáriános?

Egyik napról a másikra döntöttél e így?

Volt-e olyan, hogy hiányzott a hús?

2015. ápr. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Miért lesz az ember vegetáriánus? Tények, tévhitek.


A vegetarianizmus etikai, világnézeti kérdései.


A vegetarianizmus vallási megközelítése, buddhizmus, hinduizmus.


Állatvédelem, környezetvédelem, fajizmus kérdései.


A háziállattartás, állattartás hobbiból, állatkertben tartott állatok, kérdése.

2015. ápr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

A vegetáriánusok egy része egészségügyi megfontolásból, másik része állatvédelemből hagyta el a húst. Ezek milyen arányban vannak? Lehet-e tudni, hogy eredetileg melyik okból alakult ki a vegetáriánus táplálkozás?

Akik állatvédelem miatt vegetáriánusok, azok általában felkészülten fognak bele, tehát tudni szokták, hogy mivel tudják helyettesíteni a húsban levő értékes dolgokat?

Van-e arra vonatkozó statisztika, hogy a vegetáriánus táplálkozásra átállt emberek mekkora része tért vissza a húsevéshez, és lett-e valamilyen egészségügyi következménye? Akár pozitív, akár negatív.

2015. ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

amit fel szoktak hozni a húsevés mellett:

B12, vas, kálcium

vegán vasemberek, testépítők példája

ekcémás csecsemőnek a hosszú szoptatást ajánlják, ha az anya nem tudja, mástól kell szerezni anyatejet, lehetőleg vegán anyától. vagyis: vegán nő is tud szoptatni, sőt....

2015. ápr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Elég felkészültnek érzed magad a témában? Mert ha nem, két perc alatt szétszednek. Sajnos a buta kérdésekből, "érvekből" több lesz, az se érjen készületlenül (pl. a növények is éreznek, akkor azt sem ehettek.) És nyilvánvalóan (és azt jogosan) felvethetik, hogy a tej és tojástermelés is szenvedést okoz az állatoknak, és ugyanúgy vágóhídra kerülnek. Én a témában (etika, vegetarianizmus, veganizmus, állati jogok) már vagy 50 könyvet olvastam angolul, németül; előadásokra is járok, ennek ellenére még sok kérdés zavarba hozna. Szerintem csak akkor tartsd meg az előadást, ha felkészültnek érzed magad mindenre. Ha nem, akkor még várj vele, és próbálj minél többet olvasni idegen nyelven is erről. Nem kioktatás a válaszom, csak egy tanács. A mindent evők néha elég kötekedőek tudnak lenni a vegákkal.
2015. ápr. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nagoyn jókat írtatok, köszönöm.


Ilyesmi felépítésre gondoltam ez alapján:

1. Maga a vegetarianizmus és annak alfajai (mit jelent, mit foglal magában és mit nem - pl. sokan a peszketáriánusokat is tévesen ide sorolják)

2. Milyen megfontolásból vagy indíttatásból lesz valaki vegetáriánus, ezek statisztikai aránya és eloszlása a világban

3. Egészségügyi vonatokozatai, pozitív és lehetséges negatív oldalai (veszélyei, amennyiben egyoldalúan étkezik az ember).


A témában felkészültnek érzem magam, 15 éve követem ezt az "életformát" vagy táplálkozási módot és aktívan követem a fejleményeket tudományos oldalról. Mondjuk biológus nem vagyok, ezért nyilván érhetnek olyan kérdések az egészségügyi oldalával kapcsolatban, ahol maximum a WHO vagy más szervezetek álláspontjára tudok hivatkozni, mert én magam nem értek hozzá eléggé annyira, hogy saját álláspontot foglaljak.

2015. ápr. 29. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!