Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ovo-lakto vegetáriánusnak...

Ovo-lakto vegetáriánusnak olcsóbb lenni, mint mindenevőnek?

Figyelt kérdés
Érdekelne a vegetáriánus étrend, elsősorban spórolási okokból. Akik itt ovo-laktó vegák azok hogyan tapasztalták? Olcsóbb ez a fajta étrend attól, mint amikor mindenevők voltatok?

#növény #tojás #olcsó #tej #spórolás #hús #ovo-lakto vegetarianizmus
2018. ápr. 17. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Pont most volt egy szinte ugyanilyen kérdés: https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmu..
2018. ápr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem ezen múlik. Nekem teljesen mindegy, ovo-vega, paleo, keto vagy nemérdekelazegész étrenden vagyok, kb. ugyanannyi a költségem. Nyilván az olcsóbb elemekre fókuszálok, ha nincs rá sok pénzem, bár az a helyzet, hogy ha sok van, akkor is hasonlóan költök, mivel teljesen príma ételeket eszem luxuscikkek nélkül is (ha van is drága alkatrészem, annyit nem használok belőlük, hogy ez sokat számítson).


Én soha nem ettem mindennap húst, úgyhogy annak a kihagyása kb. semmit nem változtat, de a húsnak normál ára van (akkor is, ha kizárólag kiváló házit veszünk a családban), simán belesimul a többi költségbe. Hogy most tojást eszem vagy húst is... Kb. ugyanott vagyok. A sajt már drágít, úgyhogy ha gazdagabbak lennénk, az dobná meg a költségeket, legalábbis a párom részéről, én boldog vagyok a jelen étrendemmel is.

2018. ápr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a protein forrást nézzük, a hús drágább, mint a bab, lencse, tofu, gomba tehát olcsóbb a vegaság. 10 tojás is elég vagy egy hétig, ha nem tovább, mert nem eszem minden nap. Ha sima vegetáriánus vagy és tehéntejet iszol a mandula/rizs stb tej helyett, az is olcsóbb, bár én ritkán iszom tejet. Szóval ja, szerintem jobban megéri, de azért figyelmeztetlek hogy normálisan kell enni, csak anyagi okokból átállni felelőtlen és buta döntés. Lehetsz úgy vega hogy majd kicsattansz az egészségtől és lehetsz úgy vega, hogy péküsütiken meg tésztán élsz, az nem egészséges.
2018. ápr. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, én lakto-ovo vagyok, de a párom mindenevő.


Ha csinálok két ugyanolyan ételt, csak az enyémet pl. helyettesítem hüvelyessel, akkor is olcsóbban jövök ki, mint az ő husis verziójával.

2018. ápr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy milyen fajta húsról beszélünk egy mindenevő esetében. Ha pl t-bone steakről akkor nyilván olcsóbb vegetáriánusnak lenni, de ha nem akkor már nem feltétlenül...
2018. ápr. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen
2021. ápr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!