Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a vegetáriánus, illetve a vegán étkezésről? Mennyire egészséges hosszabb távon? Én mindenfélét eszek, viszont érdekel, ki mit gondol róla.

Figyelt kérdés

2017. dec. 17. 13:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
15%

Hulyesegnek tartom az etellel valo szorakozast. Ket dolog van a vilagon eves szempontjabol, Vannak eheto dolgok, meg vannak mergezo dolgok. Nincs tobb kulonbseg. Magyarul tehat minden ehetot meg lehet es meg kell enni, a mergezoeket ertelem szerint ki kell hagyni.

Az, hogy az adott korokban eppen milyen divatiranyzatok vannak, ez mind baromsag es csak is az adott kor ideologiajat mutatja.


Regen mindenki zsirral fozott es zabalta a cukrot. Akkor is mindenki elt eldegelt szepen ... utana kitalaltak, hogy fuj egeszsegtelen, inkabb olajjal fozzunk ... termeszetesen mindenki atallt az olajra ... mostansag mar az olaj sem jo ... stb (es ez szinte mindenre vonatkozik).

Persze mondhatnank, hogy ahogy valtozik a tudomany, de ez igy nem igaz. Regebben egeszsegesebbek voltak az emberek, pedig allitolag rosszakat ettek.

Ma mar mindenfele ideologia alapjan turkalunk az etelben, mar mindenmentesnek kell lennie ... milyen erdekes, sok az allerias, az intollerans bizonyos dolgokra es amugy is mindenki a bolcsek kovet keresi, hogy jobban erezze magat (pedig ugyebar mar piszkosul egeszsegesek a dolgok).

Kamu az egesz.

Meg egyszer mondom: eheto es mergezo! ... minden mas hulyeseg.

2017. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
58%

A legegészségesebb és legtudatosabb életmód a vegán de már a vegetarianizmus is egy nagy lépés az egészség és a környezetvédelem szepontjából.

A hús elhagyásával rengeteg rákos megbetgedés szív és érrendszeri betegség esélye a felére csökkenthető az egészségügyi világszervezetek szerint.

Az amerikai, kanadai és brit dietetikusok egyesülete szerint pedig minden életkorban optimális egészséget biztosít a vegán étrend ill a vegán gyerekek vitamin és ásványianyag bevitele magasabb a mindenevő kortársaikéál.

2017. dec. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
32%

A kiegyensúlyozott vegyes táplálkozás tartozik a legegészségesebb és legtudatosabb életmód körébe. A hús-

és zsírfogyasztás ennek a keretében, megfelelő életvitellel nem növeli sem a rákos, sem a szív-érrendszeri megbetegedések kockázatát, a csak növényeken alapuló étrend viszont az előnyei mellett számos hiánybetegséget, ill. a káros anyagok (nitrát, ólom, szalanin, goitrogének, fitátok) révén súlyos, esetenként életveszélyes állapotot hozhat létre. A magam részéről a leírtak miatt nem tartom követendőnek, de nyilván ha vegánt látok vendégül, akkor ehhez igazodom a menüt illetően. Szeretem a jó ételeket, és jól is készítem őket, akár vegán, akár nem.:-)

2017. dec. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
31%

Húst soha nem enni sem jó, de az sem ami ma megy, hogy húst hússal és minden étkezéshez húst. A hús mellett pedig minden más csak köret.


Tudjátok hogy ettek az emberek a világtörténelem 99%-ában húst? Csak ünnepnapokon, vagy heti egyszer vasárnapi ebédkor.


Most sajnos a legtöbb ember húst hússal eszik, egy tőlük nem sokkal okosabb (de magát annak képzelő) kisebbség pedig erre a másik szélsőséges módon reagál, vagyis hogy soha nem eszik húst. Lehetne enni húst, de csak módjával, mértékkel. Manapság már az is nagy szó, ha valaki csak napi egy étkezéskor eszik húst, de mondom, simán vissza lehetne térni oda, hogy csak heti egyszer eszünk + még ünnepekkor.


Biológiailag pedig mindenevő az ember. Se nem húsevő ragadozó, se nem növényevő. "Mindent" meg tudunk emészteni, fel tudunk dolgozni.

2017. dec. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%
Tigris baratom nem is eszik mast mint hus :) Orca testverem sem eszik zoldseget soha :D Leo szomszedom sem legel a szvannakon ... nem is ertik mia a baj a husevessel.
2017. dec. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
8%
Jaaaa tudom!? Ma mindenki paleo :) Hat akkor elarulom ... az osidokben mindenki leginkabb hust evett (mar ha letudta vadaszni), nem volt meg novenytermesztes, nem volt allattartas ... vadaszat volt es hus.
2017. dec. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%
Tuz sem volt, csak kesobb ... novenyeket meg nem ismertek azt sem tudtak mit lehet megenni, csak a hust.
2017. dec. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
21%

Márpedig mondhattok akármit, én nem fogok undorral ételt enni. Úgy eszem, ahogy nekem jó, bár szolid vagyok, mert eddig mindig mindenevő voltam, a vegán étrend vonzó, de még tanulnom kell hozzá s főleg eldöntenem, akarom-e azt. A saját erkölcsi kódexem szerint elmegy, amit én csinálok.


Nos. Semmi bajom sem a húsevéssel (bár jobb lenne, ha kevésbé enne feleslegesen ennyi húst az emberiség - túlnépesedünk vazz, ebből éhínségek lesznek, pedig van elég föld még, de a hús sokkal többet igényel, mint a növényevés, illetve az állatkínzást sem tudom elfogadni, bármennyire is hű de baromira önző, hedonista és erős lények vagyunk), sem a vega vagy vegán étrenddel, amennyiben figyelembe vesznek pár szempontot egészség és etika terén. Nem a hús jelenléte határozza meg, hogy egy étrend egészséges vagy sem. Nálunk most házi nyúl van itthon, szerintem kifejezetten egészséges cucc, a mézessütinél lényegesen jobb még más számára is, nekem pedig különösen. De minden hónapban azért nem enném, egyéni okokból. Akkor inkább legyek vega megint sok évre, az teljesen OK.


Emberfüggő, kinek milyen étrend való. S ahogy már írtam, pusztán a hús mit se jelent. Az egyetlen elem. Mit eszünk hús nélkül? Lekváros tésztát vagy zöldséges kölest, illetve vegaként zöldséges rántottát? Nem mindegy.


Személy szerint szénhidrátszegényen kell étkeznem s fontos számomra az alapanyagaim minősége. A feldolgozott termékeket kerülöm. Az, hogy van-e benne hús vagy nem, mit sem változtat az étrendem egészségességén, amíg nem túl sok a hús, mert az nem fizikailag elég ártalmas rám nézve, iszonyúan elegem tud lenni a legjobb húsból is. S én még szeretem a jó húsokat, van, aki utálja őket, az nyilván legyen vega, nem veszt semmit, sőt.

2017. dec. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
55%

3. Az ugye mem zavar hogy a növényvédő szerekből egy állati termékben 20x annyi van mint amit közvetlenül megeszel a növénnyel ill. Hogy bizonyos szerek emberi fogyasztásra termelés kor nem alkalmazhatóak de az állati takarmányban igen és ugyanúgy felszívódnak a húsban tejtermékekben?

Az meg gondolom főképp nem zaklat fel mennyi antibiotikumot hormont meg GMO-s tápot nyomnak az állatok a amit aztán te vígan elfogyasztasz ?


Mindemellett valaki elárulhatná már milyen hiánybetegségektől kellene rettegnem amik még így több mint egy évtized után nem jelentkeztek nálam.


A tudomány mai álláspontja szerint NINCSEN olyan tápanyag amit ne lehetne bevinni növényi forrásból de ha te tudsz ilyenről kérlek világosíts fel!


Hülyére röhögöm magam mikor beköpitek hogy hiánybetegségek és ha rákérdezünk mi köpni nyelni nem tudtok mert minden infót amit a táplálkozásról tudtok valamilyen legalja bulvárportálról lestetek el.

2017. dec. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
43%

19. Hol írtam hogy gyűlölök bárkit is? Ez valahogy a ti fétisetek hogy titeket biztos lenéznek mások.


Én LESZAROM ki mit eszik de attól kifutok a világból amikor nem tudja megmondani mi a baja és téves információkkal dobálózik vagy egyenesen olyan hazugságokat ír hogy a vegánság életveszélyes.


A buta embereket mint a 3., valóban lenézem de nem azért hogy mit eszik és mit nem!

2017. dec. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!