Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nem vagyok elég elszánt...

ToBeOrNotToBe kérdése:

Nem vagyok elég elszánt vegán, pedig tudom, hogy mi lenne az etikus döntés. Hogy legyek motiváltabb a témában?

Figyelt kérdés
Nemrég váltottam vegán életmódra, de azzal kellett szembesülnöm, hogy rohadt nehéz. Nagyon nehéz nemet mondani a nemvegán ételekre, és nagyon nehéz másokkal folyamatosan konfrontálódni miatta, plusz alacsony költségvetésből változatosan enni. Emiatt sokszor megszegtem már, a különbség csak annyi, hogy bűntudattal eszem. Hogy tudnék ezen változtatni?

2018. jún. 17. 10:56
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
41%
Hagyod a francba a vegán hülyeséget!
2018. jún. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Ezt mondd azután, hogy megnézted ezt a videót!

[link]

2018. jún. 17. 11:11
 3/44 anonim ***** válasza:
32%

Mint vegetáriánus krisnás, fel kell hívnom a figyelmed a vegánizmus veszélyére.

Számos olyan vitamin és fehérje szükséges az emberi szervezetnek, amit csak állati eredetű élelmiszerek tartalmaznak. Mi ezért eszünk tejtermékeket. Nem kell húst enni, az egy tévhit, hogy húsra feltétlenül szükség van, az meg egyenesen őrültség, hogy naponta háromszor egyél húst.


A tej, a vaj és hasonlók miatt nem kell, hogy bűntudatod legyen. Még a tojás miatt se, mert az is erőszakmentes, bár mi (ha lehet) nem esszük, mert a mi felfogásunk szerint tisztátalan.

2018. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
36%
Nyugi, ha elszoksz az állati eredetű dolgoktól, később ízleni se fognak.
2018. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
32%
#3 ma már vannak vegánoknak tervezett vitaminok 😊
2018. jún. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
34%
A tejtermékes videók PETÁs agymosások. Ennyi erővel a növényekkel is érezhetnél rokonszenvet. Minden élőlény alapvető életcélja a létfenntartás és a szaporodás. Egy kétéves szaporodási ciklusú növényt is sajnálhatnál, mert szegény répa csak a második év végére tudna szaporodni, de az első év végén kihúzzák és te megeszed, tehát nem tudta az életcélját beteljesíteni, mert elpusztult. Ja, de az téged már nem érdekel mert nincs hangja amikor leölik és nem hullajt könnyeket sem.
2018. jún. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
3%
Egy kis csirke csak belefér még, az nem hús!A csirke az csak csirke.
2018. jún. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Már hog lenne erőszakmentes? Ismétlem, előbb nézzétek meg kérlek azt a videótcsak akkor értitek meg, miért kérdeztem, amit. Most nem egészségügyi felvilágosításra van szükségem, azzal tisztában vagyok.
2018. jún. 17. 11:27
 9/44 anonim ***** válasza:
39%
A répás magyarázat nagyon nem helytálló, a növények nem rendelkeznek idegrendszerrel, tehát nem fáj nekik, ha „megölöd” őket.
2018. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
A veganizmus egyik célja, hogy minimálisra csökkentse az ökologikus lábnyomot. Egy szarvasmarha fenntartásához pl annyi víz kell, amiből kb 1 hónapig zuhanyozhatsz, és rohadt sok szarvasmarhát tartanak levágásra/tejelésre.
2018. jún. 17. 11:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!