Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szintetikus bőr az vegán?

Szintetikus bőr az vegán?

Figyelt kérdés
Egy cipő ilyen anyagot tartalmaz, én úgy gondolom, hogy ez akkor nem valódi bőr, de mindenképpen szeretnék biztos lenni hogy oltottak ki egy ártatlan állat életét, hogy én utána a lábamra húzzam.
2018. máj. 19. 23:10
 1/9 A kérdező kommentje:
NEM* ölnek érte állatot
2018. máj. 19. 23:10
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Pedig öltek le érte állatokat, nem is keveset. A kifejlesztésében/legyártásában sok munkaóra volt, ami idő alatt 99% hogy az ezt végző ember ettek húst. Persze, ez nem olyan mintha maga a termék készült volna valamilyen állat bőréből. Amúgy magában az anyagban tényleg nincs semmi ilyen, mesterségesen előállított anyagról van szó.
2018. máj. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
82%
Természetesen a szintetikus bőr vegán.
2018. máj. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom, hogy ha a cipőd nem eszik állati eredetű terméket, akkor vegánnak nevezhető-e, vagy ez csak az állati eredetű termékek használatát és fogyasztását mellőző embert jelenti?
2018. máj. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#2 sajnos én csak a saját részemet tudom kivenni, afelől nem én döntök, hogy mást mit eszik, a közvetett dolgokat nem tudom megakadályozni
2018. máj. 20. 09:39
 6/9 A kérdező kommentje:

#3 köszönöm!!

#4 nem tudom hol láttál már te cipőt bármit is enni, de ha igen, akkor légyszi mutasd már meg nekem:D amúgy vegán cipő alatt azt értem, hogy nem szenvedett érte semmilyen állat, tehát nincs benne bőr, vagy nem tudom mit szoktak még belerakni

2018. máj. 20. 09:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, vegán, műbőr.

Amúgy vicces hogy eddig a műbőr cuccok olcsóbbak voltak mert gyengébb minőség, gyorsabban kopik, szakad, mostmeg eladhatod legalább minőségi bőr áron ha MŰbőr helyett VEGÁN bőrnek hívod.

Azért ez így elég nagy átbaxás

2018. máj. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak én hívom "vegán" cipőnek
2018. máj. 22. 20:52
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 vicces de nem, egyre több helyen találkozok a vegán bőr kifejezéssel.

Ami a viccesebb hogy így drágábban adják, New rock oldalán egy adott csizma 164 euró, ugyanez "vegánban" 177. Nincs bajo ma műbőrrel de tapasztalatból mondom hogy szimplán nem olyan tartós ami persze nem lenne baj ha nem lenne DRÁGÁBB, nem veszek mű/vegán bőrt de ezt még én is átverésnek érzem.

2018. máj. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!