Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi törtènne akkor, ha egyik...

Mi törtènne akkor, ha egyik napròl a màsikra senki nem enne hùst? A többi lennt.

Figyelt kérdés
Èn nem vagyok vega,de ma làttam egy videòt ami arròl szòlt,hogy gyerekeket kèrdeztek meg,hogy mi a kedvenc ètelük.Mondtàk a csirkès szendvics. Erre hoztak nekik zsemlèt,sajtot ès salàtàt.Kèrdeztèk a kisgyereket,hogy mi hiànyzik a szendvicshez. Mondta ,hàt a csirke.Erre odatettek elè egy èlő csirkèt,ès elkezdtèk volna levàgni,erre a gyerek sìrva fakadt,ès nem akart többè csirkès szendvicset enni.Èn is sajnàlom azt a csirkèt,de enni meg kell az embernek.Főleg egy fejlődő szervezetnek. Nem beszèlve arròl,hogy ha egyik napròl a màsikra nem lenne hùsfogyasztàs,cègek mennènek tönkre,emberek vàlnànak munkanèlkülivè,ès egy hatalmas vilàgvàlsàg következne be.Ezt a videòt egy vegetàriànus ismerősöm osztotta meg,aki harcol a hùsevők ellen,de hozzàteszem a fèrje aki szintèn vega,a hùsiparban dolgozik. Akkor ilyenkor mit is gondoljak?
2018. máj. 22. 23:19
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
49%
Így igaz az előttem szóló mindent le írt.
2018. máj. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
76%

"Erre odatettek elè egy èlő csirkèt,ès elkezdtèk volna levàgni,erre a gyerek sìrva fakadt,ès nem akart többè csirkès szendvicset enni."


Gratulálok ehhez, ez nem más, mint egy mentális támadás a gyermek ellen, a gyermek tudatának közvetlen és gátlástalan befolyásolása. A támadó pontosan tudta, hogy milyen hatással lesz a gyermek érzelmeire, tudatára, ahogyan azt is tudta, hogy ezt a gyermeki lélek nem tudja feldolgozni, mivel nincs meg minden mentális eszköze kifejlődve ahhoz, hogy az ilyen fajta támadás ellen védekezni tudjon.


Ennek a felvilágosításnak természetesen megvan a helye, de véleményem szerint ennek leghamarabb 17-18 éves korban lenne szabad megtörténnie, amikor a gyermek/fiatal felnőtt már tudja azt, hogy ez egy szükséges folyamat ahhoz, hogy csirkéhez jusson - de a nagy különbség az, hogy ekkor már érett a tudata ahhoz, hogy önmaga dönthesse el, hogy ennek ellenére akar-e csirkét fogyasztani, elfogadva a tényt, hogy ez ezzel jár együtt. Viszont attól, hogy ő még úgy dönt, hogy nem eszik csirkét, az a csirke ugyanúgy fel lesz dolgozva, legfeljebb más ember szájába kerül - vagyis önmagában nem lesz képes megállítani a folyamatot.

2018. máj. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy egy városi gyereknél ez működik, de egy olyan falusi gyereknél aki a sokadik disznóvágási bulin van túl, csak azt érnék el, hogy segítene megfogni a tyúkot.

Egyébként ha egy gyereknek például megmutatnák a szüleit közösülés közben, szintén azt a reakciót váltanák ki, hogy fúj, ilyet én biztosan nem fogok csinálni.

Szóval az egész csak kondicionálás kérdése, de a videó készítőivel viszont komolyan el kellene beszélgetnie egy nevelési tanácsadónak.

2018. máj. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
30%

A kísérlettel kapcsolatban olyan érzéseim vannak, mint amit már korábban írtak, a szex különösen jó gondolat volt :) S én is mindig a falusi gyerekekre gondolok, akik tudják, honnan jön a hús. Ezzel együtt nem volt szép dolog, amit tettek, bár informatív lehet, hogy igen. Túl sok hipokrata széplélek van, aki nem fogja fel a húsevés lényegét. Márpedig aki eszik húst, szerintem egy bizonyos kor után legyen tisztában azzal, hogy az mivel jár.


Igen, káosz és cégek tönkremenetele lenne, ha hirtelen senki nem enne húst. Ahogy akkor is az lenne, ha az alkoholt, a cigarettát, a kábítószereket vagy a fegyvereket nem használnánk hirtelen többé. Nem is tudom, mi értelme van ennek a kérdésnek (kivéve, mint kis szellemgyakorlat), nyilván nem lehet elvenni egy fontos elemet hirtelen, csak úgy, de ez nem is fog megtörténni soha, de még jelentős csökkenés sem fog bekövetkezni hirtelen.


Azért elég hervasztó, ha egy kisgyereknek a sajtosszendvicsből hiányzik a csirke... Szerencsétlenek.

2018. máj. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
12%
Dehogy kéne rovar... Még növényekkel is meglennénk, de erről szó se volt, ez sima vega étrend, tetszőlegesen sok állati termékkel... Nem mintha azzal nem ölnénk állatokat, de akkor is a húsról volt szó. De végülis mindegy. Nem kell állat, sem a teste, sem más része, anélkül is bevihetünk mindent, amit kell.
2018. máj. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
79%
Megszűnne a tenyésztés, de akkor nem lenne tojás és sajt sem. Legalább is nem annyi. A kísérlet meg valóban hülyeség, nem bizonyít semmit, de nem mindegy hogyan van beállítva a gyerek előtt. Szerintem egyénfüggő, hogy kire milyen hatással van. Az egyik férfi ismerősöm még gyerek korában lett vegetáriánus arra hivatkozva, hogy neki kellett elkapni a tyúkot az udvarban a levágáshoz, és hogy mennyire menekült. Szerintem ez a ritkább, és biztos falusi gyerekek között is van aki irtózott a disznótortól, én például élveztem. Addig nem mentem ki míg leölték, de utána részt vettem mindenben.
2018. máj. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
55%
Rengeteg hús megromlana, rengeteg hentesüzlet tönkremenne, nem lenne elég élelem mindenkinek, éhezés, gazdasági csőd, nyomor, háborúk.
2018. máj. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
68%
#8 voltam. És ami még eszembe jutott, házi kedvencek is eltűnnének hamar. Nem tudnád átszoktatni húsmentes ételekre. Főleg mi lenne azokkal a kutyákkal, akik BARF étrendhez lettek szoktatva? A jobb esetben nem szaporodnának, elpusztulnának, rosszabbik esetben megvadulnának, és elindulnának vadászni. Szerintem ez is súlyos probléma lenne az emberre nézve is.
2018. máj. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
80%

Nincs is jobb meggyőzése a gyereknek mint az érzelmi trauma... ennyi erővel a vegák elé meg odaküldöm Pedrót a mexikói munkást aki napi pár dollárért a termőföldeken dolgozik, majd végignézetem velük ahogy a 40 fokban majdnem hőgutát kap majd hazamegy az éhezés szélén álló családjához.

Nem lenne etikátlanabb.

2018. máj. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy az lenne hogy szélnekeresztenek több millió állatot akik lezabálják a természetet a vadak elől majd mivel túlélő ösztönük 0, hamar meghalnának, a birkák a saját gyapjukba fulladva. A húsiparban dolgozó pár millió ember munka és jövedelem nélkül maradna, rövid úton éhenhalna. Eközben a vegán cégek nem tudnák tartani a lépést a kereslettel és éhezés kezdődne.

Áh, micsoda utópia. Ja várjunk.

2018. máj. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!