Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kezdö vegánként érdekel, ti...

Kezdö vegánként érdekel, ti mit tesztek a szendvicsekbe szalámi/sajt/tojás helyett?

Figyelt kérdés

Mivel nem tudok nagyon extra dolgokat vásárolni, ezért oylan tippeket szeretnék, ami minden kis falusi boltban is van.


Az addig rendben van, hogy egy csomó zöldség van beletéve - ahogy a "mindenevösöknek is", de ezen kívül szeretnék még valamit, ami nem salátaszerü.


Nagyon köszönöm, ha segít valaki!


2018. ápr. 27. 10:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyik bioboltban vettem füstölt száraz vegán kolbászt. Nagyon finom volt. Vegan Grill a márkája. Szejtánból készül.
2018. ápr. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. A zöldségfasírtok tényleg szuperek, még ha vmi egészségtelenebb mélyhűtött készterméket tolsz be a sütőbe, akkor sem nyúlsz annyira mellé. De otthon is pikk-pakk készíthetsz, én pl. imádom a céklás fasírtot, a illetve nagy kedvenc itthon még a cukkinilepény. A bab elég népszerű vegán burger-alapnyag, sokan szeretik, én nem vagyok oda érte, de kinek a pap, tudod. Pikáns sajtos-répás fasírtot is szoktam csinálni, ebbe kell reszelt répa, reszelt vegán sajt (ezt kihagyod, ha nem tudod beszerezni), lenmag tojás (ha nem ismered, keress rá), kicsi agavé szirup v barna cukor, chili, só, bors, pici liszt. Ebből lehet gyurmázni, lapogatni, sitty-sutty készen van.


Ezt a karfiol steak receptet csekkold le, ha esetleg még nem lenne benne a repertoárban:


[link]


Én ezt is szoktam szendóba tenni, hummusz alapnak, rá pár salátalevél, paradicsom, lilahagyma, aztán a karfiol, valami mennyei!

2018. ápr. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi, ez a karfiol egyszerüen szuper ötlet. Eleve az egyik kedvenc zöldségfélém, de ezt olvasva eldöntöttem, hogy holnap ez lesz az ebédem - a maradék meg megy a szendvicsbe.
2018. ápr. 29. 20:30
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A férjem sózott földimogyorót szokott megdarálni kenhetőre, és gyakran ezt keni a szendvicsbe. Oké, ez is kenni való, de eléggé más a jellege, mint az egyéb szendvicskrémeknek.
2018. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
KÖszi
2018. máj. 2. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!