Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Romániában könnyebb vegetárián...

Romániában könnyebb vegetáriánusnak lenni, mint Magyarországon? Esetleg van a témában tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Én jártam kint többször is, és azt látom, hogy nagyobb boltokban pl. Kaufland lehet venni egy csomó féle húspótló terméket pl. szójából készült előregyártott bécsi szeletet. Sok vegetáriánus étterem van, és hagyományos étteremben is ha azt mondod, hogy "mancare de post" akkor vega kaját hoznak, mivel a románok eléggé vallásosak és vannak akik az év bármely szakán tartanak böjtöt "mancare de post" azt jelenti "böjti étel".

2016. jún. 17. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Azért jobbak itt a lehetőségek, mert a románok többsége ortodox vallású, akiknek valóban szinte minden hónapban van okuk böjtölni, amikor nem esznek húst. Minden étteremben lehet kérni vegetáriánus menüt, és a nagyobb üzletekben, meg a bióboltokban, amiből rengeteg van lehet vásárolni vegetáriánus terméket. De nem hiszem, hogy nálatok ne lennének meg ezek a lehetőségek.
2016. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én úgy látom, hogy Romániában úgymond nagyobb hagyománya van a vegetarianizmusnak, még ha nem is nevezték ilyen néven, csak pár évtizede, egyrészt az ortodox vallás miatt, amiben sokszor böjtölnek, másrészt pedig a Ceausescu-féle kommunizmus miatt, amiben a legtöbb ember nem tudott rendszeresen húst enni és már hozzászokott, hogy más forrásokból szerzik be a megfelelő tápanyagokat.


Magyarországon ezzel szemben a régebbi korokban is szokás volt gyakran húst enni, mert az itthoni katolikus és református vallás nem annyira szigorú, valamint a Kádár-féle kommunizmusban is relatíve sok húst tudtak enni az emberek és ezt ki is használták, mivel a tradícionális magyar ételek általában gazdagok a húsban.

2016. jún. 17. 23:14
 3/4 anonim ***** válasza:
28%
Lehet így van, nekem nem tűnt fel. Vegetáriános vagy? Ugye csak azért nem akarsz költözködni? Hülyeség lenne.
2016. jún. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ott könnyebb-e, engem kicsit sem érdekelnek az ilyen pótló izék, általában borzalmasak, míg vegának lenni bárhol könnyű, ahol nem kizárólag hús és zöldség van (létezik olyan hely? nem hiszem). No persze, éttermek, büfék terén más a helyzet, de ha az ember magának főz, akkor pofonegyszerű húsmentesen élni. S a mai Magyarországon még az éttermekkel sincs akkora baj, azt hiszem. Vegán vagy nyersvegán lehetőség már jóval kevesebb van, bár azért akad, de ha az ember magának készíti az ételét, akkor ezeket az életmódokat sem nehéz megvalósítani.
2016. jún. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!