Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok/vegánok!...

Vegetáriánusok/vegánok! Leírnátok mit esztek egy nap?

Figyelt kérdés

Ti fogytatok vagy híztatok mióta nem esztek húst?

Milyen változásokat tapasztaltatok?

Minden érdekel, koszi a válaszokat!



2018. ápr. 3. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Ez a mai ilyen elfoglaltabb nap úgyhogy egyszerűbb dolgokat eszek. Reggelire ettem egy szendvicset 2 féle sajttal, salátával és paprikával. Ebédre zöldséges rakottat fogok enni, vacsorára meg tegnapról megmaradt feta sajtos salátát. A súlyom változott de azért mert közbe sokat nőttem 13 évesen kezdtem most vagyok 25 úgyhogy ebben nem tudok érdemben nyilatkozni. Változás annyi hogy könnyebb a gyomrom mert nem eszek olyan nehéz ételeket mint eddig. Könnyen emésztek. Talán jobb olyan választ olvasni aki felnőttként lett vega mert érdembelibb választ tudnak anni súly kérdésben.
2018. ápr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Vegetárianus: reggeli. Cikória kávé tejjel, pirítós margarinnal. Uzsonna: teljes kiőrlésű kifli. Margarinnal, kecskesajttal, rukkolaval, napraforgó maggal és suezammaggal töltve. Ebéd. Kukorica kása snidlinges.túróval és rokkolaval. A.vacsorát még nem tudom. Vagy az ebéd maradéka lesz vsgy sütőtök krém leves.
2018. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%

Én 20 éve lettem vegetárianus. Elég sokat fogytam de ez nem csak ennek a következmenye, hanem, hogy elköltöztem nagymamámtól aki nagyon zsírosan főzött és.rengeteg édességet is ettem akkor. Én már nem emlékszem milyen volt régen, csak arra, hkgy a mindjárt szétrepedek érzés nincs étkezések után

Viszont negatív tapsztalatok is vannak. Allandó vas hiány

Cink hiány. Gyakori hajhullás, bőr és köröm problémák. Ezért 2 éve elkeztem a halat visszavezetni a táplalkozásomba

Azóta nincs gondom.

2018. ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

6 éve nem eszem húst.


Súlyom nem változott, de nem puffadok, nincsenek gyomorfájdalmaim, a székletem normalizálódott.


Gyakorlatilag mindent megeszek, csak hús nélkül. Párom húsevő, ő kap húsos dolgot, én meg az enyémből kihagyom.


Nem nagy kunszt, és még csak kétfelé sem kell főzni, pl. a pörköltből szaftot eszem nokedlivel, magamnak rántok ki pár gombát, karfiolt pluszban, rakott husinál meg eszem krumplit, sajtot, zöldséget.

2018. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Én ugyan nem mondom magam vegának, mert nagyon ritkán eszem húst, de zömében húsmentesen táplálkozom. Pont ezért a súly változást nem tudom megmondani, de ha étel ötletet keresel én ilyesmiket eszek


Reggeli:zabkása gyümölcsökkel, túró joghurttal és mézzel, műzli ezek variálása


Ebéd: Főzelékek, zöldséges tészta (ma), gombapörkölt, krémlevesek, zöldséges tócsni, ilyesmiket szoktam általában


Vacsora: ma camambert sajtos szendvics lesz és gyümölcs

2018. ápr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

8 évig voltam vega, majd áttértem az évi párszori húsevésre. 9 hónap húsmentesség simán elképzelhető, gyakori húsevés kizárt. Úgyhogy a legtöbb napom most is vega. Gondoltam rá, hogy visszatérek, de a rokonok miatt sokkal kényelmesebb így s így is sokkal etikusabb az étkezésem, mint vega koromban, mivel bolti tojást nem eszem és a tejtermékeket minimalizáltam.


Mindig ugyanúgy híztam, mint előtte (amíg jobb életmódra nem váltottam s nem fogytam egy csomót), nincs semmi összefüggés. Igaz, sosem ettem sok húst, de kétlem, hogy az befolyásolni tudná ezt.


Semmilyen változást nem tapasztaltam, leszámítva, hogy nagy megkönnyebbülés volt elhagynom a heti többszöri húsevést (heti egy csirkés ebéd, a többi ebéd addig is vega volt, néha virsli, parízer). Nem tartom egészségtelennek a minőségi húst, de ha nem muszáj, inkább ne együnk ilyesmit, megvannak az előnyei. Már ha anélkül is bevisszük, amit kell, ami könnyű, de van, aki ízlése vagy tudatlansága folytán mégis elrontja még az ovo-lacto vegaságot is.


Innentől lehet, hogy túl személyes lesz és nem feltétlenül érdekes számodra, nem tudhatom.


Változó, mit eszem. Ma szénhidrátosabb volt a napom, mivel zöldborsófőzeléket ettem rizses "mandulatejföllel", egy kis szelet kenyérrel (tönköly, szinte teljesen tk és roppant finom), szezámropogossal, valamint tojással. Egy falat kávés jégkrém, kókuszos golyók, fagyasztott meggy, kókusztejes kávé, egy apró csokibirka, földimogyoró zárta szokatlanul tojásszegény (kb. 2.5 darab) s kivételes módon nyers zöldséget nem tartalmazó ebédemet. Más étkezést nem tervezek, nekem így ideális minden fontos szempontból.


Egy szigorúbban diétás napomon van kb. 8 tojás, némi nyers zöldség, esetleg parányi zöldségétel (nem szállhatok el a szénhidráttal. ja, ami másnak egy nagy adag, az nekem kóstoló, ha a kedvenc zöldségételeimről van szó, márpedig sok ilyen van), némi zsír, némi olajos mag, minimális gyümölcs s ami még jön, de óvatosan. Hasonlóan néz ki egy ideális súlytartó nap is, csak több a zsír és a zöldség is. Tömegeléskor pedig még több lesz a zsír, de az még a jövő szirénzenéje.

Aztán hogy néha bevágok 10 pogácsát vagy pár szelet kenyeret vajjal, karácsonykor pedig fél tepsi zserbót, ha elém teszi valaki, az egy dolog. Néha belefér, de az alap táplálkozásom gyökeresen más, mert az a jó nekem.

A tipikus napom az ideális és az elvadult között van, 60-100g szénhidráttal, ami elég jó kompromisszum. Nem túl korlátozó és nem esik rosszul, a kalóriaegyenlegem pedig különféle lehet, ha ügyelek. De néha többet kíván az ember, pl. mert gyümölcsszezon van :)


Növényi napokon, az eddigi eseteket nézve több az olajos mag, a kókuszzsír, a zöldség (főleg a zöldborsó, az egyetlen hüvelyes, amit preferálok, nagyon szeretek és mindig az étrendem része), a gabona, a krumpli... A tojás kiesése komoly űrt hagy maga után, valamivel pótolni kell, szója kizárt, fehérjepor csak akkor lenne, ha tartósan növényi étrendre térnék és sehogysem tudnám megoldani a fehérjebevitelt eléggé szénhidrátszegényen.


Ha még mindig érdekel, a másik családtagom étkezését is leírhatom, van kontraszt. Ő sem vega, de ő is az volt és azóta is csak évi párszor eszik húst, a legtöbb napja vega. Rengeteg gabonát eszik, sok zöldséget, némi tojást és sajtot, kiegészítésnek olajos magvakat. A nagy kalóriabevitele miatt minimális állati fehérjével sem kell félteni, még a gabonákból, zöldségből is igen sok fehérjéhez jut. A reggeli zabkásájában is 24g fehérje van s még csak 35%-nál tart a kalóriákat nézve, úgyhogy ha más lenne az ízlése, neki a növényi étrend is jó lehetne. Rengeteg sütit s más édességet eszik, ezek egy része növényi, más része ovo-vega, nagyon komoly szerepet kap a rizs és a gyümölcs, főleg a saját készítésűeknél.

Ő sem tapasztalt semmilyen változást, amennyire tudom (a vega és az évi pár húsevés közt tuti nem), de ő gyerekkorában extrém húsimádó családban élt.


Az alapétkezésünk egyszerűnek tűnhet és az is, de változatosan eszünk a megmaradt ételcsoportokból. Az olajos magvak és a zöldségek is más-más tápanyagot tartalmaznak nagy mennyiségben, mint a társaik. Lenmaggal és dióval ugyan sose vinném be a szükséges kálciumot, a mák és a szezám jobb (s nekem van tojás is, de az még túl keveset ad. sajtot alig eszem, muszáj a növényekre alapoznom).

2018. ápr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Vegán. Először fogyóztam (kalória számlálással) , akkor fogytam is, most sújt tartok. Teljesen jól érzem magam. Egészségesebb kajákat eszek, mint mindenevő koromban, tehát energikusabb is vagyok. Mai kaja:

Reggeli: gabonakávé, zabtej, magos pirítós, lencsekrém, friss zöldség

Tízórai : körte

Ebéd : Tárkonyos zöldbab leves, rakott krumpli

Uzsi: erdei gyümölcsös muffin

Vacsi (terv) : köles kása gyümölccsel

2018. ápr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Vegán:

Reggeli: zabkása

Ebéd: lencsefasírt, köret: kuszkusz

Uzsonna: gyümölcsök: alma, narancs, banán

Vacsora: tofu saláta


Szálkásító étrenddel lefogytam 9 kilót. Annak ellenére, hogy sokat eszek, nagyjából tartom a súlyom, főleg csak 1-2 kiló izom jött fel mostanában.

2018. ápr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem reggelizek


ebéd: jázmin rizs + brokkoli,sárgarépa,batáta,cukkini + ami van főzve vízben/kókusz zsírral sütve + szójaszósz/ házi majonéz(vegetáriánus) + házi magokból készült vaj (mogyoró,szezámmag,napraforgómag) + csicseriborsó/bab + saláta


vacsora: házilag puffasztott amaránt + kefir(vegetáriánus)/ házi rizstej + házi magvaj/házi nutella + banán + spenót/saláta


plusz, ha még enni akarok akkor kb ugyanazt eszem mint ebédre ezután

2018. ápr. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Mai menu:

Reggeli: Feherje palacsinta csokiszosszal, mogyorovajjal

Ebed: chilly sin carne paprikabol, kukoricabol vorosbabbol es csicseriborsobol sok fuszerrel, barnarizs, hatalmas adag salata vegyes zoldsegbol

Uzsi: alma, banan

Vacsi: hazi keszitesu hummus zoldsegekkel es lepenykenyerrel


1 ev alatt fogytam 116 kilorol 84-re, de az elmult 3 honapban hiztam 2 kilot, de megvaltam masfel ruhamerettol.

2 naponta sportolok, amit legalabb 4 km futassal inditok, majd egy teljes testes sulyzos edzessel zarok altalaban, de van hogy csak futok 10 km-t. 8 eve vagyok vegetarianus, 1 eve vegan.

2018. ápr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!