Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vega ételeket tudnék...

Milyen vega ételeket tudnék magammal vinni táborba?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva 5 napos táborba megyek, ahol nem biztos, hogy neg tudják oldani azt, hogy külön főzzenek, ha meg mégis, abban nem lesz sok köszönet, szóval inkább magamnak vinnék mindent. Mi az, ami kitart ennyi ideig melegben is (ha nem lesz hűtő...)? Első napra szendvics, az oké, de a többi nap még mindig nincs megoldva. Ha pedig első nap is meleg lesz, estére nem biztos, hogy lenne gusztusom a szendvicshez. Láttam, hogy vannak ilyen vega pástétomok, de még meg kell kóstolnom, mert egyébként válogatós is vagyok :D szóval ha nem jönne be, mit tudnék vinni? Lehetőleg laktató is legyen
2018. jún. 2. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

Lehet kapni zacskós kiszerelésben mandulát, gesztenyét, diót. Humuszos (csicseriborsókrémes) zsemle.


(Amúgy inkább próbálj enni az ottani ételekből, nem fogsz belehalni.)

2018. jún. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Vigyél magvakat, kekszeket, extrudált kenyeret, aszalt gyümölcsöt...Egyébként nem fogsz behalni, ha megeszed a tábori kaját. Biztos nem bécsi szeletet fognak felszolgálni, meg sült marhát! Lesz fasírt, minimális húsból készítve, krumplival; tészta félék; levesek. Kifli, zsemle felvágottak; főzelék. Figyelj én sem vagyok egy nagy húsevő, nagyon ritkán eszem húst, és akkor is csak mértékkel. Te sem fogsz belepusztulni, ha erre az öt napra megeszed amit ott adnak.
2018. jún. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Aki meggyözödséböl vega, az nem TUDJA megenni a húsos kajákat, ez olyan, mintha az okoskodóknak kimondottan olat kellene megennie, amitöl undorodik (pl. kígyó, kutya, ember, patkány, stb - kinek mi az, aminek a gondolatától is hányingere van)


Ennek ellenére kérdezö, nem biztos, hogy nem tudsz enni az ott készült ételek egy részéböl - pl. ha valami tésztaétel vagy tésztás körítés van, azt tudod enni, az esetleges húsos mártást vagy feltétet nem kéred ki a tányérodra. Ugyanez érvényes a krumpli- és rizskörítésekre is, a saláták többsége is húsmenres általában, a legtöbb fözelékféle szintén belefér a vega étrendbe feltét nélkül.

SZóval nagy valószínüséggel nem kell külön fözetni magadnak (ezt tényleg nem lehet elvárni), az ételek egy része ennek ellenére ehetö számodra is.

Amit meg tudsz tenni, hogy viszel magaddal különbözö zöldségféléket (nyersen), amiket vagy így, vagy salátának elkészítve (esetleg öntethez valókat is vihetsz, a legtöbb nem romlik hamar), fött zöldségkonzervek (vörös bab, kukorica, csicseriborsó kimondottan laktató) is hütés nélkül tárolhatóak és meg tudod enni melegítés nélkül, esetleg utánfüszerezve.

Kemény sajtokat is lehet vinni, hütés nélkül símán eláll 3-4 napig, csak megkeményedik esetleg, de az nem annyira problémás. Keményre fött tojás nem megpucolva szintén kibír szobahömérsékleten 3-4 napot, ezt tudod akár szendvicsbe is tenni, fözelékféléhez feltétnek enni, vagy egy-egy salátát feljavítani vele. Ha van a közelben élelmiszerbolt, akkor ott tudsz tejtermékeket - tejföl, joghurt, stb venni, ezek önmagukban is, meg salátákra téve is változatosabbá tehetik az étrendedet.

Szerintem inkább ilyenekre készülj fel, keress egyszerüen elkészíthetö recepteket, akkor változatosabban tudsz készíteni belölük magadnak ezt-azt. Egyik étkezésre salára, másikra meg konzerv, akkor elég jól tudsz variálni, föleg, ha az ott készített ételek egy része is belefér a vega étrendbe.


(Nekem még problémásabb a legtöbb eset, mert én vegán vagyok, azaz a tejtermékek és a tojás is kiesik.)

2018. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Egy vega nem eszik húst semmiképp, ahogy ezt már írták. Elv, nem fogyókúra, amiből ki lehet lengeni egyszer-egyszer.


Csatlakozom a többi ötlethez. A főtt tojás héjában állítólag heteket kibír szobahőmérsékleten, de 5 napot mindenképpen. Keménysajt (még jobb is, ha picit puhul a melegben, legalábbis én szeretem) - ez passz, mennyit bír, de az első napokra biztos jó lesz s minél keményebb, annál jobban eláll.

Zsemle, pogácsa, muffin, ha szárazabbak, akkor 5 napot lazán ki kell bírniuk. A kekszeknek pedig sokkal többet is.

Olajos magvat és aszalt gyümölcsöt tuti vinnék, sőt pár rendes gyümölcsöt is, ami elállósabb és tartalmasabb, persze inkább csak az első napokra: alma, körte, banán, narancs (bár most épp más dolgoknak van a szezonja). De a zöldséget, gyümölcsöt boltban jobb venni, ha lesz rá lehetőséged.

A konzerv ugyebár eláll, de ebben nem tudok segíteni, mivel nem élek ilyenekkel. Ha nem lenne bolt, zöldségeket tuti vinnék így, pl. zöldborsót, amit kedvelek és kicsit tartalmasabb is.

2018. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő, köszi :) évek óta nem ettem húst, ha most elkezdeném, valószínűleg a wc-n tölteném az egész tábort... Arról nem is beszélve, hogy utálom, és már a gondolatától is hányingerem van, ezért is lettem vega
2018. jún. 2. 17:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, meg tudják oldani, csak jelezni kell, hogy húsmentes menüt kérsz. Nem olyan különleges kérés, mikor mindenfélére allergiásak az emberek. Én is kértem párszor vega menüt táborban, mert sokszor finomabb, mint a húsos.

Egyébként vihetsz mézet, lekvárt, hummust, gyümölcsöket.

Vannak instant levesek, zabkásák is, ezekhez csak egy bögre forró víz kell.

Müllerben poharas instant kaják is vannak, azok is egész ehetők.

2018. jún. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Dm-ben lehet kapni vegán konzerveket amik egész finomak és csak melegíteni kell.
2018. jún. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Azt is fontos tudni, hogy helyben főznek, vagy viszik valahonnan az ételeket. Mert ha helyben, akkor biztos tudnak neked adni pl. egy bögre forró vizet a levesedhez. A közös ételek egy részét is valószínű meg fogod tudni enni (pl. reggelinél a párizsit nem, de a kenyeret, vajat, zöldséget, sajtot megeheted, főétkezésnél a köretet stb.)


Még ezen kívül egy ötlet az eddig leírtakon kívül: vihetsz kis dobozos UHT tejet (van 2 dl-es, amit nem kell hűtve tárolni felbontásig), meg müzlit vagy pelyheket hozzá. Egy műanyag bögrét és kanalat is vihetsz, de valószínűleg adni is tudnak. A müzlit sokan magában is szeretik, tej nélkül. Megjegyzem, hogy ha este kibontasz egy liter UHT tejet, megiszod a felét, és reggel a másik felét, annak se lesz semmi baja ennyi idő alatt, főleg, hogy éjszaka hűvösebb is van.


A vega pástétomok mellett kipróbálhatod a szendvicsport is, azt vajaskenyérre lehet szórni, és garantáltan nem romlik meg pár nap alatt. Darált magvakból és fűszerekből áll. Ha vajat vinnél, akkor azt ajánlom, hogy sütőmargarinból vágj le egy darabot, és tedd csatos műanyag dobozba. Semmi baja nem lesz öt nap alatt, és megmelegedve csak megpuhul, nem folyik szét. A Nutella is bírja, a lekvár már kétséges, megbuggyanhat, inkább boltival próbálkozz. Ha a közös kenyérben sem bízol, vagy nem mindig lesz, akkor vihetsz puffasztott rizsszeletet vagy kétszersültet, az eláll.


Én sátrazáskor szoktam kis "hűtőt" készíteni. Egy kisebb, fedeles műanyag vödör kell hozzá, meg egy rongy vagy kistörölköző. A vödörbe berakom a hűtendőket, esetleg teszek mellé két kis üveg hideg vizet. Utána bevizezem a rongyot, és letakarom vele a jól bezárt vödröt (ha nagyobb a rongy, akkor teljesen be lehet vele csomagolni a vödröt). Lehetőleg árnyékba kell tenni, és a rongyot néha újra bevizezni, meg a kis üvegekben a vizet friss, hideg vízre cserélni. Így még a vaj se olvadt szét, pedig nagyon meleg idő volt.

2018. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Utolsó, ezek a szendvicsporok finomak?
2018. jún. 3. 18:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem őket, és a férjem is (kettőnk közül ő vegetáriánus, én nem). Úgy képzeld el, mintha a sima vajas kenyeret megszórnád fűszerekkel. Szóval ez nem olyan por, mint a levespor meg az egyéb ilyen instant porok, nem egy félkész valami, hanem nagyrészt egy fűszerkeverék.
2018. jún. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!