Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Igaz az hogy a vega/vegán...

Igaz az hogy a vega/vegán élet drága?

Figyelt kérdés
Mert én sokat olvastam utánuk és már szeretnék szépen lassan leszokni a husról aztán lehet hogy a végén még vegán is leszek, de viszont ahhoz hogy minden tápanyagot, vitamint be tudjak vinni, olyan dolgokat kell venni amikben van és ezek nagyon drágák. Ti hogyan kivitelezitek ezt, vagy milyen tippeket tudtok?

2018. ápr. 15. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem drága. Szezonális, piaci zöldségek-gyümölcsök. Száraz hüvelyesek, sok gabonaféle, némi olajos mag. Csak ésszel kell csinálni, nem avokádós quinoa salátát enni gránátalmás rizstejszínhabbal, és kerülni a drága félkész kajákat (mind meg lehet csinálni otthon is). (két főre heti 8000 Ft a kajánk - vegán étrenden)
2018. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

Nem az. Rengeteg növény igen olcsó s ez nincs összefüggésben a tápanyagtartalmukkal... Nem tudom, milyen nagyon drága dolgokra gondolsz, de ez nem így szokott működni. Bármilyen tápanyag miatt aggódom egyes korszakaimban (korlátozó étrend szálkásítással, nehezebben jön össze, ami kell, mint máskor), mindig olcsó ételekbe futok bele, hogy az jó forrás hozzá... Spenót, földimogyoró, szezámmag, ilyesmik. Kétlem, hogy muszáj lenne luxuscikkeket venni a megfelelő tápanyagbevitelhez... Végső esetben az ember fog egy jó kiegészítőt, az sincs azért aranyárban.


S csak mert valaki nem vega, még nem fog sokkal jobban állni a tápanyagbevitellel.

Nem véletlenül szed kiegészítőket a tápanyagbevitelre odafigyelők többsége, akármennyire is nem vega.

2018. ápr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

A zöldség olcsóbb mint a hús. A kórházi költségek teszik drága mulatsággá a vegánkodást. Épeszű ember ilyet nem csinál. A volt párom majdnem belehalt. Lefogyott 176 centihez 42 kilóra,illetve rengeteg hiánybetegség alakult ki,mert a legdrágább szójában meg hús állagú cuccban sincs olyan állati zsírsav meg stb amire az emberi szervezetnek szüksége van.


Ha egy ragadozónak adunk csak zöldséget az belehal,szerencsére az ember mindenevőként toleránsabb,de akkor is nagyobb beteg lesz. Ahogy a csak húsevéstől is lehet skorbutot kapni a vitaminok hiánya miatt.


Nőként ráadásul a gyermekedet se tudod majd így kihordani. Nem azért mert drága a kókusztej a cumisüvegbe,hanem veszélyeztetett terhes lennél vagy spontán vetélnél a tápanyaghiány miatt.


Számomra hihetetlen egyesek miért sanyargatják magukat. Bár olyat is láttam már hogy valaki vasat,falat,mosóport evett.


És most fogadjunk úgy le leszek pontozva hogy átcsúszok minuszba.

2018. ápr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem, dehogy.


Ami drága, az mint a mindenevőknél is: a késztermékek. A vegán kész italok/tejek, joghurtok, tejszínek, pudingok, készételek, krémek, stb. drágák.


Ha készítesz házilag mandula vagy kesutejet, az fillérekből kijön, sokkal fehérje és vitamindúsabb, mint a bolti. Ebből az alapól pedig elkészítheted a többi terméket.


De én úgy, hogy nincs mindig kedvem otthon készíteni, és veszek néha késztermékeket is sokkal olcsóbban kijövök (régen a férjem evett húst, mára már nem, nagyon érezhető a különbség pénzben).


Nyáron elég kb. 2 hetente elugrani a boltba pár dologért, meg a kertben megterem minden, igaz, sokminden tavasszal és ősszel is van, télire pedig szoktam eltenni.


Elsősorban szezonálisan főzünk, ami sokkal olcsóbb. Tehát nem veszek paradicsomot, paprikát, amikor nincs szezonja, vagy csak nagyon ritkán stb., megvárom amíg lesz a kertben - de ha a piacon vásárolsz ugyanilyen módon, az is sokkal olcsóbb.


A növényi fehérje források pl. gabonák (rizs, árpa, köles, zab, amaránt, chia, quinoa stb.), tészták, hüvelyesek (bab, borsó, csicseri, stb.), olajos magvak (mandula, mogyoró, dió, tökmag, napraforgómag, szezámmag, stb.), teljes kiőrlésű kenyerek - otthon sütve; egész évben egyenáron, olcsón elérhetőek, és eltarthatóak.

2018. ápr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, az én vegán ismerőseim egészségesebbek, mint sok húsevő. Nem drágább, viszont többet kell foglalkozni az ételekkel, mert ugye nem lehet csak nyers répán meg kuszkuszon élni.

Szerintem keress vegán életmóddal foglalkozó oldalakat, bloggereket, sokan foglalkoznak ezzel fészen, instán, mindenhol. Recepteket is osztanak meg.

2018. ápr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Előző, csak mert a párod koplalt, még nem rossz a veganizmus. Emberek izmot építenek és évtizedekig vígan élnek, s bizony szülnek és olykor vegán gyermekeket nevelnek (nyilván nem kókusztejet adnak neki bébiként, aki buta, inkább ne legyen vegán)...


Nem is értem ezt a nagy ellenállást a vega és vegán életmód iránt: kismillió példa van rá, hogy simán lehet egészségesen élni így is. Bár az ember jó az nbecsapásban...


Mondj egy "állati zsírsavat", ami kell az embernek... Zsírsav kell, de az a növényekből is simán bevihető, rengeteg zsírdús növény van.

2018. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

"legdrágább szójában meg hús állagú cuccban sincs olyan állati zsírsav meg stb amire az emberi szervezetnek szüksége van."



Nevezd meg szerinted mely zsírsav nem található meg a növényi ételekben - főleg hogy a növényi ételek főleg telítetlen és többszörösen telítetlen (jó) zsírsavakat tartalmaznak, omega 3-6-9 zsírsavakból is nagyon sokat.

Az állati termékekből ezek javarészt hiányoznak, cserébe viszont tartalmaz az állati zsír TERMÉSZETES MÓDON transzzsírsavakat, (pl. vaj), koleszterint, és káros, telített zsírsavakat.


"Ha egy ragadozónak adunk csak zöldséget az belehal,szerencsére az ember mindenevőként toleránsabb,de akkor is nagyobb beteg lesz. Ahogy a csak húsevéstől is lehet skorbutot kapni a vitaminok hiánya miatt."


Épp ez a lényeg, hogy az ember képes tökéletes egészségben élni mindenféle állati termék nélkül, ahogy azt már számtalan kutatás alátámasztotta.


"Nőként ráadásul a gyermekedet se tudod majd így kihordani."

Nekem ezt senki nem mondta valahogy, és számtalan MILLIÓ nőnek sem a Földön. Az Amerikai, Kanadai és Brit dietetikusoknak sem szóltak erről, melyek kutatásai szerint tökéletesen megfelelő a vegán étrend minden életkorban, a terhességtől kezdve a szoptatáson át, a csecsemőkorig és időskorig.

A német tudósoknak sem szóltak, főleg hogy Németországban most nyitják meg az első vegán óvodát :)


"Nem azért mert drága a kókusztej a cumisüvegbe,hanem veszélyeztetett terhes lennél vagy spontán vetélnél a tápanyaghiány miatt."

Ezt a butaságot a tökéletes vérképemmel inkább nem is kommentálom.

Főleg, hogy egyáltalán nem vagy tisztában az emberi szervezet működésével - elvetélni csak akkor tudsz rossz táplálkozás miatt, ha teljesen alultáplált vagy, túl keveset eszel egy nap. Minden ellenkező esetben előbb a magzat kapja meg az összes vitamint, és az anya szervezetének nem marad. De a magzat az első, terhesség esetén a szervezet automatikusan oda irányítja a szükséges tápanyagokat, nem az anyához.


"Számomra hihetetlen egyesek miért sanyargatják magukat. Bár olyat is láttam már hogy valaki vasat,falat,mosóport evett."


Nem sanyargatás ez, hanem egy egészséges, teljesértékű, boldog élet, abban a tudatban, hogy nem ártok a szükségesnél többet a bolygóknak és más élőlényeknek. Sok finom, változatos étellel.

2018. ápr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem pont higy sokkal olcsóbb az észrevételeim alapján.
2018. ápr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
#3: a párod valamit nagyon elrontott, olyat aminek semmi köze a vegánsághoz. Második vegán terhességünk/gyerekünk után ne akard már bemesélni hogy bármi bajt okozna a vegánság. Sokkal egészségesebbek vagyunk mint valaha! Pedig olyan nagyon azért nem figyelünk oda. Elején mindennek jól utánanéztünk, megterveztünk, stb. azóta már reflexből megy minden.
2018. ápr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A hus az etelek legdragabb osszetevoje altalaban. Innentol kezdve logikazd ki, mennyivel dragabb potolni a hust nehany olcsobb osszetevovel... A vegan elet olcsobb.
2018. ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!